Gündelik Hayat Motivasyonu

Günlük Rutinler
Sağlıklı Beslenme -Günlük içinde yediklerimiz-

08.08.2019 PERŞEMBE MENÜ
08.00 iki adet kayısı
08.30 beyaz peynirli ekmeğe tost
09.00 tek şekerli türk kahvem
13.00 3yk pilav 3yk patlıcam 2-3 kaşık mercimek çorbası yemek çok kötüydü bugün
14.00 bir sade kahve yanında şölen paketli çikolata 1 adet şu bayram çikolatalarından yuvarlak
17.00 çok acıktığımdan sütlü nesfit yedim
20.00 3 köfte
SU 2 litre
Yapılan Egzersizler -her gün kaç saat neler yapıldığı genel olarak-
Saat 22:00 Leslie 10dk kadar, yarım mekikler 25er*3 seri
yan bacak ve bel hareketleri 20*2 yavaş 20*2 hızlı 20*2 soldan sağa sağdan sola döndürmeli
Hafif vücut açma yaklaşık 20-25 dk sürdü
Cilt Bakımı -El Yüz Vücut-
Banyo yaptım
Ev Temizliği ve Düzeni

Eve geç geldik, yemek vs de yoktu,
dolaptaki bozulmuş meyveleri attım ufak bir şeyler kalmıştı, diğerlerini yıkadım
Kitap Okuma

yok

İyi yapmışsın
Saat ve miktarlarıyla
Ben de bugün elimden geldiğince miktar belirttim
Arada yediğim, içtiklerimin saatini belirleyemedim ama bi çaresine bakacağız, yazarım

Planlayıcımdan esinlenerek oluşturduğum listem ;
Tarih: 09/08/2019
Kilo: atladım
Kahvaltı saat-içerik: 08:10 1 haşl yumurta, 4 zeytin, 1 salatalık, 4 tatlı kaşığı bal, iki çatal peynir, 2 dilim ekmek
Ara öğünler: az şekerli Türk kahvesi, üç parça Nestle beyaz çik, 1 kutu organik gibi süt (öğünlerin saatlerini not alamadım )
Su: yatana kadar 3 litre biter
Öğle yemeği saat-içerik: sağlıksız beslendim üzgünüm (fast food)
Spor: yok
Ev işi: etrafı topladım yalnızca
Vitamin/gıda takviyesi: balık yağı
Akşam yemeği saat-içerik: az ekmekle kıymalı yumurta, 1 kase yoğurt , 2 dilim kavun
Kuran/namaz/dua: yatmadan önce kuran okuyacağım
Krem - temizleyici kullanımı (el,vücut,yüz): vücut kremini kullanırım ama diğerleri yok
Diş fırçalama sayısı: 1 den fazla olmayacak
Banyo: yatmadan yapmayı planlıyorum

Ve bu arada bayramda da ayni motivasyonsuzlugum devam etti kronik bir sey sanirim bendeki. Nasil geciyor bayraminiz benim evde geciyor

Bayram Benim de evde geçiyor
Bugün temizlik yaptım bayram bayram
Ben de bikac gun once supurge tutup toz almistim. Bi sure idare ederdiama haftaici davet etmem icap eden bir misafirim var. Esimin yengesi. Bayramda kisa bir gorustuk kadin kendi kendini davet ettirdi mecbur kaldim. O yuzden haftabasi tekrar bu kez detayli temizlik yapip banyo paspaslarini falan degistiricem. Balkonu yikayip hazirliycam bikac cesit ikramlik yapmam da lazim. Hepsi gozumde dag gibi buyuyor. Misafire aliskin degilim pek bikac kez kayinvalidem disinda kimse gelmedi evime:) kayinvalidemle de cok yakin oturuyoruz zaten.

Var öyle kendini davet ettiren tipler . İnsan mecbur kalıyo buyur etmeye .
Detaylıyı ben de yapmadım aslına bakacak olursak. Ne çabuk kirleniyor bu evler arkadaş
Banyodaki lavaboyu da ikidir diş fırçası ile temizliyorum cifle.

Dis fircasiyla uzun surmez mi ben hep sungerle yapiyorum. Ev denen sey canli organizma mubarek. Iki gunde koseler pamukcuk olmaya basliyo. Simdi eger evi gezmek isterse(merakli bir tip) yatakodami falan gezdirmek istemiyorum. Cunku artik burasi yenigelin evi degil cunku neredeyse bir sene olacak evleneli:) bir de bizim ev hic oyle pembis yenigelin evlerinden olmadi evi ilk yerlestirdigimizde de sanki icinde yillardir yasaniyomus gibi yasanmisligi olan bi evdi. Bazen instagramda falan gorup heves ediyorum o beyaz koltuklu, krem pembe yastikli salonlara, sonra diyorum ki beyaz koltugumuz olsa rahat rahat yiyip icemezdik ustunde diye:)

Fırçayla çitileyim dedim normalde sünger iyi evet.Pembiş olmasa da olur, bizim de değil
Biz de öyle pamuklaşma değil, kir halinde ayağına geliyor, boş düzeylerden. Gözle görülmüyor öyle yumağa yakın falan değil. Demek tozdan yumağa geçiş yapamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…