Göz Makyajı Gözlerim iri ve kahverengi..Hangi renk göz kalemi önerirsiniz ?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

sen_ben

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2011
73
1
Merhaba! Benim gözlerim ; iri ve kahverengi. acaba göz kalemi olarak nasıl sürmeliyim? ve renk de tavsiye edebilir misiniz?
Cevap yazarsanız çok memnun olurum. :)
Sevgiler..

benim de aynı senin gibi ben uçtan baslayıp çekik olarak sürüyorum,bazen üste siyah alta mavi ve yeşil sürüyorum çok hos duruyor tavsiye ederim

ay bebeyim benim de gozler buyuk.Ama careyi buldum . Becere bildiyim kadar anlatiyim. Simdi ilk once isteye bagli ister eyeliner olsun, ister goz kalemi ve ya surme olsun farketmez. ben surmeyi tercih ediyorum cunki hem zarali degil hem de tam aksine goze iyi geliyor. neyse surmemi aliyorum goz kapagimin ustune kipriklerin basladigi yerden bitdigi yere kadar ince bir cizgi cekiyorum, sonra uc kismini kedi gozu gibi hafif kuyruk yapiyorum, kuyrugu goz kapaginin ortasinndan bir az asagisina kadar getirirsen cok guzel ve kusursuz bir gorunum salarsin. sonra da gozun icine cek. PUF KOKTA- EGER KIPRIKLERIN SEYREKSE MAKYAJINI YAPMADAN ONCE KIPRIK DIPLERINI HAFIFCE PUDRAYLA DOLDUR. BU ARADA DIKKAT ET KIPRIKLERINLE GOZUN ICI ARASINDAKI KISIN BAZI KISILERDE BUYUK OLUYOR ORAYI IYICE DOLDUR. SONRA DA RIMELINI CEK. EGER KI RIMELI CEKERKEN ETRAFINA TASIRIYORSAN her hangi bir vizit kart ve ya kullanmadigin kredi kartini gozun ustunu , kipriklerin dibine yaklastirib ceke bilirsin. hem boylece kiprik diplerinin de doldura bilirsin. Fara gelince dedigin gibi gozlerin buyukse oyle cok ciglik atan renkler kullanma.mesela yesil , acik mavi ve s. kahve reng tonlarindan kullan cunki bu renkler goz kapagini asagi dogru basar ve goz kucuk gozukur. goz ici daha cok goze carpar. Canim resmini koyarsan daha iyi olur. cunki goz pinarinin dik ve ya asagi dogru olmasi da cok sey ifade ediyor. dediklerimi yaparsan resimde gozler cok guzel gozukuyor. hadi kolay gele.

Merhaba! Benim gözlerim ; iri ve kahverengi. acaba göz kalemi olarak nasıl sürmeliyim? ve renk de tavsiye edebilir misiniz?
Cevap yazarsanız çok memnun olurum. :)
Sevgiler..

canım ayrıntılı görüp öğrenmek için uzman tv ye gir internetten makyaj püf noktaları yaz yada iri gözler için diye yaz videolu daha ayrıntılı gösterir ben ordan öğrendim valla eyeliner çekmeyi.

Arkadaşımın gözleride senin gibi.Kullandığı kalem ona çok yakışıyor.Adı lancome bronze mus.Bir bak istersen.Gözünün altlarına hem içine hem dışına sürüyor.Göz kapağının üstüne de uyguluyor.Gayet güzel oluyor.

Benim göz yapım da aynı senin gibi, kahve göz kalemi çok yaşıyor bence kahve gözlülere. Eğer kirpik yapın da yoğun ve çekik hatlara sahipse kahverengi göz kalemini kahverengi bir rimelle birlikte kullanırsan süper bir sonuç alabilirsin. Ayrıca yeşil tonları çok güzel duruyor kahverengi gözlülerde...

Bende kahverengiyi önericem :)
hem akmıyor hemde siyahtan daha güzel duruyor.

canım ayrıntılı görüp öğrenmek için uzman tv ye gir internetten makyaj püf noktaları yaz yada iri gözler için diye yaz videolu daha ayrıntılı gösterir ben ordan öğrendim valla eyeliner çekmeyi. '' canım çok sağol şimdi bakıcam walla :)
ya çok sağolun cevaplarınız için kahverengive yeşil tonlarını deniycem. çok sağolun :)

Ne demek, kendi adıma yardımcı olabildiysem ne güzel... Umarım sonuçtan memnun olursun..

eger güzel bir iriliği varsa göz içine kalem sürsende olur sürmesende,ama rahatsız olduğun bir iriliği varsa göz içine koyu renk kalemle iri görünümünü azaltabilirsin..bence mavi renk kullan ama ne mavisi desem şu resimdeki far renginde bir mavi kalem hoş olabilir eger gözlerin açık kahveyse dahada hoş duracaktır

veya zümrüt yeşili bir renkde kullanabilirsin..illa siyah kalem die tutturmamak lazım yakışana elbette yakışıyor ama değişmeyen tek şey değişimdir :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…