Gücüm kalmadi pes mi etmeliyim?

evet canım avukata ver ne eini seviyorsan onu yanında istiyorsan ve buna durumun müsaitse hiç durma kadının yanı kocasının yanıdır

evet kadinin ynai kocasini yanidir ama burada kurulu evimzi düzenimiz var esimin isi de hazir beraber isimizde calisacagiz, bu almanlar bizi yildirmak istiyorlar ama ben onlara pabuc birakmayacagim ,
bir avukati tavsiye ettiler bize ona basvuracagim dua edinde pzt gününe randevu versinde konusalim, ben carsamba türkiyey egidiyorum kostrumak zor olacak ama bir tatile ihtiyacim var cok bunaldim

aile birleşimi diye bişey var ve bu haktır
eşin tüm şartları yerine getiriyor anladığım kadariyla
ilkinde red cevabı niye gelmişti bilmiyorum ama ikinci sebeb çok saçma
eğerki senin dediğin gibi senin maaşın yüksekse ve buna rağmen vermemeleri ilginç doğrusu
sanki banada biyerlerde eksiklik varmış gibi geldi
avukatlan bir görüş bakalım ama bu iş okadar kolay olmaz ben sana söylim dünya kadar prosedürü vardır kesin eğer işler yasal boyutlara kadar giderse ozaman bu iş çok uzar
en iyisi senin alman vatandaşlığına geçmen ozaman herşey dahada kolay olur, ama tabii buda bayaği bir zaman alır

evet kadinin ynai kocasini yanidir ama burada kurulu evimzi düzenimiz var esimin isi de hazir beraber isimizde calisacagiz, bu almanlar bizi yildirmak istiyorlar ama ben onlara pabuc birakmayacagim ,
bir avukati tavsiye ettiler bize ona basvuracagim dua edinde pzt gününe randevu versinde konusalim, ben carsamba türkiyey egidiyorum kostrumak zor olacak ama bir tatile ihtiyacim var cok bunaldim

kurulu düzenimiz var diyorsun ama o düzen şimdilik senin kendi düzenin eşinin içinde olmadığı bir düzen yani, böyle bir evlilik olmazkı

arkadaşım ben bilmiyorum önceki konuları ama sadece şuraya takılı kaldım rahatım durunun iyi vazgeçmelimiyim.sen evlendiğinde zaten bütün bunlardan vaz geçimiştin...iş işden geçmiş sen seçimini yapmışsın...hem evlilik zaten bir bayanın herşeyden önce özgürlüğünden vazgeçmesidir ...diyerlerini saymaya gerek yok....bunları düşünmek için geç kaldın...tabiki ne olursa olsun senin yerin eşinin yanı....

arkadaşım ben bilmiyorum önceki konuları ama sadece şuraya takılı kaldım rahatım durunun iyi vazgeçmelimiyim.sen evlendiğinde zaten bütün bunlardan vaz geçimiştin...iş işden geçmiş sen seçimini yapmışsın...hem evlilik zaten bir bayanın herşeyden önce özgürlüğünden vazgeçmesidir ...diyerlerini saymaya gerek yok....bunları düşünmek için geç kaldın...tabiki ne olursa olsun senin yerin eşinin yanı....
ya böyle bir işe evlilik demiyeceksin..yada oraya düzenim evim demiyeceksin..ama sen ne yardan ne serden diyorsun anladığım kadarıyla...:eek:klava:

ya bu konuda pek bi bilgim yok ama bazi arkadaslar baska ulkeye getiriyolar adresini orda gosteriyo oyle bir cozum yokmuki inan bilgim olsayardimci olucam cok uzuldum niye zorluyolarsa anlamiyorum
o kadar calisip ulkeyi kalkindiranin cogu yabancilar bide zorluk cektiriyolar sinir seyler...
pes etme canim sabret allah kavustursun...

Zilanur, basindan beri konularini takip ediyorum..
Allah sabirlar versin..
Sana tavsiyem; en kisa zamanda Alman vatandasligina müracaat et..
Yoksa Alman kanunu bu bezdirme polikasiyla ya sana ve esine kafayi yedirecek ya da seni Türkiye´ye postalayacak..
Alman vatandasliginda -bildigim kadarisiyla- maasina falan dikkat edilmiyor, sadece Mietvertrag´i göstermen yeterli (tabii yanilmiyorsam)..

