gürültüye tahammül edemiyorum

camlarınız kaliteliyse kapadığınız anda sesi ciddi ölçüde kesmesi lazım. eğer bu özellikte bi cam değilse bunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. tavsiye ederim
ben olsam ev falan satmam ya. o inşaat illa ki bitecek. bi de yaptıran kişide para varsa çok çabuk biter
bakın dikkat edin çevrenizdeki inşaatlara. kısa sürede bitiyorsa yapan kişide para var demektir :KK70:
pazar günleri bile çalıştıklarına göre yetiştirmeye çalışıyorlar yani bi zamanla yarış durumu var anladığım kadarıyla
eninde sonunda bitecek öyle düşünün.

ama tabi yol sesi geliyor yaa falan demek de biraz saçma. sessizlik istiyorsanız dağ başına falan gideceksiniz şehirde her türlü gürültü var :KK70:

Merhaba moldex yesıl kulaklıkları tavsiye ederm bı sans verin
Beş yıldır kullanıyorum
Sese tahammulum asla yok cunku
Muzıklı cafelere bıle gıdemem ben mesela, seviyemı dusunun

Bu yorumunuzu okuyunca bahsettiğiniz kulaklıklardan sipariş verdim sabah. Siz memnun muydunuz acaba ? Tek kullanımlık? Evimizin karşısında bir park var yazın aşırı gürültülü oluyor hatta bu yüzden taşınmayı planlıyoruz. Akşamları son ses müzik çocukların çığlıklarından evde tv hatta abartmıyorum telefonun sesini dahi duyamıyoruz birşeyler okuyamıyoruz ..Uyurken de takıyor musunuz ? Ben başka bir marka kullanıyordum eczaneden almıştım ama baş ağrısı basınç yapıyor.

Gürültüden kaçmak için en nezih sitelerden birine yerleştik ama sakince yaşayamıyoruz. Sokakta yürürken binbir çeşit ses geliyor site dışından.. Ergen bir grup görürsünüz, böğürerek yürürler, esnaf görürsünüz gel vatandaş gel modunda, düğün ya da asker uğurlamasına denk gelirsiniz çıkan sesi zaten biliyorsunuz, beş dakika parkta oturayım dersiniz cep telefonundan son ses müzik dinleyen amaçsız ve avare gençlere denk gelirsiniz. Hiç kimse de demez ki bu gidişat nereye?
ya da ben mi yaşlandım acaba? (35) çok fazla gürültü var ama ya.. öyle böyle değil müzikli restoranlara deniz kıyısı kafelerde karşımdakinin sesini duyamıyorum bile.

selam hanımlar,

yeni bir eve taşındık, çok şükür kendi evimiz. Ana yola baya yakın acayip ses oluyor. Fakat bu sese alıştım biraz. Ama tam evimin karşısında büyük bir holding gökdelen gibi evler yapıyor. her gün inşaat sesiyle uyanıyoruz :KK43: iyice psikolojim bozuldu. Evi alırken cephesinden dolayı site içi almadık. (güneş vs.) balkonum şuan şantiye manzaralı. önümüz kapandı ama çaprazdan ana yola bakıyoruz. yani iki odamın baktığı taraf açık.

Neyse,

dün eşime dedim satıp başka alalım diye o da benim abarttığımı söyleyip hiç bişeyden mutlu olmadığıma kadar uzattı konuyu. (eski evimde küçücük rutubetliydi.) sen bir yerde mutlu olmazsın dedi bana. onada ayrı kızgınım.

İşten geldiğim her gün baş ağrısıyla yatıyorum. halsizlikte cabası. çünkü pazar sabahı şilte sesiyle uyanıyoruz. camları açmıyoruz klima açıyoruz bu sefer o da baş ağrısı yaptı.

