Gözeneklere Kesin Çözüm Arıyorum Denemediğim Yöntem Kalmadı

sivilcelerim için ergenlikte roa..... isimli hapla yanetkileri çoook olan meşhur akne tedavısıne başladım. kolestrolumu yukselltıgı ıcın 3. ayda bıraktırdı doktorum. o arada deriler soyuldugu için bebek gibi bir cildim olmuştu. ama tedavıyı yarıda bıraktım ve bı zaman sonra şuan hala benimle olan emektar sıvılcelerım ve gozeneklerım yenıden pörtlemişti. acaba o tedaviyi tamamlayarak gözeneklerden kurtulan varmı aranızda kızlar? yoksa sadece sürekli cildi soydugu için mi bana öyle geldii:44:

sivilcelerim için ergenlikte roa..... isimli hapla yanetkileri çoook olan meşhur akne tedavısıne başladım. kolestrolumu yukselltıgı ıcın 3. ayda bıraktırdı doktorum. o arada deriler soyuldugu için bebek gibi bir cildim olmuştu. ama tedavıyı yarıda bıraktım ve bı zaman sonra şuan hala benimle olan emektar sıvılcelerım ve gozeneklerım yenıden pörtlemişti. acaba o tedaviyi tamamlayarak gözeneklerden kurtulan varmı aranızda kızlar? yoksa sadece sürekli cildi soydugu için mi bana öyle geldii:44:

bende hapla düzelenlerdenim :) tam 6 ay hap kullandım bilmiyorum aynı hapmı şuan ismini unuttum.6 ay boyunca çekmedigim kalmadı ama
dudaklarım çatladı tamamen bırakın gülmeyi konuşamaz hale gelmiştim.çatlat yerlerde artık kanlar birikiyodu kalıyodu.hiçte bişey yapamıyodum.
yüzümün zaten tamamı soyuldu.başta beyaz beyaz un gibi olmuştu bi tuaf görünüyodu.sonra onlar tamamen syulmaya başladı o igrnç bi durumdu
çok utanıyodum ben :) sonra elerim. ellerim çatlatı kurudu acıdan ölüyodum artık. son ayda da kolestrolm çıktı.doktor çıkıcagını söylemişti.
son ay dozunu düşürdük. hap bitti sonra 6 ay da hapın etkisi kendi kendine devam edicek demişti doktor.öyle de oldu. 6 ay boyncada gittikçe yan etkilerde kesildi.
ben o kadar acıyı çekmş olsamda mutluyum en azından boşa çekmedim.şimdi yüzüm tertemiz.bende inanamıyorum iyiki hap kullandım. :)

bende hapla düzelenlerdenim :) tam 6 ay hap kullandım bilmiyorum aynı hapmı şuan ismini unuttum.6 ay boyunca çekmedigim kalmadı ama
dudaklarım çatladı tamamen bırakın gülmeyi konuşamaz hale gelmiştim.çatlat yerlerde artık kanlar birikiyodu kalıyodu.hiçte bişey yapamıyodum.
yüzümün zaten tamamı soyuldu.başta beyaz beyaz un gibi olmuştu bi tuaf görünüyodu.sonra onlar tamamen syulmaya başladı o igrnç bi durumdu
çok utanıyodum ben :) sonra elerim. ellerim çatlatı kurudu acıdan ölüyodum artık. son ayda da kolestrolm çıktı.doktor çıkıcagını söylemişti.
son ay dozunu düşürdük. hap bitti sonra 6 ay da hapın etkisi kendi kendine devam edicek demişti doktor.öyle de oldu. 6 ay boyncada gittikçe yan etkilerde kesildi.
ben o kadar acıyı çekmş olsamda mutluyum en azından boşa çekmedim.şimdi yüzüm tertemiz.bende inanamıyorum iyiki hap kullandım. :)

canım peki genişlemiş gözenekler bir daha gelmemek üzere kayboldular mı... bebek gibi bir cilt oldu mu

benimde yanak ve burun kenarımda gözenekler çıkmaya başladı daha yeni ama koerkuyorum ya açılırsa daha fazla dye suna dumankayanın bi maskesi var onu kullanmaya başladm bakalım nolcak :KK43:

