Göz Makyajı gözlerim çok iri ve çıkık lütfen yol gösterin...

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

cevapsizsorular

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2011
53
0
kızlar slm. benim gözlerim resmen patlak patlak duruyo ve göz kapaklarım o kadar geniş ki baygın baygın bakıyorum etrafa. internetten aradım ama hep aynı şey yazıyo 5 maddeden oluşan saçma sapan bir tarif var. tam tersine gözleri daha kötü gösteriyor.
sizin öneriniz nedir

Son düzenleme:

canım bu tarz gözlere sahipsen,bildiğim kadarıyla; açık ve pastel tonlardaki göz makyajından öncelikle kaçınmalısın..ve mat renklerden....bu tarz makyaj stili, gözleri olduğundan daha fazla ibüyük göstererek dikkati gözlere toplar....senin yapman gereken göz makyajında koyu ve parlak tonları kullanmak...koyu renkler doğru kullanılırsa gözleri göz çukurundan daha geriye itermiş efekti vererek, gözlerin çıkıklığını önler bir miktar......ayrıca gözlerinin alt kirpikleri boyunca kalem çekme ve kalemle gözlerinin hatlarını belirleme....son olarak da, maskara sürmeden önce, kirpiklerini ortadan kıvırma makinesiyle kıvır,,,sonra kirpik uçlarına gel ve onları da kıvır...sonra da maskara uygula...bu işlem,gözlerini biraz çekik gösterir....koyu tonlarda ufaltacağından,biraz daha ufak ve çekik gözlere sahip olabilirsin böylelikle,,,, tabi ilk uygulamada istediğin akdar iyi olmayabilir aldığın sonuç ama denemeye devam et....bir de krem farlardan kaçın kesinlikle, özellikle de açık renkli olanlarından....bütün bildiklerim bu tatlım..umarım faydası olur ...

gözünün çevresine koyu renk bi kalme çek sonra manyaj yap.genelde koyu tonlar seç göz makyajında eyeliner da işe yarıyo.bide dudakların ince değilse dikkatı dudaklarına çekecek bi makyajda yapabilirsin.ayrıca saçlarını çok düz kullanma hacimli dursun saçların.kahkülde kestirebilirsin.umarım işine yarayacak bilgiler vermişimdir :)

Canım dün bana makyaj uzmanı bi kadının söylediğine göre gözde alt kısımda içe sürülen kalem gözü küçük gösterirmiş. Yani kirpik diplerine sürmeyeceksin de gözünün içine süreceksin.

aslında makbul bir göz yapısına sahipsin canım. misal benim gözlerim ufak, göz kapaklarım da çok düşüktür ve gönlümce üç dört rengi karıştırıp konturlu gölgeli göz makyajları yapamıyorum, yapsam da görünmüyor.

artık hepimiz ezberledik açık renkler büyütür koyu renkler küçültür. siyah, kahve, gri, mürdüm tarzı koyu renkleri üst göz kapağına sürüp fırçayla dağıtabilirsin, bir de gözlerinin içine, yani kirpik diplerinden de geriye koyu göz kalemi çekersen gözlerin daha küçük görünür.

öncelikle bir tavsiyem olacak size,, bir de düzeltme yapacağım yazdığınıza....gözkapaklarınız düşükse ve gözler ufaksa,makyaj görünmez,pek belli etmez kendini ama çaresi var,yok değil,,,,,far bazı denilen bir kozmetik var,,ondan kullanacaksınız....ve üzerine daima pastel tonlarda ve nötral tonlarda makyaj yapcaksınız....koyu ve parlak tonlardan uzak durmak yani diğer bir anlatımla,,, ayrıca mutlaka eyelinerı kuruklu çekmeye çalışın ki,gözleriniz daha büyük efekti versin....ikincisi büyük gözlerin içine yada dışına asla kalemle vurgu yapılmaz....bir şeyin iç yada dış hattını kalemle,eyelinerla belirlemek demek onun sınırlarını deşifre etmek demektir...gözler zaten büyük sorunu olan arkadaşta...bu yüzden bunu tercih etmemeli,,,ayrıca göz içine beyaz kalem çekmek de gözleri vurgular ve dik eksende gözleri(dikey düşünün göz kesitini)çok geniş gösterir,olduğundan daha geniş....bundan da kaçınılmalı...ayrıca makyajda kontürleme burna ve dudaklara çekilirse,gözler geri planda kalır,,bu da bir illüzzyon

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…