Bu inşaat bitince evin değeri artacak belki ama en az 5 sene de toparlanır. Siz olsanız satıp daha sakin mahalleden mi alırsınız yoksa katlanır mısınız?
Ben de sizin gibiyim maalesef gürültü olunca hemen taşınma konusunu açıyorum ama eş kişisi asla anlamıyor anlamazlar da siz de boşuna kendinizi yormayın eşiniz satmaz bence alışmaya çalışın

Bu yorumunuzu okuyunca bahsettiğiniz kulaklıklardan sipariş verdim sabah. Siz memnun muydunuz acaba ? Tek kullanımlık? Evimizin karşısında bir park var yazın aşırı gürültülü oluyor hatta bu yüzden taşınmayı planlıyoruz. Akşamları son ses müzik çocukların çığlıklarından evde tv hatta abartmıyorum telefonun sesini dahi duyamıyoruz birşeyler okuyamıyoruz ..Uyurken de takıyor musunuz ? Ben başka bir marka kullanıyordum eczaneden almıştım ama baş ağrısı basınç yapıyor.

Gürültüden kaçmak için en nezih sitelerden birine yerleştik ama sakince yaşayamıyoruz. Sokakta yürürken binbir çeşit ses geliyor site dışından.. Ergen bir grup görürsünüz, böğürerek yürürler, esnaf görürsünüz gel vatandaş gel modunda, düğün ya da asker uğurlamasına denk gelirsiniz çıkan sesi zaten biliyorsunuz, beş dakika parkta oturayım dersiniz cep telefonundan son ses müzik dinleyen amaçsız ve avare gençlere denk gelirsiniz. Hiç kimse de demez ki bu gidişat nereye?
ya da ben mi yaşlandım acaba? (35) çok fazla gürültü var ama ya.. öyle böyle değil müzikli restoranlara deniz kıyısı kafelerde karşımdakinin sesini duyamıyorum bile.

Su son cumlenız benım resmen hergun zikrim oldu.
Kafelerde karsımdakının sesini Du Yaaa mııı yooo Rum.

Evet olaganustu bısey Cok memnunum
Bunun bıde turuncusu var ben onlarda bı gecırgenlık hissediyorum gelıyor yani ses.
Benım kulagımla uyumlu degıl demek ki
Yeşili gece kulagımdan hıc oynamaz turuncu kendını atıyor kulagımdan.

Ben gece uyurken takıyorum
Cunku yatakta esımın donme sesıne dahi uyanırım yatak gıcırtısı degıl🤷donme sesi bakın🤭
Eskıden dairede yasıyordum alt katım dukkandı o zaman keşfettik bu mucize kulaklığı.

Siz yıne de tasının bence
Bebıs olunca ne olacak ona da kulaklık takamayız ya🥹😞

Bunun bıde turuncusu var ben onlarda bı gecırgenlık hissediyorum gelıyor yani ses.

Cunku yatakta esımın donme sesıne dahi uyanırım yatak gıcırtısı degıl🤷donme sesi bakın🤭
Eskıden dairede yasıyordum alt katım dukkandı o zaman keşfettik bu mucize kulaklığı.

Bebek olursa biz de başkalarını rahatsız edeceğiz kul hakkına gireceğiz sanırım..

Kafe veya restoranlarda defalarca uyarıyorum şu müziğin sesini kıs karşımdaki kişiyle sohbet edemiyorum duymuyorum bağırarak konuşuyoruz yahu soğuk bişeyler içmeye gidiyoruz kafam kazan gibi oluyor en elit lüks restoran da böyle hepsi aynı !

Oturduğumuz site gerçekten çok sessiz normalde ama civardaki mahallelerden inanılmaz gürültü geliyor.

Son ses müzikle arabada gezen kekoleyzırlar, mahalle içinde düğün yapıp sokakta utanmadan göbek atan kadınlar davul zurna sesleri , gece 2 de havai fişek atıldı eşim yataktan sıçrayarak uyandı ben deprem oluyor sandım o panikle eşimin gözüne işaret parmağımı soktum ayağa kalkayım derken ayak serçe parmağımı yatağın sivri kenarına vurdum yere kapaklandım, gereksiz yere korna çalanlar var ya hani, ha işte kornayı totolarına sokacağım yakında, aracının egzosuyla kornasıyla oynamış apaçiler, sesiyle insanı öldürmeye ant içmiş birtakım hoparlörler, şehir hayatına uyum sağlayamamış ve köyü şehre taşımış bir kısım insanlar, horon müzikleri beynimize defalarca tecavüz etti..

