Göz Renginize Gör Göz Makyajı

B

busra_tuna

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi busra_tuna
Mavi gözlüler
Gözlerinizin doğal güzelliğini ortaya çıkarmak için, çizelgede mavinin karşısında olan, yani turuncu ailesinden bir ton seçin. "The Color Answer Book" kitabının yazarı Leatrice Eiseman "Toprak renklerinden oluşan turuncular grubu, çikolata kahvesi ve bejlerin yanı sıra, mandalina rengi gibi daha canlı tonları da içerir" diyor. Modeldeki efekti elde etmek istiyorsanız, kahverengi kalemle gözlerinizin alt ve üst kenarlarını çizerek, göz şeklini belirginleştirin. Far için mercan tonlarını tercih edin. Farı göz kapaklarınıza birkaç kat uygulayın ve derinlik vermek için, özellikle göz çizgisinde farı daha belirgin olarak sürün. Gözlerinizi parlak kılmak istiyorsanız, patlıcana çalan kahverengiyi tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda füme de mavi gözleri buğulu gösterir.

Yeşil gözlüler
"Gözleriniz yeşilse, bakışlarınızı keskinleştirmek için, çizelgede yeşilin karşısında olan, kırmızı paletinden bir renk seçebilirsiniz. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir" diyor Kate Hudson'ın makyözü Paul Starr. Kırmızı ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canlı renklerden kaçının, yoksa gözlerinizi ön plana çıkarmak yerine, tam tersine onların soluk kalmasına neden olacaksınız. Starr'dan bir öneri daha: "Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece seksi bir kontrast elde edersiniz." Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz.

Kahverengi gözlüler

Kahverengi gözlerinizin sıradan olduğunu asla düşünmeyin. Yapmanız gereken tek şey, mavi renk kullanarak, onları ön plana çıkarmak. Kahverenginin kontrastı olan mavi, gözlerinizi son derece çekici gösterecek. "Zengin bir kobalt, parlak bir gök mavisi veya uçuk bir bebek mavisi kullanabilirsiniz." Işıltılı bir mavi tercih ediyorsanız, daha dramatik bir efekt için, gözünüzün alt tarafını koyu bir mavi kalemle çizerek, kalemin üzerine açık renkteki farı sürün. Ancak daha doğal bir bakış elde etmek istiyorsanız, haki ve kahverengi tonlar da kullanabilirsiniz.

Gri-mavi gözler

Göz kapaklarında asker yeşili far kullanılabilir. Asker yeşili bu renk gözleri daha çok öne çıkarır, çok doğal durur.

Mavi-yeşil gözler

Gece mavisi bu göz rengini daha çok vurgular. Yalnız gece mavisini transparan şeklinde kullanmayı tercih edin, yani abartıya kaçmayın, hafif sürmeye dikkat edin.

Gri gözler

Jean mavisi gri gözleri ön plana çıkarır. Ama bu göz rengi için inci beyazı ya da opal rengi de son zamanlarda çok fazla tercih ediliyor.

Gri-yeşil gözler

Gül kurusu gri ve yeşil karışımı gözler için idealdir ama gözün üstünü de siyah bir eye liner ile belirginleştirin. Ayrıca gümüş ya da azur renklerini ayrı ayrı ya da kombine ederek kullanmak da çok beğeniliyor.

Ela gözler

Kahverengi tonları bu göz rengini belirginleştirir. Yalnız kahverengi tonlarını göz kapağı ve kaş kenarına doğru farklı tonlarda kullanmak daha doğru olur.

• Konu Sahibi busra_tuna
yeşil gözlüyüm siyah göz kalemini çok kullanırım gerçekten göz rengini daha ön plana çıkarıyo ama kırmızı renk kullanmam pek

• Konu Sahibi busra_tuna
bende yesıl gozluyum aynen sıyah kalem ve rimel vazgecemedıkerımden

• Konu Sahibi busra_tuna
bende mavi rengi severim kahverenginede uygunmus bilmiyordum :))

• Konu Sahibi busra_tuna
ben kahverengi gözlüyüm ve mavi tonlarını kullanmam gerekiyormuş çok iyi isabet oldu yaa...çünkü en sevdiğim renk açık mavi...teşekkürler büşracım.

