Lekeler, Çiller Güneş lekelerim için kesin çözüm ariyorum

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Merhaba, iki sene önce tüm yüzümde oluşan güneş lekeleri için denemediğim krem, yağ vs. kalmadı. Hiç bir düzelme olmadı. Kışın hafifliyor ama güneş gördüğüm an yüzüm kararıyor. Bir kaç doktora giderek melazma olduğunu öğrendim. Yani kılcal damarlar bu lekeleri besliyor. Geçmeyen lekelerde bu olasılık çok yüksek. Ben qswitch lazer ve prp kombinasyonlu uzun bir tedaviye başladım. Pahalı kremlere para verip çözümsüz kalmak yerine bir sefer böyle bir tedavi daha mantıklı geldi. İyi ki de yapmışım, ikinci lazerden sonra lekeler inanılmaz silikleşti. Lazer ayrıca bu damarları da yok ediyor. Doktorum yanı sıra bazı ilaçlar da kullandırıyor ama asıl etkiyi lazerden gördüm. Yalnız lazer acısız değil ve sonrasında bir kaç gün yüz kapkara oluyor. Sonra geçiyor ama korkacak bir şey yok. Prp deseniz o zaten başlıbaşına harika bir şey. 44 yaşındayım ve cildim harika durumda. Lekesiz, gözenekler yok oldu, parladı, göz çevresi kırışıkları hafifledi :) bir taşla iki kuş vurmuş oldum. Yani dışarıdan kremle tedavi lekeler için hayal olabilir. Ama illa sürülecek şey arıyorsanız, çok araştırdım, yerli yabancı tüm kaynakları taradım, melazma yoksa en iyi gelen şeyler: buğday özü yağı, kojik asit içeren kremler ve güvenilir meyan kökü kremleri. 50 faktör koruma olarak da bioderma ve ne sürerseniz sürün yüzü yine de güneşten şapka ile korumak. Ayrıca doktorum evdeyken bile güneş koruma kremi sürmemi öneriyor. Hatta evde beyaz ışık, spot lamba varsa gece bile... herkese geçmiş olsun.
Merhabalar
Lazeri ve prp yi hangi merkeze yaptırdınız ve ne kadara mal oldu acaba

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üyeyim eşimin alnında melazma çıktı , bi ara hormonal sorunları olmuştu 4 yıl kadar oldu bazı yanlış krem uygulamalarından ve yanlış güneş koruyucu kullanmasından ötürü lekeler büyüdü ve koyulaştı. Geçenlerde İzmirde özel bir hastanede yag lazer yaptırdı ve doktor azelderm+expiqment4+avandar isimli 3 krem verip , lazerden 10 gün sonra bunları kullan dedi. 1 hafta sonra 2. yaq lazer seansı var. Sizce eşim bu tedavilerden fayda görür mü? Bu arada bazı doktorlar cosmelan önerdiler ama biz lazerli uygulamaya başladık. Fikir ve önerilerinize ihtiyacım var 🙏

Arkadaşlar merhaba foruma yeni üyeyim eşimin alnında melazma çıktı , bi ara hormonal sorunları olmuştu 4 yıl kadar oldu bazı yanlış krem uygulamalarından ve yanlış güneş koruyucu kullanmasından ötürü lekeler büyüdü ve koyulaştı. Geçenlerde İzmirde özel bir hastanede yag lazer yaptırdı ve doktor azelderm+expiqment4+avandar isimli 3 krem verip , lazerden 10 gün sonra bunları kullan dedi. 1 hafta sonra 2. yaq lazer seansı var. Sizce eşim bu tedavilerden fayda görür mü? Bu arada bazı doktorlar cosmelan önerdiler ama biz lazerli uygulamaya başladık. Fikir ve önerilerinize ihtiyacım var 🙏
Genelde lazer diyorlar canım inşallah çözüm olur.

İnşallah 🙏 benim eşimin ailesinde ablalarında ve annesinde de kahverengi lekeler oluşmuş ama kiminde 7 yıl kiminde 10 yıl sonra yer değiştire değiştire hiç bir tedavi uygulamadan kendiliğinden kaybolmuş. Umarım eşimde de aynısı olur. Çünkü kendisi takıyor kafaya.