Züğürt ağa filminde adam domatesi satarken bile utanarak satıyordu. Şimdi herkes bi ö**küz.

Artık kabullendim gürültü laneti sosyokültürel düzeyle ters orantılı olduğundan mütevellit bu ülkede üst düzeyde.

Hava sıcak diye pencere kapı açık ve bu sebeple halkımızın ne kadar bencil ve aile içi sorunlara sahip olduğunu gözlemledim. İnsanlar en özel sohbetlerini bile bağıra çağıra yapıyor.

Yazlığa gidiyoruz..sabahın erken saatlerindeki kahvaltı masası kavgaları,saldım çayıra mevlam kayıra düsturuyla bencilce vahşice yetiştirilmiş çocukların küfürlü senfonileri, diğer yandan komşunun gecenin bi vakti televizyon gürültüsü ve de inleme sesleri (burası çokomelli çünkü en az 1 saat sürüyor ne enerji var millette )

Ülkenin saati ve dakikası yok her an gürültü yapmaya müsade ediliyor.

Umarım kulaklık öneriniz şiddetli kavga ardından döverek sevişme ritüeline sahip komşu performanslarında uykuya dalabilmemizde işe yarar.

Gürültüyü %80 oranında kesen kulaklıklar da buldum da 17-18 bin bandındaydı aşırı pahalı geldi fiyatı.

Tekrar merhaba. Sizin bahsettiğiniz kulak tıkacını aldık eşime tam oldu hatta size çoooook teşekkür ediyor yazmamı istedi çevredeki normal sesleri bile abartmıyorum %70 kesiyor diyor ama ben yarım saattir beceremedim takmayı ..kulağıma takıyor Cenk ama burkarak inanılmaz acı baskı yapıyor ve çıkardıktan sonra en ufak ses tabak çanak sesi dahi rahatsız etmeye başladı. Eşimin aldığı kulak tıkacı bu :

Turuncuları da varmış bunların siz memnun kaldınız mı acaba

Bir de bunlar tek kullanımlık diye soruyor eşim

Tekrar merhaba. Sizin bahsettiğiniz kulak tıkacını aldık eşime tam oldu hatta size çoooook teşekkür ediyor yazmamı istedi çevredeki normal sesleri bile abartmıyorum %70 kesiyor diyor ama ben yarım saattir beceremedim takmayı ..kulağıma takıyor Cenk ama burkarak inanılmaz acı baskı yapıyor ve çıkardıktan sonra en ufak ses tabak çanak sesi dahi rahatsız etmeye başladı. Eşimin aldığı kulak tıkacı bu :

Evet bahsetmıstım aslında size turunculardan
Onlar daha ucuz
Ve bence ucuzlugundan da bellı kalıtesızlıgı.
Ses gecırıyor
Benım ıcın uygun olmadı.
Moldex Yeşillerinden 7700 yazanını alın bana kalırsa 🩷

Aslında tek kullanımlıklar evet ama kulak temızlıgı yapıyoruz bakteri ureyecek bı alan tanımıyorum ki ben dıye bır rahatlıkla bır cift kulaklığı 1 hafta kullanıp atıyorum açıkcası.
4 yıldır bi enfeksiyon mantar olusumu yasamadım, doktora ara ara kontrolede gidiyorum yani burun endoskopısı ıcın gıtmem gerekıyor da gıtmısken hani kulagıma da baktırıyorum, sorun olusmamıs uzun sureli kullanıyor olmaktan ötürü 🤭🙏şükür

Baskı yapıyor olmasının sebebi size büyük gelmıs bence🥹 7700 ler minik.
Sizinki 7400.
Daha büyük demek ki 7400 ler 😭😭😭

Baskı yapıyor olmasının sebebi size büyük gelmıs bence🥹 7700 ler minik.
Sizinki 7400.
Daha büyük demek ki 7400 ler 😭😭😭

İyi ki sizin yorumlarınızı okumuşum 💚 💚 💚

Daha önce farklı marka kulak tıkacı kullandık işimize yaramamıştı forumdaşım.

