Lekeler, Çiller Güneş lekelerim için kesin çözüm ariyorum

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Hayatguzeldir

Bir Dilek tut benim için...
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2020
405
2.860
20200621_174613-1.jpg
merhaba arkadaşlar benim nasil olduğunun farkina varamadığim güneş lekelerim oluştu yillardir da gitmiyor. Sebamed 50+ güneş kremi kullandığım halde. Bu kremin cildimi iyice hassas hala getirdiğini düşünmeye basladim kremi kullanmaya baslamadan önce lekelerim bu kadar yoktu kremi kullandıkça zaman içinde artti ya da başka birsey oldu bilmiyorum. Tek bildiğim yarim saat gunes göreyim yüzüm kapkara oluyor.
Doktora gidicem ama fırsat bulamiyorum başka şeyler var öncelikte.
Ama aynaya bakinca da lekeleri görmek beni de üzüyor. Bu lekelere onerebileceginiz maske veya krem var midir?
Teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 2652578 merhaba arkadaşlar benim nasil olduğunun farkina varamadığim güneş lekelerim oluştu yillardir da gitmiyor. Sebamed 50+ güneş kremi kullandığım halde. Bu kremin cildimi iyice hassas hala getirdiğini düşünmeye basladim kremi kullanmaya baslamadan önce lekelerim bu kadar yoktu kremi kullandıkça zaman içinde artti ya da başka birsey oldu bilmiyorum. Tek bildiğim yarim saat gunes göreyim yüzüm kapkara oluyor.
Ama aynaya bakinca da lekeleri görmek beni de üzüyor. Bu lekelere onerebileceginiz maske veya krem var midir?
Teşekkür ederim.

Ben güneş lekelerim için La Roche Posay ın leke serisini kullandım ve oldukça memnun kaldım.Bir bakın isterseniz..Lakin bu tarz ürünlerin yazın kullanılması önerilmiyor.Genelde yaz bittikten ve güneş etkisini azalttıktan sonra sonbahar,kış kullanmak gerekiyor..

20476535_1510671278955966_3316358156339240465_n.jpg

Ben güneş lekelerim için La Roche Posay ın leke serisini kullandım ve oldukça memnun kaldım.Bir bakın isterseniz..Lakin bu tarz ürünlerin yazın kullanılması önerilmiyor.Genelde yaz bittikten ve güneş etkisini azalttıktan sonra sonbahar,kış kullanmak gerekiyor..

Teşekkür ederim. Cilt doktoruna da sıra aldim bakalim gidebilirsem ona göre bir yol izlicem. Evet yazin daha da fazla leke yapiyormus diye okumustum.

Eki Görüntüle 2652578 merhaba arkadaşlar benim nasil olduğunun farkina varamadığim güneş lekelerim oluştu yillardir da gitmiyor. Sebamed 50+ güneş kremi kullandığım halde. Bu kremin cildimi iyice hassas hala getirdiğini düşünmeye basladim kremi kullanmaya baslamadan önce lekelerim bu kadar yoktu kremi kullandıkça zaman içinde artti ya da başka birsey oldu bilmiyorum. Tek bildiğim yarim saat gunes göreyim yüzüm kapkara oluyor.
Teşekkür ederim.
Aynı dertten muzdaribim ben de Sebamed kullanıyorum 3 yıldır lekelerimi çoğalttı sanki bitmişti yeni de aldım bıraksam mi bilmiyorum

Aynı dertten muzdaribim ben de Sebamed kullanıyorum 3 yıldır lekelerimi çoğalttı sanki bitmişti yeni de aldım bıraksam mi bilmiyorum
Bende aynisini düşündüm canim yani onceden kizarirdi gecerdi simdi ise karariyor bildigin hassaslasti galiba anlamadim. Bende degistircem bu sene markayi bakalim. Doktora da gideyim diyorum haftaya bakalim o ne diyecek.

Teşekkür ederim.
Kreminizin koruma filtresi cildinizi hassaslaştırıyor olabilir. Cilt hassas ise mineral filtreli güneş koruyuculara bir bakın derim. Bazı güneş koruyucular maalesef enteresan. Lekeli ciltler için geliştirilmiş ama içerğine bakıyorsunuz güneş altında daha çok leke getirecek soyucu özellikleri falan var. Mesela solante pigmenta. İyi bir kremdir ama güneşe çıkarken kullanmak leke yapabilir. Bu yüzden bu krem kışa uygun bence.