İnşallah 🙏 benim eşimin ailesinde ablalarında ve annesinde de kahverengi lekeler oluşmuş ama kiminde 7 yıl kiminde 10 yıl sonra yer değiştire değiştire hiç bir tedavi uygulamadan kendiliğinden kaybolmuş. Umarım eşimde de aynısı olur. Çünkü kendisi takıyor kafaya.
Kendiliğinden kaybolan lekeler hormonal nedenli oluyor.Alın ortası ve bıyık bölgesi lekeleri de genelde hormonal sebeplerden oluşuyor.

Kendiliğinden kaybolan lekeler hormonal nedenli oluyor.Alın ortası ve bıyık bölgesi lekeleri de genelde hormonal sebeplerden oluşuyor.
Eşim de hormonal ilaçlar kullanmıştı bi ara bayağı östrojen hormonu tavan yapmış hatta nerdeyse jinekomasti ameliyatı olacaktı göğüslerinden. Sonra hormon ilaçlarını kesti ama 2 yıl oldu daha.. Şimdilik hormonal bir sıkıntı yok gibi ama “ hala eskiye dönmüş değil hormonlarım” diyo. Psikolojik de olabilir bilmiyorum. Bizim gececek mi kalacak mı bilmiyoruz. Bu arada 2 seans Q swich ten sonra minimal açılmalar oldu ve tedaviyş kestik. Şuan sadece güneş kremi kullanıyo, beslenmeye dikkat ediyo bir de günlük kolajen e başladı. Eucerin isimli bi serum-krem seti duyduk. Yurt dışından getirebilirsek onu kullanıcazz.

Eşim de hormonal ilaçlar kullanmıştı bi ara bayağı östrojen hormonu tavan yapmış hatta nerdeyse jinekomasti ameliyatı olacaktı göğüslerinden. Sonra hormon ilaçlarını kesti ama 2 yıl oldu daha.. Şimdilik hormonal bir sıkıntı yok gibi ama “ hala eskiye dönmüş değil hormonlarım” diyo. Psikolojik de olabilir bilmiyorum. Bizim gececek mi kalacak mı bilmiyoruz. Bu arada 2 seans Q swich ten sonra minimal açılmalar oldu ve tedaviyş kestik. Şuan sadece güneş kremi kullanıyo, beslenmeye dikkat ediyo bir de günlük kolajen e başladı. Eucerin isimli bi serum-krem seti duyduk. Yurt dışından getirebilirsek onu kullanıcazz.
Bakın eşinizin de östrojen kaynaklı.Benim de öyle.Normal seviyelere inince kendiliğinden düzelebilirmiş.
Serumu da kullanırsanız fayda görürseniz yazın olur mu

Benim lekelerin daha da beter hale geldi çok üzülüyorum artık. Hiç böyle değildi benim cildim nasıl bu hale geldi anlamıyorum. Güneş kremi olarak Sebamed kullanıyordum. Günes kremi sürmeden dışarı çıksam anında kararıyordu cildim. Lekeler oluştu. Kremi değiştirdim. Solante pigmenta aldım.
Şu an hamileyim ve lekeler berbat halde ya hamilelik ile daha da mı çoğaldı yoksa hamilelik ile alakası yok mu bilmiyorum. Doğumdan sonra özelde cildiye doktoruna gideceğim. Umarım geçer ya. Gerçekten çok üzüyor beni.😞

Benim lekelerin daha da beter hale geldi çok üzülüyorum artık. Hiç böyle değildi benim cildim nasıl bu hale geldi anlamıyorum. Güneş kremi olarak Sebamed kullanıyordum. Günes kremi sürmeden dışarı çıksam anında kararıyordu cildim. Lekeler oluştu. Kremi değiştirdim. Solante pigmenta aldım.
Şu an hamileyim ve lekeler berbat halde ya hamilelik ile daha da mı çoğaldı yoksa hamilelik ile alakası yok mu bilmiyorum. Doğumdan sonra özelde cildiye doktoruna gideceğim. Umarım geçer ya. Gerçekten çok üzüyor beni.😞
Lekeleriniz alın ve bıyık bölgesindeyse genelde östrojen kaynaklı oluyor

Öncesi ve şimdiki hali 🥺😔 umarım hamileliktendir ve sonrasında azalır. Ne yapicam bilemiyorum. İlerde böyle cildinde leke çıkacak deseler inanmazdım😞
IMG_20210405_125939.jpg

X