gusül abdesti almam gerekirmi?

Eviniz de MUHAKKAK Büyük islam İlmihali bulundurun. Her müslümanın evinde bulunması gereken bir kitaptır. Ömer Nasuh Bilmen'in Büyük islam İlmihalini alabilirsiniz.
bi şey daha sorabilir miyim ? mesela ben mübarek gece ve günlerde ne hikmetse hiç birşey yapamıyorum ya uyukluyorum yada misafir vs geliyor yada eşimle kavgalı oluyoruz üzülüyor um ama nasip olmuyor ibadet etmek gün içinde tesbihat vs yapıyorum ama mübarek gecelerde hiç bişey yapamıyorum iman zayıflıgım oldugunu düşünmeye başladım çok üzülüyorum çok

bi şey daha sorabilir miyim ? mesela ben mübarek gece ve günlerde ne hikmetse hiç birşey yapamıyorum ya uyukluyorum yada misafir vs geliyor yada eşimle kavgalı oluyoruz üzülüyor um ama nasip olmuyor ibadet etmek gün içinde tesbihat vs yapıyoru ama mübarek gecelerde hiç bişey yapamıyorum iman zayıflıgım oldugunu düşünmeye başladım çok üzülüyorum çok
Kaza namazları kılmak,bol salavat getirmek,tövbe istiğfar etmek,Zikir veya dua yapmak,Kur'an okumak veya dinlemek
Mübarek geceler de bunları yapılır. Bir tanesi yapılsa,ALLAH katında çok sevabı vardır. Hiç kimse dört dörtlük değil. Bunların hepsi yapan Mü'min veya Mü'mine kullar var. Bir tanesini yapan Müslümanlarda var. Kendinizi öyle değerlendirmeyin. O MÜBAREK GECE DE,Misafiriniz geldi diyelim. Siz de o sırada mutfakta bir seyler hazırlıyorsunuz ,ALLAH bize şah damarımızdan daha yakın öyle değil mi. Fısıldar şekilde ' Ey Rabbim sen beni affeyle,dualarımızı kabul eyle,Gönlümüzdekini hakkımızda hayr eyle,hakkımızdakini gönlüme razı eyle. Evimi Rezzak ismninle rzıklandır, Sana ibadet etmem için bana çokca zaman ver AMİN'' Diye dua edebilirsiniz,çinizden bol bol salavat çekebilirsiniz. Kelme-i tevhid çekebilrisiniz. Bunlar zor şeyler değil . İman varsa imkan vardır.
' Kim hardal tanesi kadar İMAN sahipse,Cennete girecektir. |Kainatın efendisi S.A.V| Diye buyumuştur.

Kaza namazları kılmak,bol salavat getirmek,tövbe istiğfar etmek,Zikir veya dua yapmak,Kur'an okumak veya dinlemek
Mübarek geceler de bunları yapılır. Bir tanesi yapılsa,ALLAH katında çok sevabı vardır. Hiç kimse dört dörtlük değil. Bunların hepsi yapan Mü'min veya Mü'mine kullar var. Bir tanesini yapan Müslümanlarda var. Kendinizi öyle değerlendirmeyin. O MÜBAREK GECE DE,Misafiriniz geldi diyelim. Siz de o sırada mutfakta bir seyler hazırlıyorsunuz ,ALLAH bize şah damarımızdan daha yakın öyle değil mi. Fısıldar şekilde ' Ey Rabbim sen beni affeyle,dualarımızı kabul eyle,Gönlümüzdekini hakkımızda hayr eyle,hakkımızdakini gönlüme razı eyle. Evimi Rezzak ismninle rzıklandır, Sana ibadet etmem için bana çokca zaman ver AMİN'' Diye dua edebilirsiniz,çinizden bol bol salavat çekebilirsiniz. Kelme-i tevhid çekebilrisiniz. Bunlar zor şeyler değil . İman varsa imkan vardır.
' Kim hardal tanesi kadar İMAN sahipse,Cennete girecektir. |Kainatın efendisi S.A.V| Diye buyumuştur.
Allah razı olsun dün gece tövbe ettim afdiledim sadece sonra uyuya kalmışım

X