Kesinlikle canım beni de kararttı cilt tonum saçmasapan bir hal aldı ama ben sebamed yazmışım özür dilerim solante kullanıyormuşum ya isimleri yakın olunca yazmış bulundum ama aynı etkiler bende de oluştu 😒

Kesinlikle canım beni de kararttı cilt tonum saçmasapan bir hal aldı ama ben sebamed yazmışım özür dilerim solante kullanıyormuşum ya isimleri yakın olunca yazmış bulundum ama aynı etkiler bende de oluştu 😒
Cildi koruyalim derken daha beter ettik sanki bakalim cildiye doktoru birsey önerecek mi bana

Net sinoz diyorum ben güneş kremini de kullanıyorum leke kremini de benimde böyle güneşten olan lekelerim bazı sivilce izlerim vardı güneş kreminin önemini bilmiyodum sonra arkadaşım söyleyince farkettim rahatsız olmaya başladım araştırınca çoğu yerde gördüm sinozu aldım dedikleri kadar var çok iyi geldi lekelerime

Bi leke kremi var canım sinoz adı hem nemlendiriyo hem lekelere iyi geliyo benim doğumdan sonra lekelerim oldu günlük olarak kullanabiliyosun ben çok faydasını gördüm tavsiye ederim

Bi leke kremi var canım sinoz adı hem nemlendiriyo hem lekelere iyi geliyo benim doğumdan sonra lekelerim oldu günlük olarak kullanabiliyosun ben çok faydasını gördüm tavsiye ederim
Sinozun çok reklamini görüyorum ünlüler falan cok yapiyor ondan pek guvenememistim ama degerlendiricem bunu tesekkurler.

Her gün güneş kremi kullan en en önemlisi bu. 50 faktör ve üstü olsun ben sinozunkini kullanıyorum lekelerim açılmaya başladı bence çok memnunum

Aynı sorunu bende yaşıyorum. Cildiyeye gittim expigment verdi. Leke üstüne kullandım soyuldu. Ama eski lekeler duruyordu. Tamamen bitmemişti. Denize gittim hep sapkaylaydim fakat denize girince 1 saat şapkasız cillerim geri geldi. Siz ne kullanırsanız kullanin yapacak bir şey yok. Güneş kremi olarak solante pigmenta 50 faktorluk kullanmama rağmen böyle oldu. Fakat yeni olan çiller kışın hafifledi. Sanırım bu kremleri kullandiginizda tamamen bitene kadar kullanmalisiniz. Bitse bile yine güneşe ciktiginizda leke olacaktır. Genetik yapacak bir sey yok. Lazerde yaptirsanız yine güneşte cikar diye düşünüyorum.

Şems Aslan'ın doğal tarifleri var youtube ve mevsimlere göre. (Geçen günlerde tv'ye çıkıp "eylül ayında cilt lekeleriniz için kullanabileceğiniz maske tarifini veriyorum" demişti.)Cildiniz bence hassas ve kullandığınız kremin içinde cildinizi zarar veren bileşimler olduğu için lekelerin artmış olabilir. Yanılmıyorsam cilt lekesine c vitaminini tavsiye ediyorlar. Ama benim cildin hassas olduğu için yakıyor maske yapamadan hemen yıkamak durumunda kalıyorum. Bir dermatologdan, eczacıdan da güneşe çıkmadan önce 50 faktörlü güneş kremimi kullanmamız gerektiğini söylemişti. (Bazılarımızın cilt tipi hassas ki ben de onlara dahilim bazıları hiçbirşeyden etkilenmiyor. 9Son 3 senedir bunu uyguluyorum ve kremimden de memnunum. Yüzünüze işlem yaptırıyorsanız da evde ya da dışarda işlemden hemen sonra güneş kremini kullanmanızı tavsiye ederim.

Merhaba, iki sene önce tüm yüzümde oluşan güneş lekeleri için denemediğim krem, yağ vs. kalmadı. Hiç bir düzelme olmadı. Kışın hafifliyor ama güneş gördüğüm an yüzüm kararıyor. Bir kaç doktora giderek melazma olduğunu öğrendim. Yani kılcal damarlar bu lekeleri besliyor. Geçmeyen lekelerde bu olasılık çok yüksek. Ben qswitch lazer ve prp kombinasyonlu uzun bir tedaviye başladım. Pahalı kremlere para verip çözümsüz kalmak yerine bir sefer böyle bir tedavi daha mantıklı geldi. İyi ki de yapmışım, ikinci lazerden sonra lekeler inanılmaz silikleşti. Lazer ayrıca bu damarları da yok ediyor. Doktorum yanı sıra bazı ilaçlar da kullandırıyor ama asıl etkiyi lazerden gördüm. Yalnız lazer acısız değil ve sonrasında bir kaç gün yüz kapkara oluyor. Sonra geçiyor ama korkacak bir şey yok. Prp deseniz o zaten başlıbaşına harika bir şey. 44 yaşındayım ve cildim harika durumda. Lekesiz, gözenekler yok oldu, parladı, göz çevresi kırışıkları hafifledi :) bir taşla iki kuş vurmuş oldum. Yani dışarıdan kremle tedavi lekeler için hayal olabilir. Ama illa sürülecek şey arıyorsanız, çok araştırdım, yerli yabancı tüm kaynakları taradım, melazma yoksa en iyi gelen şeyler: buğday özü yağı, kojik asit içeren kremler ve güvenilir meyan kökü kremleri. 50 faktör koruma olarak da bioderma ve ne sürerseniz sürün yüzü yine de güneşten şapka ile korumak. Ayrıca doktorum evdeyken bile güneş koruma kremi sürmemi öneriyor. Hatta evde beyaz ışık, spot lamba varsa gece bile... herkese geçmiş olsun.

X