Göz Makyajı göz pınarında makyaj birikmesi :S

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

MissMini

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2010
668
69
kızlar göz kalemi de sürsem altlı üstlü far da sürsem göz pınarımda makyaj birikiyor aklıma geldikçe temizliyorum ama çok kötü bi görüntü bence bunun bi çözümü var mı?:KK37:

Göz kaleminin akmaması için bazen şunu deniyorum.
Göz kalemini eğer içe sürüceksek ki zaten genelde iç tarafa sürülende sorun oluyor.
Bunun için göz kalemi sürülecek yeri bi pamuklu çubuk ( kulak çubuğu .) ile önce bi silin. Amaç o yerin kuru olması.Sonra göz kalemini sürün eskisine göre daha uzun süre kalıcaktır. Başka çaresini bilen varsa bizi bilgilendirsin Lütfen (.

Göz kaleminin akmaması için bazen şunu deniyorum.
Göz kalemini eğer içe sürüceksek ki zaten genelde iç tarafa sürülende sorun oluyor.
Bunun için göz kalemi sürülecek yeri bi pamuklu çubuk ( kulak çubuğu .) ile önce bi silin. Amaç o yerin kuru olması.Sonra göz kalemini sürün eskisine göre daha uzun süre kalıcaktır. Başka çaresini bilen varsa bizi bilgilendirsin Lütfen (.
çok saol tatlım bunu denicem... eveett başka yöntemler de bekliyoruz kızlar...

evet yaaa benimde bu sorunum var nasıl çözülür bilmiyorum :KK43:
çok kötü bir görüntü gerçekten...

Gözün iyice iç tarafına sürülmezse problem olmuyor. Yani ucuna kadar çekmeyin alttan ya da üssten farketmez.Çok az boşluk kalsın.Yarım çekmekten bahsetmiyorum ama.Umarım anlatabilmişimdir.

Gözün iyice iç tarafına sürülmezse problem olmuyor. Yani ucuna kadar çekmeyin alttan ya da üssten farketmez.Çok az boşluk kalsın.Yarım çekmekten bahsetmiyorum ama.Umarım anlatabilmişimdir.

yinede oluyor tatlım yaa tam pınarına kadar sürmesem de oluyor malesef... göz yapısı önemli midir acaba bu konuda yoksa herkesde olan bişey mi? bazen başkalarınınkine de dikkat ederim mesela dibine kadar sürmelerine rağmen bazılarında bu problem olmuyor tabi olanları da görüyorum offf bilmiyorum niye oluyor yaa...:KK59:

Dediğin gibi göz yapısıyla da ilgili olabilir.Sık sık temizliyorlardır belki sen görüyorsundur.Bana da çok oluyor.Biraz önce anlattığım yöntemle sürersem sanki daha iyi geliyor bilmiyorum.Neyse bir çözüm bulanlar vardır belki söylerler biz de sebepleniriz:)

evet hala bizi bu kötü görünümden kurtarıcak çözümü bekliyoruz:KK23: sırf bu yüzden bazen kalem bile çekmek istemiyorum inankii:S:S:S:KK19:

Kızlar Sitede Profesyonel Makyöz olan bir bayan var. Sorularımız için bir başlık açmış. Bu soruyu kendisine sordum ve şöyle bir cevap verdi.

merhaba,göz pınarına makyaj birikmemesi için ne yapabiliriz diye sormuşsunuz..öncelikle yumuşak uçlu kalem değil,sert uçlu kalem tercih etmeniz şart.göz pınarına birikmesinin nedeni eğer gözlerinizde çok fazla yaş birikintisi oluyorsa, yada sürekli gözlerinizi kırpıyorsanız makyajda akma yapıyor ve dolayısı ile bi tarafa birikiş oluyor..bunu önlemek için öncelikle ellerinizi hiç bir şeklde gözlerinize değdirmiyorsunuz,çünkü biz farkında olmadan ellerimiz sürekli yüzümüzde ve gözümüzde dolaşıyor.sonrasında gözlerinizin içini kuru tutmalısınız ,bunun içinde kulak çubuğu ile göz kalemi sürmeden önce oranın yaşını alıp kuruttuktan sonra sert uçlu kalemi sürün..farı sürerken kesinlikle farı göz içine sürmeyin,bu zararlı ama gözün dış kısmına sürebilirsiniz yine dediğim teknikte..işin sırrı kuru tutmaktır..başkada çözümü yok bu işin.

