Gozu daha iri gostermek icin

• Konu Sahibi selmaizmirli
canım makyaj öcesindede sonrasındada berbat oluyo ama evet beklettim buz dolabında daha ii sonuc fakat bunu sürünce gözlerim bulanık görüyo bi müddet =S

canım içine beyaz göz kalemi çekiyorum ben (alta) dışınada siyah çekiyorum.(alta) tabi gözler hem canlı hem iri görünüyor.

bende beyaz kalem flormar almıştım. buzdolabına koyarak yağlanma ve göze kaçma sorununu hallettim.hem sanki daha uzun süre kalıcı oluyor.

gözü daha iri göstermek için iki farklı eye-liner kullanabilirsin. açık kahve tonlarındaki kalemi kirpiklerinizin alt kısmına, koyu kahve tonlarındaki kalemi ise üst kirpiklerin diplerine sürebilirsin. böylece gözlerin hem aydınlık hem de daha iri görünür.

beyazı süRme gibi içemi süyosunz.. ve göZü geRçkten büyk göSteriyomu?

beyazı süRme gibi içemi süyosunz.. ve göZü geRçkten büyk göSteriyomu?

evet canım
içine beyaz dışına siyah
özellikle alt kirpiklerin olduğu yere
hometr1.jpg

peki kaşların gözleri iri göstermede bir rolü war mı? kawisli mi düzmü ws.?bi fikriniz warmı arkadaslar?

arkadaşın yazdığı yöntem ne kadar sağlıklı tartışılır ama aklıma yatmadı doğrusu...

likit bayağı iri gösteriyor benim gözlerimi çekik ve küçük gözlerim var

paylaşım için saol canımda benm gözler iri ve ben biraz çekik göstermek istiyorum acaba bunun için bildiğin bi yöntem varmı acaca ?!? :kedi: opuyorumnanaktan

gözünün altına avonun colortrend serisinden eyeliner sürüp dağıtabilirsin. iri göstermek için altına (altına dediğimse kirpik diplerine) eyeliner sürüp dağıtmak şart. gözün çok küçükse içine siyah kalem veya parlak kalem uygulama bence. benim gözlerim çekik ve küçük biraz, altına tenime daha uygun olduğundan flormarın kahve eyelinerını sürüyorum, içine genelde siyah kalem sürmem ama bazen göz bebeğinin başlangıcından sürerim. gözlerin bitişikse göz pınarının başlangıcına gümüş rengi sür, sonra dediğim gibi siyah ya da kahve eyelinerı sür dağıt. bi de ben gözlerimin hemen altına değil de birkaç santim altına açık renkli far uyguluyorum belli belirsiz, o da göz altını iri gösterebiliyor. üstüne dış kısımlarına falan lila mavi renkler uygulayabilirsin teninin rengine göre. ben göz üstüne ve üst gözün içine kalem çekmem genelde daha küçük gösterir gözü. ama gözümün üstüne de kahve eyelinerı uygulamışlığım var. konuyu da epey dağıttım :)

göz kalemini bir keresinde gözümün iç kısmının yarısına kadar sürmüştüm bir arkadaşım büyük göstermk için mi sürüyorsun öyle duymuştum filan demişti belki bir faydası olur

inglot beyaz kalem uyguluyorum göz içine altınada kahverengi yada siyah kalem sürüyorum ışıl ışıl bakıyorum...

ben bi kere denemek için dudak balmları varya niveanın filan
far gibi ondan sürmüştüm
1-2 saat ağlamıştım sürekli kaydirigubbakcemile3
parlatıcı sürsem nolur kimbilir :roflol:

İlk önce kesinlikle göz kalemini altta kullanırken içine sürmek yerine dışına sürmek gerekir ve boydan boya olmasına da özen gösterilmeli.

Yüzde en dikkat çeken yer neresidir? İddia ediyoruz, aklına ilk şekilde gözler geldi! Bir saniye dahi düşünmeden cevabını verdiğimiz bu soru, gözlerin önemini anlatmaya yetiyor. İletişimin başlangıç noktası bulunan gözlere boşu boşuna kalbin aynası demiyorlar.

Sen de daha kocaman gözlerle daha vurgulu bakışlara sahip olmak ister misin?

1) Beyaz kalem kullanması gözlerde kocaman farklılıklar yapar. Alt kirpik köklerinin iç kısımlarında ak kalem, hariç kısımlarında ise siyah kalem kullan.

2) İki değişik göz farı kullan ve bu farları göz kapaklarında karıştır. Bu aşırı renkli manzara ışığı daha çok yansıtacak ve gözlerini daha ışıltılı göstereceği için bakışların daha dikkat cazibeli olacaktır.

3) Kirpik kıvırıcı kullan. Kıvırıcıyı kirpik köklerinin hizasına getir ve nazikçe 3 kez kıvırma işlemini gerçekleştir. Daha sonra kıvırıcıyı yukarı doğru yönlendir ve kirpiklerinin kalan bölümü için de tıpkı işlemi tekrarla.

İpucu: Daha göze çarpan kirpikler için, kıvırıcıyı 10 saniye kadar saç kurutma makinesi altında bekleterek ısınmasını sağla. Isı, kirpiklerini şekillendirmede etkiyi 2 kat arttırır.

4) “Kaşla göz arkası söz” cümlesine kulak ver! Kaş çeşidine İtina göster. Düzgün ve şekilli kaşlar, gözlerini daha vurgulu duruma getirecektir.

5) Far kullanmayı alışkanlık durumuna getir. Farı kaş kemiklerine doğru hafifçe yayarak gözlerini daha kocaman göstermen mümkün. Yeşil gözlüler kum rengi ve morun tonlarını, mavi gözlüler kahverengi ve füme tonlarını, kahverengi gözlüler altın ve pembe tonlarını tercih edebilirler.
daha-buyuk-gozlere-sahip-olman-icin-5-ipucu-5199284.Jpeg

X