Günde 4 km yürüyüş sizce ise yarar mı ?

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.661
Merhaba bayanlar ..
Daha önce diyet yaparak 76 kilodan 69 a inmiştim .
Şimdiki amacim tok karna 81.2 olan kilomdan kurtulmak . Çok sıkı bir diyet yapıyorum . Ve hergün evde 20 dakka falan aerobik yapiyorum. Ev işleri vs . Hariç hergün en hızlı tempomla 4 km yürüyorum 45 dakka falan yapıyor 1 km yi 11 dakkada falan yürüyorum arada kostugum halde en hızlı 10 dakkada yuruyebildim 1 km yi . 1 dakikada 116 -125 arasi adim atiyorum . Sonuç böyle sizce 4 km iyi mi 45 dakkaiyi bir süre mi böyle bu şekilde diyet yürüyüş yine zayıflama miyim ?

Son düzenleme:
Canım moralini bozmak istemem ama yürüyüşün de çok yavaş sporun da çok az. günlük 20 dakika çok çok az. Yağlarını eritmek istiyorsan gerçekten yorulman kalbinin tıktıktık atışını duyman gerek. Cool bi şekilde zayıflanamıyor malesef. : )
Internette jillian michael in videoları var. level 1 olan bir tanesini yapmaya çalış. ne kadar enerji harcaman gerektiğini Gör. O zaman kolay pes etmezsin. Çok daha uzun yürüyüş yolu belirle. Ve çok daha hızlı yürümeye çalış. Dediğin Hız sallana sallana yürüme Hızı. Ha etkili olur mu olur. Ama çok çok az.
Yemeklerde ne yiyorsun? Yeme alışkanlığın nasıl?

Canım moralini bozmak istemem ama yürüyüşün de çok yavaş sporun da çok az. günlük 20 dakika çok çok az. Yağlarını eritmek istiyorsan gerçekten yorulman kalbinin tıktıktık atışını duyman gerek. Cool bi şekilde zayıflanamıyor malesef. : )
Internette jillian michael in videoları var. level 1 olan bir tanesini yapmaya çalış. ne kadar enerji harcaman gerektiğini Gör. O zaman kolay pes etmezsin. Çok daha uzun yürüyüş yolu belirle. Ve çok daha hızlı yürümeye çalış. Dediğin Hız sallana sallana yürüme Hızı. Ha etkili olur mu olur. Ama çok çok az.
Yemeklerde ne yiyorsun? Yeme alışkanlığın nasıl?

Canım 20 dakika demişsin sanırım yanlışlık odu günde 45 dakika 1 saat arası yürüyorum 20 dakka yürümüyorum ki . 20 dakika 1 saatlik yürüyüşe + olarak evde egzerrsiz yapıyorum
Bi de koşacak kadar hızlı adımlarla yürüyorum topuklarımın arkası acıyor adım atarken önceden de bu tempoda bir yürüyüş arkadaşımla yürüdüm 2-3 haftada 7 kilo vermiştim . Dediğin videoya da bakayım :)
Yemeklerdede kahvaltıda 1 ya da yarım dilim kepek ekmeği 1 haşlanmış yumurta 2 adet mminik domates 3 adet yeşil zeytin ve su ara öğün olarak 2 adet yulaflı bisküvi veya meyve öğlen yemeği bazen 4 adet köfte bazen haşlanmış tavuk 100 gram vs. o tarz akşam yemeklerindede ne oolursa hepsinden 3-4 yemek kaşığı yiyorum o da sebze yemeği ya da az kalorili yemeklerden tabiki . Ekmek akşam yemiyorum yanındada ya cacık ya bir bardak ayran . Bu şekilde hep