7700 siparişi verdik. 7400 ü kıvırdı bükerek inceltti bişeyler yaptı kulağıma tıkıverdi eşim.

Tüm gece deliksiz bebek gibi uyuduk ki inanılmaz gürültülüydü dün gece. Kulağımda baskı ve uğultu var ama inanın değerdi. Oturduğumuz sitenin biraz ilerisinde gecekondu mahallesi gibi tek katlı müstakil evler var oraya kentsel dönüşüm gelecekmiş kağıt gelmiş orada oturanlara.

Ya inanır mısınız sokakta düğün yapıyorlar haftanın 3-4 günü. Bunun haricinde de sabaha kadar evlerinin önünde oturuyorlar bağırarak muhabbet ediyorlar.

Evimizi satana kadar idare etmeye çalışıyoruz. Kentsel dönüşüm gelse bile yine gürültüden kurtulamayacakmışız. İnşaat gürültüsü, arsa sahipleri ile müteahhitler anlaşmışlar.

Önümüzdeki hafta eşimle birkaç ev bakmaya gideceğiz. Ben anlamıyorum gerçekten bu evde 1 yıl bile oturamadık güvenlikli sosyal olanakları fazla şehir merkezine biraz uzak sakin bir sitede oturmak için ayda 8.000 TL aidat veriyoruz evden kaçıyoruz.

Madem salon tutacak maddi imkanları yok evlenecek çitflerin, orkestra da tutmasınlar, havai fişek de patlatmasınlar, yemek de dağıtıp sandalye de kiralamasınlar. Bir kere evleniyoruz diyorlar da herkes bir kere evleniyor o mahalleden her akşam düğün oluyor ekonomik zorlukları sebep göstermelerinden de bıktık usandık ..sünnet düğününü bile sokakta yapıyorlar. Sadece hafta içi akşam değil, pazar günleri de saat 11:00 bir başlıyorlar 11:40 müzik fulleniyor, akşam 5-6 ancak bitiyor.

Bazı insanlardaki köylerini kente taşıma fantazisi yüzünden hafta sonlarını kayınvalidemde geçiriyoruz evi terk ediyoruz gürültüden o derecede. Arada bayağı mesafe var ama o gürültüyü size tarif edebilmemin imkanı yok camlar titriyor gürültüden böyle bir gürültü yok yani imza topladık, zabıtayı polisi çağırdık yok yok..o mahallenin sakinleri bildiğini okuyor.

Birileri üreyecek diye tepinirken ben hasta ve üzgün isem, evden işe moralim bozuk geldiysem ne olacak ? Çıldırmamak elde değil kentin seviyesine çıkmaya çabalayacaklarına kenti, geldikleri yerden kendi seviyelerine çekiyorlar zorbalıkla. Mevlut okutuyorlar bangır bangır (din düşmanı değilim), en zurnalısından düğün (sade nikahla evlendim diye kıskanmıyorum düğün yapanları), bağırarak telefondan acayip rap keko müzikleri açarak genç kızlar yün veya halı yıkıyor..Caddeler köpük deterjan içinde rezalet.

Arabayla yoldan geçerken camları açıp sesi sonuna kadar açınca havalı olduklarını düşünüyorlar. Kalitesiz müziklerini bize zorla dinletince başları göğe eriyor sanki birde işlek caddeden geçtikleri gibi ara sokaklardan 10 saniyeliğine geçerken yine son ses müzik oluyor onlara nasıl engel olunur bilmiyorum.

Bir takım kesimlerin kendi kültürel acayipliklerini başkalarına dayatmalarından nefret ediyorum.

X