Hem yuvan neden yikilsin..Vize cikmiyor diye bosanacak haliniz yok ya.. Cok gerekirse SEN gidersin esinin yanina... :kahve:
Olumlu düsünmeye bak.. Hem bak esinin yanina gidiyormussun, bu sana ilac gibi gelecektir,kafani toplarsin..
Allah yardimciniz olsun..

Allah kolaylık versin önce inş hersey istediginiz sonuca ulasır
Kendinizi üzmeyin derim yeriniz eşinizin yanıdırrrr dedigini yapın

zilanur bende seni takip ediyorum uzun süredir
öbür actigin konudada yorumumu yapmistim ve halen aynisini düsünüyorum
keske herseyini ayarlayip evlenseydin
yani ben herseyimi halletmis sonra dügün yapmis ve gelirkende hemen esimi getirmistim
ama tabiki keske demeye gec kaldik
birde bu agustosta benim eltimin kiz kardesini evlendi dügün olmadan hemen sinavi verdi ve ondan sonra dügün yaptilar hemende geldi kiz almanyaya
demek istedigim ya senin kagitlarini kendinmi hallediyorsun bilmiyorum ama o islerde bir yanlislik var
yada devlet dairesiyle arada bir münakasa gecmisse ondanda uzatabilirler
bence avukatla cözmeye calis en dogru yol bu olsa gerek
sana kolay gelsin beklemenin cok beklemedigim halde ne oldugunu biliyorum
allah yardimcin olsun canim

simdi avukat ile görüsdüm bizdeki problem suymus benim isyerimin acilali bir sene olmadi iki bucuk ay sonra bir sene olacak, bu bir sene gecdikden sonra vize verilirmis, kanunen bir sene isyerin acik ve isleek olmasi lazim, bakiyorlarki gercekden sen mi isletiyorsun yoksa esini getirmek icinmi üzerine aldin
bu almanlar varya insani dinden imandan eder ha, iyiki iki bucuk ayim kaldi ondan sonra bütün kapilarim acikmi:) ve avukat ile kosturacagiz

Allah allah
hala red cevabi mi geliyor sana Zilanur'cum hayret birsey vallahi

daha oncede soylemistim ya arkadasim 1000€ kazaniyor, ustelik ayri ev tutacak parasi yoktu, annesigille kalacakti esiyle, yinede verdiler vizeyi..hemde 2 ay içinde verdiler, kiz da gitti dugununu yapti esiyle de dondu...

bunlar sana taktilar bence, ugrastirmak istiyorlar cunku turkleri istemiyorlar !
hakkini ara, neymis o oyle yok bakamazmis da falan filan
onlardan fazla kazaniyorsun yahu
Allah sabir versin...

simdi avukat ile görüsdüm bizdeki problem suymus benim isyerimin acilali bir sene olmadi iki bucuk ay sonra bir sene olacak, bu bir sene gecdikden sonra vize verilirmis, kanunen bir sene isyerin acik ve isleek olmasi lazim, bakiyorlarki gercekden sen mi isletiyorsun yoksa esini getirmek icinmi üzerine aldin
bu almanlar varya insani dinden imandan eder ha, iyiki iki bucuk ayim kaldi ondan sonra bütün kapilarim acikmi:) ve avukat ile kosturacagiz

Ahh senin kendi isyerin o zaman is degisir
bende diyorum ya niye vermiyorlar hayret birsey diye
evet...1 seneyi doldurman gerek, isliyor mu yoksa iflasa mi gider diye inceleyecekler
hadi birsey kalmamis biraz daha sabir
:1hug:

evet 1 sene beklemk zorundaymisiz ki bakacaklar isyeri ne durumda iyi mi gidiyor is yoksa kötümü,
biz bunu basdan beri bilseydik basvurmaz beklerdik ama kimse bizi bilinclendirmedi, ben gittim sordum sorusdurdum kimse bana bir seneden bahsetmedi o yüzden böyle kostururyoruz
allahin izniyle ben bugün ucuyorum aksam ucagi ile esimin ynaina, insallah esimi görmek sarilip öpmek nasip olur, dua edin kizlar allah herkesi sevdigine kavusdursun AMIN!

X