Canım 20 dakika demişsin sanırım yanlışlık odu günde 45 dakika 1 saat arası yürüyorum 20 dakka yürümüyorum ki . 20 dakika 1 saatlik yürüyüşe + olarak evde egzerrsiz yapıyorum
Bi de koşacak kadar hızlı adımlarla yürüyorum topuklarımın arkası acıyor adım atarken önceden de bu tempoda bir yürüyüş arkadaşımla yürüdüm 2-3 haftada 7 kilo vermiştim . Dediğin videoya da bakayım :)
20 dakikayı egzersiz için dedim canım. O videolara bak minimum 30 dakika. 45 dakikalık videolar bile var.
2-3 haftada çok iyi vermişsin. Çünkü sadece yürüyüşten yaktığın kaloriyi hesaplasak 1 saatte max 400 kalori yanar. 7000 kalori bir kiloya tekabül ediyor. 7000/400= 17 kez yapar. Yani 17 gün 1 saat yürüsen 1 kilo yakmış oluyorsun. Yarım saat egzersiz 250 kaloriden hesaplarsak 1 kiloyu 28 günde yapabiliyorsun. Yani verdiğin kilolarda sporun Payı düşük. Daha çok sporla verirsen daha çok yağlardan gider. yeteri kadar da protein alırsan kas kaybın, gevşeme, sarkma falan olmaz.

20 dakikayı egzersiz için dedim canım. O videolara bak minimum 30 dakika. 45 dakikalık videolar bile var.
2-3 haftada çok iyi vermişsin. Çünkü sadece yürüyüşten yaktığın kaloriyi hesaplasak 1 saatte max 400 kalori yanar. 7000 kalori bir kiloya tekabül ediyor. 7000/400= 17 kez yapar. Yani 17 gün 1 saat yürüsen 1 kilo yakmış oluyorsun. Yarım saat egzersiz 250 kaloriden hesaplarsak 1 kiloyu 28 günde yapabiliyorsun. Yani verdiğin kilolarda sporun Payı düşük. Daha çok sporla verirsen daha çok yağlardan gider. yeteri kadar da protein alırsan kas kaybın, gevşeme, sarkma falan olmaz.

Anladım canım 1 saat yürüyüş üstüne günde 45 dakka aerobik ağır geliyor bana 20 dakka falan anca yapabiliyorum . Arttırmaya çalışırım ama videolara bakacağım . Yürüyüşüm kötü mü peki 45 dakka -1 saat sürüyor . yani bilmiyorum belki hız kişiden kişye değişir ben baya hızlı yürüyorum gerçekten hatta arada turun içinde koşuyorum o halde en fazla 1 km yi 10 dkkada gidiyorum

Son düzenleme:
Anladım canım 1 saat yürüyüşle günde 45 dakka aerobik ağır geliyor bana 20 dakka falan anca yapabiliyorum . Arttırmaya çalışırım ama videolara bakacağım . Yürüyüşüm kötü mü peki 45 dakka -1 saat sürüyor . yani bilmiyorum belki hız kişiden kişye değişir ben baya hızlı yürüyorum gerçekten hatta arada turun içinde koşuyorum o halde en fazla 1 km yi 10 dkkada gidiyorum
Aslında yürüyüş hızdan çok süreyle ölçülüyor. 1 saat iyi bir süre. Yorulduğunda iyice yavaşlayarak Süreyi uzatabilirsin. Çünkü ayakta durmak bile kalori. Eve ne kadar geç dönsen o kadar iyi. Aralarda koşmak da çok iyi. Yürüyüşü istediğin kiloya indikten sonra da bırakmazsan süper olur. Alışkanlık edin bence. En az gün aşırı yap. Çok iyi toparlarsın.

Aslında yürüyüş hızdan çok süreyle ölçülüyor. 1 saat iyi bir süre. Yorulduğunda iyice yavaşlayarak Süreyi uzatabilirsin. Çünkü ayakta durmak bile kalori. Eve ne kadar geç dönsen o kadar iyi. Aralarda koşmak da çok iyi. Yürüyüşü istediğin kiloya indikten sonra da bırakmazsan süper olur. Alışkanlık edin bence. En az gün aşırı yap. Çok iyi toparlarsın.

Bugün ölçüm yaptım bir dakikada 116 adım atıyorum hep nasıl szce

insanity workout yapmanı tavsiye ederim 2 haftada fark yaratmaya başlıyor incelmemek ve kilo vermemek imkansız, yürüyüşten çok daha etkili

Karatay diyetini arastemanizi tavsiye ederim hatta bu sitede de diyet yontenleri ve debeyinlerimizde karatay diyetiyle zayfiliyoruz hastaliklardan kurtuluyiruz basligi var orayi incele derim

X