ben göz kalemi yerine toz sürme sürüyorum gözlerimin içine,sürdükten 5 dk sonra falan göz pınarının içini temizliyorum sonra bütün gün boyunca göz pınarımda birikme olmuyor.Ben önceden göz kalemi kullanırken hep göz pınarımda çapak gibi birikirdi,temizlerdim gene birikirdi.Hangi marka kalem kullandıysam değişmedi,şimdi sürmeyi keşfettim de çapak sorunum falan kalmadı.

Of ya aynı sorun bende de var. zaten gözlerim çok hassas çcukluğumda uyanınca gözlerim açlmazdı çapak kapatırdı :KK43: iğrenç biliyorum ama öyle olurdu :KK43: şimdide makyajı yaparım evden çıkmadan göz pınarımda birikir. sevdiceğim hep mendille temizler :KK69: bir de dalga geçer sen makyaj yapmayı bilmiyosun diye :KK9:

arkidişiler kalemler yerine toz far ile çerçeve yapmayı deneyin,mümkünse içine çok dokunmayın siyah kalem sürmek gibi mesela mümkünse sürmeyin,orası beyaz normal kalsın ya da şimdi beyaz kalem sürmek moda öyle yapın tabi eğer yakışacaksa,krem kullanıyorsanız makyajdan önce, fazla nemli olmasın göz çevreniz.
makyaj yapmadan 1 saat önce sürün emsin iyice kremi, öyle başlayın makyaja..
maalesef göz çevresi için yapılacak fazla bişi yok mantık olarak..

birde göz diplerine yakın,siyahlık biriken yerlere çok küçük şekilde pudra uygulamayı deneyin,kulak çubuğunu pudraya batırıp göz pınarının olduğu kısma dokundurun,dikkat edin içine kaçmasın,gözleri hassas olanlarda idkkat etsin tabi..

Sürmeyi sürmeden biraz ten renginde pudra süre bilirisin, ozaman akmiyor... Ben öyle yapiyorum, bi dene istersen... :KK66:

gözümün içine siyah kalem çektiğimde aynı sorun bendede oluyor malesef, bende tam dibine kadar sürmeyerek bu durumu çözmeye çalışıyorum ama kulak pamuğuyla silme işi mantıklı gibi, deniycem.

Of ya aynı sorun bende de var. zaten gözlerim çok hassas çcukluğumda uyanınca gözlerim açlmazdı çapak kapatırdı :KK43: iğrenç biliyorum ama öyle olurdu :KK43: şimdide makyajı yaparım evden çıkmadan göz pınarımda birikir. sevdiceğim hep mendille temizler :KK69: bir de dalga geçer sen makyaj yapmayı bilmiyosun diye :KK9:

makyaj yapmamayı bilmemekten diiill:KK8: benim de seninkiler gibi hassas ve dışardan her türlü maddeye alerji gösterme kapasitesi olan gözlerim var...(kontak lens de kullanıyorum)göz pınarına yakın sürdüğümüz her türlü far,kalem,maskara vs....göz pınarını uyarıyor ve göz pınarı reflex olarak kendini korumak maksadıyla çapak yada çapağa benzer katı sıvı üretiyor....tamamen fizyolojik bir durum....yanında her zaman ayna ve steril kulak çubuğu taşı ve erkek arkına bu işi bırakma yahuuuu:KK1:yasıkkk:KK53:

Vallahi sürekli biriktiği için göz pınarıma artık gözümün iç kısmına kalem sürmüyorum :KK37::KK37: sadece likit çekiyorum akması birikmesi yok..:kk77: alt kirpiklere de bol rimel çektinmi kalem sürmüş gibi oluyo zaten:KK66::KK66:

X