• Konu Sahibi busra_tuna
ben siyah gözlüyüm siyah göz yok derler ama bende kardeşimde siyah gözlüyüz sadece çok güneşte çok koyu kahve gibi duruyo bunu belirginleştirmek istiyorum makyaj fazla yapmıyorum ama galiba ufaktan yapmaya başladım sizce açık renk farlarmı kullanmalıyım yoksa göz çevresine koyu renk gece makyajı gibimi kullanmalıyım nasıl daha belirgin hale getirebilirim çunkü göz yapım küçük

• Konu Sahibi busra_tuna
evla lenslerin çok hoşmuş hangi marka??a.s

• Konu Sahibi busra_tuna
benim gözlerim kahverengi yeşil makyajı çok yakıştırıyorum en çok..altın sarısı ve yeşil karışımısengözlerimebaksanab

Yeşil gözlüler
"Gözleriniz yeşilse, bakışlarınızı keskinleştirmek için, çizelgede yeşilin karşısında olan, kırmızı paletinden bir renk seçebilirsiniz. Pembeler ve sıcak lavanta tonları gözlerinize en iyi giden renklerdir" diyor Kate Hudson'ın makyözü Paul Starr. Kırmızı ailesinden renk seçerken, gözlerinizden daha canlı renklerden kaçının, yoksa gözlerinizi ön plana çıkarmak yerine, tam tersine onların soluk kalmasına neden olacaksınız. Starr'dan bir öneri daha: "Siyah likit kalem kullanırsanız, uçuk tondaki farla son derece seksi bir kontrast elde edersiniz." Ayrıca açık sarıya çalan bakır tonlarını çok ince bir şekilde kullanırsanız ilgi çekici bir makyaj sağlayabilirsiniz.

kahverengi gözlüyüm ben...

tam isabet olmuş genelde mavi ve turkuaz tonlarını kullanırım zatena.s

bende kahverengi gözlüyüm ve bitane mavi buldum kızlar çok güzel flormar no:114 o kadar güzel duruyor ki bakmanızı tavsiye ederim aynı şekilde yeşilde severim yeşildede flormar no:111 süper ikiside kahverengiye çok yakışıyo

kahverengi gözlülere eflatunlar ve de morlar da çok yakışıyo ben de genellikle mavi kullanırım

mor bu aralar bir moda bir moda herkes mor sürüyo ama ben hiç kullanmadım bi denim bakalım nasıl olcak

sekerim siyah göz olmaz zaten diye biliyorum ben ..ii bak gözlerine onlar koyu kahverengidir..cunku bizim göz bebegimizde siyah ya karısır die heralde allah siyah renk koymamış:KK70: töbe yarabbim carpılcam. sen en iisi kahverengi için hangi renkler gidiyosa onları kullan..

hahaha yok canım ya yok harbiden siyah yani olmaz demeyin tamam belki güneşte ve çok dikkatli bakarsan çokkoyu kahve duruyo ama harbiden siyah ya
görmeni isterdim :S
Ya bak hatta biri şunun gözlerine bak göz bebegi görülmyo demişti...

Ama çakır bir gözüm olsaydı ne başka ne isterdim

Sizin de Özgü Namal gibi simsiyah gözleriniz, upuzun kirpikleriniz varsa ve hangi tonlarda makyaj yapacağınızı bilemiyorsanız, önerilerimize bir göz atın. Bu renklerin size çok yakıştığını göreceksiniz. Gözkapaklarınıza uygulayacağız açık far rengini seçerken bej, somon, gümüş, lila, sarı, pembe ya da turkuaz renklerini tercih edin. Gözkapaklarınızda gölgelendirme yapmak için bakır, bordo, siyah, vişne çürüğü, eflatun ve koyu lacivert tonları tam size göre. Göz kaleminde ise; şeftali, sarı, bakır, gri, somon, mavi, yeşil ve mürdüm doğru seçim olacaktır. Eyeliner ve maskara renklerinizi ise; siyah, füme, kahverengi, gümüş, eflatun, yeşil ve mavi arasından tercih edebilirsiniz.

kahverengi göze mavi denmiş yazıda ama ben katılmıyorum...
kahverengi gözlüyüm fakat açıkmavi çiğ durdu..daha koyu maviler ise abartılı makyaj gibi durdu...

X