Göz Kaymasi ırsi midir?

candy__

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2016
2
0
33
Merhabalar

Sözlümün gözünde dogustan kayma var yani bir gözü oldukca disa dogru kayiyordu. Tabi bu tedavi ile düzeltildi fakat maalesef yan etkileride oldu bu tedavinin, bir gözüyle diger gözünün fiziksel olarak farki var yani saglikli bir göz olmadigi belli. Her neyse cok uzatmadan toparlayayim. Derdim o degilde su, evlenince cocuk sahibi olmayi cani gönülden istiyorum. Göz kaymasi genetik midir yani babadan cocuga gecermi. Altini cizerek söylemeliyim ki sözlümün ailesinde baska bu sorunu yasayan yok. Ama aylardir icim icimi yiyor ya bizim cocugumuzda ayni sorunu yasarsa. Isyan ettigimden degil haşa ama her anne baba icin zor bir durumdur. Cünkü sözlümde ne yazik ki cocukken bu yüzden cok itilip kakilmis, ben onu her haliyle seviyorum, allah katinda ne eksigi ne fazlasi var, o bana rabbimden bir hediye ama biliyoruz ki herkes böyle düsünmez, cocugumun yasayabilecekleri beni cok ürkütüyor, herkes merhametli degil ne yazik ki... Bu konuda bilgisi olan var mi? Ailesinde yasanan?

Son düzenleme:
Merhabalar

Sözlümün gözünde dogustan kayma var yani bir gözü oldukca disa dogru kayiyordu. Tabi bu tedavi ile düzeltildi fakat maalesef yan etkileride oldu bu tedavinin, bir gözüyle diger gözünün fiziksel olarak farki var yani saglikli bir göz olmadigi belli. Her neyse cok uzatmadan toparlayayim. Derdim o degilde su, evlenince cocuk sahibi olmayi cani gönülden istiyorum. Göz kaymasi genetik midir yani babadan cocuga gecermi. Altini cizerek söylemeliyim ki sözlümün ailesinde baska bu sorunu yasayan yok. Ama aylardir icim icimi yiyor ya bizim cocugumuzda ayni sorunu yasarsa. Isyan ettigimden degil haşa ama her anne baba icin zor bir durumdur. Cünkü sözlümde ne yazik ki cocukken bu yüzden cok itilip kakilmis, ben onu her haliyle seviyorum, allah katinda ne eksigi ne fazlasi var, o bana rabbimden bir hediye ama biliyoruz ki herkes böyle düsünmez, cocugumun yasayabilecekleri beni cok ürkütüyor, herkes merhametli degil ne yazik ki... Bu konuda bilgisi olan var mi? Ailesinde yasanan?
Irsi degildir diye biliyorum ..

Göz kayması eğer doğuştan gelmişse ırsidir. Benim babamın gözleri sağlammış anneminki değil benim doğduğumda gözümde kayma vardi ama ameleyatlık değildi tek gözümü kapata kapata düzelttiler. Kardeşim var bi tane ondada hiç bir şey yok mesela.
Baba ve sülalesi sağlıklıysa çocuğunuzun gözlerinde problem çıkma olasılığı düşüktür ama yokta değil..

Benim annemin sol gozunde goz tembelligi var. Ailede baska kimsede yok ama dayimin kizi sol gozunde goz tembelligi olarak dogdu bebekken farkedildi tedavi edildi. Simdi 15 yasinda ve surekli gozluk kullanmiyor bile. Yani dogustan olan seyler genelde irsi olabiliyor ancak babasinda varsa cocugunda olur diye bir sey yok. Bir de evlenirken genetik hastaliklar arastiriliyor diye biliyorum o arada doktora sorarsiniz daha tatmin edici cevaplar verir size

Göz kayması genetik olmuyor cnm için rahat olsun

malesef aile bireylerinde varsa çocukta olma olasılıgı var, benim teyzemın kızının kardeşinde vardı kızında da tek gözde doğuştan kayma oldu iknc çocuk yaptı oglanda olmadı, sanş galiba, beslenmene dikkat edersin göz sağlıgına ıyı gelen besınler tüketirsin hormonlu gıdalar vs. yemezsin gerisini Allahta tevekkül artık. çocugunda da çıkarsa tıp ilerledi çaresi var sözlünde nasıl br fiziksel farklılık oldu bılmıyorum ama çok kayma ameliyatı olan gördum hiçbirinde yoktu pek anlamadım farklılık olayını da .
Merhabalar

Kızımda ve oğlumda çok hafif var. Kvalidem ve görümceminde aynı şekilde...

