Güçlü Bir İlişki Nasıl Kurulur?

derya_dry

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2014
3
0
23
Sevdiğimiz bir adamla güçlü bir ilişki kurmak basit değil... İki farklı karakterin bir araya gelip bir ilişki yürütmesi, gerektiğinde ödün vermesi, bazen alttan alması vs... İlişki tek taraflı ödün vererek yürütülemediğinden ne yazık ki ilişkiler sona eriyor...

İlişkiler hakkında okuduğum "Güçlü Bir İlişki İçin 5 Altın Kural" başlıklı yazıyı çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim.

"Güçlü Bir İlişki İçin 5 Altın Kural
Kurallar, eşinizle veya sevgilinizle kurduğunuz ilişkinin altyapısının sağlam olmasını sağlar. Dünyada kadın erkek ilişkileri üzerine birçok bilimsel çalışma yapılmaktadır. Çünkü insan değişken bir varlıktır.

Her insanın karakteri, duyguları, durumlara verdiği tepkiler birbirinden farklıdır. Hele ki erkek ve kadın arasındaki aşk, ilişki ve evlilik konuları bilimsel çalışmalar arasında hala en çok araştırılan konulardan birisidir.
Bilim adamları ne yazık ki hala bir aşk iksiri keşfedemediler. Fakat kadın ve erkeğin gerçek aşkı bulabilmesi, güçlü ve kalıcı ilişkiler kurabilmesi adına birçok ipuçları veriyorlar.m Aşağıda güçlü ve romantik bir ilişki kurabilmek ve devamlılığı sağlamak için bilimsel olarak kanıtlanmış kuralları sizlerle paylaşıyoruz.

Eşinize/Sevgilinize Olumlu Düşünceler Besleyin
Bilim adamları partnerlerin birbirlerine karşı olumlu düşüncelere sahip olmalarının ilişkilerinde hayati önem taşıdığını belirtiyorlar. Eğer ilişkinizin güçlü olmasını istiyorsanız eşinizin/sevgilinizin kişisel ve karakteristik özelliklerine odaklanın. Kaliforniya Üniversitesi araştırmacıları tarafından yapılan bir çalışmada, birlikte paylaşılan olumsuz deneyimler yerine olumlu deneyimleri hatırlamanın ilişkinin zedelenmesini engellediğini belirtmektedir. Olumlu veya olumsuz deneyimler ilişkinizin sağlam adımlarla ilerlemesi için paylaşılan durumlardır. İlişkinizde sizi rahatsız eden bir durum var ise, bu konuyu eşinizle/sevgilinizle konuşarak çözmeye çalışın.

Eşinize/Sevgilinize Fiziksel Olarak Sevginizi İfade Etmekten Çekinmeyin
Aşk ve sevgi gibi duygular birçok duyuya hitap edildiğinde anlam kazanıyor. "Seni seviyorum" kelimesi tek başına söylendiğinde anlamlıdır ancak bu kelimenin küçük ayrıntılılarla desteklenmesi gerekir. Örneğin; küçük bir öpücük ile, sevdiğinizin yüzünü okşamakla daha anlamlı olacaktır. "Seni seviyorum" derken gerçekten sevin. İçi boş ifade edilen sevmek kelimesi ilişkinizde boşluklara yol açacaktır.... "

Alıntıdır.

Aşağıdaki linkten yazının tamamına ulaşabilirsiniz.

https://www.365cicek.com/#!blog/guclu-bir-iliski-icin-5-altin-kural

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…