Granit Kaplama Tencere

Benim aldığım tava fırınada giriyor sapını çikarıncao_O 200 derecenin üstünde kullanılabiliyor yani :110:bilemedim.
Nasıl ya granit mermer heryer benim tezgahımda:duduk: doğal olan taşlar nasıl kanserojen olabiliyor :oha:
Canım şimdi biraz baktım da en azından iç mekan kullanımı çok da korkulacak bir durum değilmiş, evin her yeri granit değilse, sadece tezgah falan ise geniş olmadığından risk yok diyenler de var. Zararı bu taşın mermerden daha fazla rodon gazı salmasıymış. Ama beton bile bu gazı salarmış zaten. Yani her evde bu risk varmış aslında... Her gün mutlaka en az 15 dakika evi ve mekanı havalandırmak yeterli olurmuş genelde. Asıl risk havalandırılamayan avm, havaalanı vs gibi alanlarda kullanımıymış meğer.
Neyse konu dağılmasın, tencere tava diyorduk.
Onda da 200 derece ve üzerinde ısıya maruz kalmanın, çizilmenin ve içinde yemek bırakılmasının teflon gibi zararlı olduğuna çok yerde denk geldim haberin olsun :KK66:

Arkadaşlar cevaplar için tşk ederim. :) artık geri verme işiyle ugrasacagim bakalım.
Ben sağlıklı diye almıştım ama iyiki varsınız süper oldu bu danışma işi :)

Ben de evleneceğim, onun gazından mı bilmem ama granit reklamlarına kanmışım meğer ben bile :KK70: Baya baya sağlıklı sanıyordum, hiç sorgulamamışım, konuyu görünce fark ettim :olamaz:
Oysa çok dikkat ederim normalde :110:
Napcan be zeytinim bazen öyle oluyo Beynimizi yıkıyorlar resmen:deli:
Bak bu granitleri bende baştan sağlıklı sanıyordum. Ama fıssss mış meğer:bicak:
Amann kuzum neye inancaz şaşırdık artık yaa:lülülü:

Hatta seramik için de aynı mantıkla sağlıksız diyor eklediğim linkte.
Çelik tencere dışında kullanmamak lazım bu durumda:KK51:
Keşke ben de granit takımı almadan okusa idim bunları :KK43: konu sahibi 650 çok fazla imiş ben karacanın 3 tava bir kapak 4 parçasını 75 e aldım yeni, senin imkânın varsa zaten zararı olmasa bile geri ver çünkü çok pahalı almışsın

Keşke ben de granit takımı almadan okusa idim bunları :KK43: konu sahibi 650 çok fazla imiş ben karacanın 3 tava bir kapak 4 parçasını 75 e aldım yeni, senin imkânın varsa zaten zararı olmasa bile geri ver çünkü çok pahalı almışsın
Kütahya Porselenden aldım. Kesinlikle geri veririm. Hiç kullanmadım bile. :)

Arkadaşlar ilgi ve alakasız için tekrar çok teşekkür ediyorum. Neymiş tipine kanmamak lazımmış. Tipi şık bol kansorejenli tencerelerimi geri vermeye kesin karar verdim.

Arkadaşlar şimdiden buda mi dert dediğinizi duyar gibiyim ama 650 civarında bir para ödeyip 7 parça (kapaklar dahil) granit kaplama Kütahya Porselenden çok özenerek bir tencere seti aldım.
Fakat daha sonra bir kaç arkadaşım bunun teflon tencere ile ayni olduğunu ve çok sağlıksız olduğunu söylediler. İçerisinde yemek bekletilmezmiş .
Soruyorum çünkü iade şansım hala var.
Bilgisi olan kullanan arkadaşlardan fikir istiyorum.
Not: Telefondan yazıyorum. (Yazım hataları için şimdiden Özür dilerim.
Herkese hayırlı, sağlıklı bir Ramazan diliyorum.
GÜNCELLEME
Arkadaşlar tencereleri teslim ettim ve yine tencere ihtiyacım var.
Korkmaz markasının demir döküm tencerelerini kullanan var mı? Bu sefer almadan sormak istedim. (Eşim "bu sefer kesin kararını ver" dedi. desteklerinizi bekliyorum. Yoksa tencere değiştirme rekoru kırabilirim. :skandal:)
Bu olmazsa çelik mi tavsiye edersiniz?
Merhaba,
Ben gecenlerde tefalin titanyum tenceresinden aldim. Basta tereddutluydum hem kullaninca cok memnun kaldim hem de haberini gorunce cok mutlu oldum. Asagida paylasiyorum: Eger saglikli tencere istersen mutlaka tefali de goz onunde bulundur

http://www.hurriyet.com.tr/paylas/mutfaktaki-en-yeni-ve-en-saglikli-trend-titanyum-2352

X