Merhabalar

ben ırsi diye biliyorum.ama bebekken tedavısı oldu mu hıc bsycık olmaz..korkma tatlım.bak benim şirkette bi abla var ikizleri var onun..kadın 6 aylıkken farketmiş ikisi de gözu kayıyomuş..doktora gıtmış sımdı 5 yasındalar gözlük ile ve göz jımnastiği ile atlatmışlar..allah göz versin görsün yeter...

bu arada benım babamın da var gözunde kayma

ve bu aralar benım ıkızler de gözume cok takılan bı kayma var.ıkısınde de...göturucem inş...

benım de gözum problemli..

ayrıca yıllardır babam ve ben goz konusunda cok doktoraa gıtmısıszdır.göz kesınlıkle genetik faktördür..

Genetiktir desek evlenmeyecek misiniz anlayamadim?
Anne baba saglam tas gibiyken engelli cocuklari oluyor onlar ne yapsin?
Cok gereksiz geldi tutumunuz

annemdede, bendede var. anneminki kayık şekilde düzelmiyo. benimki arada kayıyo ama çok dikkatli bakmayınca belli olmuyo. gözlüğüm var, gözlüğü taktığım sürece kayma yok. küçükken bu gözlüğü devamlı taksaydım,gözlerim düzelcekti. şu an takmıcaktım. ama küçükken dörtgöz diye dalga geçiylar diye, üzülüp takmıyodum. bu yüzden ömür boyu takmak zorundayım. bu yüzden endişelerini çok iyi anlıyorum, çocuklar acımasız eleştiriyo.

Bende vardı göz kayması. Oğlumda yok ama kızımda var. Sağlam gözü kapatarak tedavi edilebiliyor.

Çocuğunuz olduğunda 6. Aydan başlayarak belirli periyotlarda göz doktoruna gösterirsiniz. Allah dermansız dert vermesin.

tabi genetik olunca tedavi ameliyata gidebiliyor.. diğerinde kapama ve gözlükle tedavi sonuç veriyor ama tabi buda yıllar süren bir süreç..

Ailede kimsede olmamasına rağmen yeğenimde göz kayması vardı doğuştan, şimdi bebeği oldu ondada var göz kayması. Sanırım hem kendiliğinden oluşuyor hemde genetiklerle taşınabiliyor.

malesef aile bireylerinde varsa çocukta olma olasılıgı var, benim teyzemın kızının kardeşinde vardı kızında da tek gözde doğuştan kayma oldu iknc çocuk yaptı oglanda olmadı, sanş galiba, beslenmene dikkat edersin göz sağlıgına ıyı gelen besınler tüketirsin hormonlu gıdalar vs. yemezsin gerisini Allahta tevekkül artık. çocugunda da çıkarsa tıp ilerledi çaresi var sözlünde nasıl br fiziksel farklılık oldu bılmıyorum ama çok kayma ameliyatı olan gördum hiçbirinde yoktu pek anlamadım farklılık olayını da .
Söylw bi farklilik oldu göz artik kaymuyor ama göz kapagi baya kücük duruyo ve gözünde yani aslinda kahverengi olan yeri hafif mavimsi oldu

Söylw bi farklilik oldu göz artik kaymuyor ama göz kapagi baya kücük duruyo ve gözünde yani aslinda kahverengi olan yeri hafif mavimsi oldu
gözlük taksa o bile belli olmaz erkeklere çokta güzel yakışıyor hatta siyah çerceveli falan hiç kafaya takılcak durum değil, çocugun olana kadar da oo tıpta daha neler neler gelişir artık göz rengi değiştirmeye kadar neler çıkarıyorlar Allah dermasız dert vermesın yeter ki.

Genetik diye illa bebeğinde göz kayması olacak diye bi şey olmadığı gibi anne babada olmasa da bebeğinde göz kayması olmayacak diye kesin bir kaide mi var. Kaygın yersiz böyle şeyler kişinin elinde olan şeyler değil ki. Sen böyle bi ihtimal varsa evlenmeyeceğin diyorsan o ayrı tabi onu bilemem:KK54:

X