-1Yumurta akı

-1Tatlı kaşığı bal

-1Tatlı kaşığı limon suyu

-1 Çay kaşığı çicek yağı

Uygulama:

Yumurtanın akını iyice beyazlaşana kadar çırpın,içersine balı koyup tekrar çırptıktan sonra limon suyunu ve çicek yağını ilave edin ve iyice karıştırın. Daha sonra bir parça pamuğa dökerek yüzünüze ve dekolte bölgenize sürün,pamuktaki karışım bitince tekrar pamuğa döküp 1 kaç kere daha sürün yarım saat bekletin ve yıkayın .Bu maskeyi haftada 2 kere yapın.

bidee buzu yüzümde gezdrcem 1 ay snr bişeler düzelirmi bakalımm.

arkadaşlar cildimi temizliyorum. tonikliyorum. soda ile temizliyorum. sonra da nemlendirici sürüyorum. en son clinique'nin gözenek küçültücüsünü kullanıyorum. hala geçmiyor :KK43:((
baska ne yapabilirim ??

bütün bu yöntemleri uygularken bence unutmamalıyız ki gözeneklerin geri dönüşü ok... sadece onları biraz daha sıkı tutmata çalışarak daha da büyümesini önleyebiliriz belki...

evet bunu hep duyuyoruz aslında. gözeneklere çözüm yok diye... ama kafama takılan şu karma bi cilt yapım ve bol gözenekli bir cildim var. neyle alakalı ne yapıyorumda ıyı gelır yada neye gore oluyor bılmıyorum ama bazen cıldım o kadar guzel oluyorkı sankı o tane tane açık olan gozenekler gıdıyor tertemız oluyor ondan sonra yine aynı terane.... genişliyor :S ve o arada ne makyaj yapıyorum nede herhangı bır bakım uyguluyorum ne oluyor bır turlu cozemıyorum :21:

bende buz gezdryrm sıkılaştığını farkedyrm..kızlar bide ahmet maranki gözenekler için mısır yiyn demişti..

gözenek için sabah ve gece gülsuyu sürün pamukla kızlar. düzenli kullanın tonik olarak. ama gülsuyu gerçek olmalı, rosense marka mesela, çok iyi. yalnız gözenek için de değil cilde çok iyi geliyor gülsuyu her anlamda.

Kızlar bence insan yüzüne ne kadar çok şey kullanırsa o kadar kötü oluyor diye düşünüorum. Hele ki kozmetiklerden kaçınmak gerekiyor. Ve cildi olabildğince temiz tutmak gerekiyor. Önerebilceğim tek şey kil maskesi.

l'rouge marka kil maskesi kullanın yemın bana dua etceksniz.bendeki gözenekler azaldı.+ ilk kullanımda bile etkisini gösterebiliyor.

Merhaba arkadaşlar,

neredeyse bir yıldır yüzüme dermokozmetik ürünlerden kullanmadığım kalmadı... geçen vakte mi yanayım yoksa döktüğüm onca paralara mı..

la roche possay
neostrata
nuxe
dcl
noviderm..

hiçbiri gözeneklerimi yok etmedi sıkılaştırmadı.
kızlar tavsiyelerinizi bekliyorum lüften yardıma ihtiyacım var kimyasal peeling mi olur yoksa lazer mi bana bir çözüm önerin lüften

Eki Görüntüle 231509 Eki Görüntüle 231510 Eki Görüntüle 231511 Eki Görüntüle 231512 Eki Görüntüle 231513 Eki Görüntüle 231514
Canım benim kuzenimde aynı sorunu yaşamamıştı.+Burock sıkılaştırıcı Tonigi kullandı baya iyi geldi. Bence bi dene tatlım 5 gün içinde etkisi gösteriyor baya:KK9:

Bende internette gordum soda ama maden suyu degil farkli seyler maden suyu olarak anlasiliyo bazen o işe yariyo ama buz kaliplarina koyup dondurup kullanmak daha iyimiş her gece bi kalibi yuzume surup yatiyorum ise yariyo yani bide gulsuyu duydum ama denemedim
Kusburnunuda cay gibi demleyip kullanmakta ise yariyor deneyin derim bunlari kurulukta yapmiyor

X