gusül abdesti almam gerekirmi?

tersgiden kanguru

aşk
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Mart 2016
254
157
39
kızlar hangi durumlarda gusül abdest alınır az çok biliyoruz ama...(eşimde bende cuma sabahı olmadan ne olursa olsun abdestimizi alıyoruz cuma günü abdestli gezmek için)
ben çok utanarak ve affınıza sıgınarak bişey sormak istiyorum
bazen eşimle birleşme olmadan beraber oluyoruz ve ben ikilemde kalıyorum gusül abdesti almalımıyım diye(çogunlukla abdest alıyorum)
çünkü ileri boyutta birşey yaşamıyoruz
eşim birleşme olmuyor yani gerekmez diyor bense abdest almalıyız diyorum
kafam çok karışık bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim

ŞUAN ABDESTLİYİM ABDESTSİZ GEZMEMEYE ÇALIŞIRIM

Son düzenleme:
benim bildiğim gusül abdestsiz zaten gezilmez, adetten sonra hemen o yüzden alınır.Cinsellikte de yakınlaşma varsa birleşme olsun olmasın alınması gerek bence.ama sonuçta bu konularda söz söyleyecek kurum merci değilim bilmiyorum.

kızlar hangi durumlarda gusül abdest alınır az çok biliyoruz ama...
ben çok utanarak ve affınıza sıgınarak bişey sormak istiyorum
bazen eşimle birleşme olmadan beraber oluyoruz ve ben ikilemde kalıyorum gusül abdesti almalımıyım diye(çogunlukla abdest alıyorum)
çünkü ileri boyutta birşey yaşamıyoruz
eşim birleşme olmuyor yani gerekmez diyor bense abdest almalıyız diyorum
kafam çok karışık bilgisi olan arkadaslar cevaplarsa sevinirim
Birleşme olmadan ilişki nasıl oluyor ya :KK57:..

birleşme olmuyosa gerek yok diye biliyorum
eşim de öyle diyor ve genelde boy abdesti almıyor birleşme yok ki diyor bense rahat edemiyorum çocuk aglarken bile zar zor fırsatını bulup giriyorum duşa eşimse yıpratıyorsun kendini hem hastasın yazık degilmi diyor üşütüyorsun diyor ama vesvese yapıyorum

benim bildiğim gusül abdestsiz zaten gezilmez, adetten sonra hemen o yüzden alınır.Cinsellikte de yakınlaşma varsa birleşme olsun olmasın alınması gerek bence.ama sonuçta bu konularda söz söyleyecek kurum merci değilim bilmiyorum.
her cuma boy abdestimi alıyorum alışkanlık edindim yani abdestimi alıyorum ben eşimde cuma ya falan gittiği için haftalık abdestini alır

Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül gerekir. Birleşme olmadan dıyorsanız şu örnek gibi o zman Örneğin; sürtünmeden kaynaklı gelen sıvı, guslü gerektirir. Kısacası,
Gusül için, cinsî birleşme sırasında, erkeğin cinsel uzvu ile kadının uzvunun tam birleşmesi gerekmez. Erkeğin uzvunun sadece uç kısmının kadının uzvuna girmesi ile meni aksın akmasın hem erkek hem de kadın için gusül gerekir. (çok açık yazdım ama k.bakmayın. Bu konular çok muhim konular.)

Şiddetle yerinden kopan ve şehvetle dışarı boşalan meniden dolayı, gusül gerekir. Birleşme olmadan dıyorsanız şu örnek gibi o zman Örneğin; sürtünmeden kaynaklı gelen sıvı, guslü gerektirir. Kısacası,
Gusül için, cinsî birleşme sırasında, erkeğin cinsel uzvu ile kadının uzvunun tam birleşmesi gerekmez. Erkeğin uzvunun sadece uç kısmının kadının uzvuna girmesi ile meni aksın akmasın hem erkek hem de kadın için gusül gerekir. (çok açık yazdım ama k.bakmayın. Bu konular çok muhim konular.)
o kadar ileri gitmiyoruz sagolun çok sagolun meni vs gelmiyor

Tek altını çizdiğimiz nokta, KADIN VE ERKEĞİN UZVUNUN BİRBİRİNE DEĞMESİ KESINLIKLE GUSLU GEREKTİRİR. BUNDA HER İKİSİNDE SIVI GELİP GELMEMESİNİN HİÇBİR ÖNEMİ YOK. Ama diğer bir hususta şart var; Öpüşme,sarılma,okşama bunlar varsa,o sırada eğer sıvı gelıyorsa kadın ve erkekten de ikisinede gusul gerektirir. Gelmiyorsa Gerektirmez.

Tek altını çizdiğimiz nokta, KADIN VE ERKEĞİN UZVUNUN BİRBİRİNE DEĞMESİ KESINLIKLE GUSLU GEREKTİRİR. BUNDA HER İKİSİNDE SIVI GELİP GELMEMESİNİN HİÇBİR ÖNEMİ YOK. Ama diğer bir hususta şart var; Öpüşme,sarılma,okşama bunlar varsa,o sırada eğer sıvı gelıyorsa kadın ve erkekten de ikisinede gusul gerektirir. Gelmiyorsa Gerektirmez.
sagolasın Allah razı olsun

X