Oftalmoloji - Göz Hastalıkları Göz çizdirme operasyonu hakkında...lütfen bilgi verin...

​geçmiş olsun arkadaşım inş yenilememiştir ama 2.lazer hakkı yok diyorlar bildigim kadarı ile

memleketimdeyken 6 ayda bir kontrole gidiyordum, daha doğrusu gözlükler deforme oldukça hem kontrol hem değişişm amaçlı göründüğüm doktorum vardı, ama evlendikten sonra sabit gittiğim bir doktorum yok...daha doğrusu bekarken ki kadar dikkat etmiyorum kontrollere...
ama sabitlenme olalı çok uzun zaman oldu, bende 4 derece miyopum ve 19 yaşımda falan artık sabitlenmişti yıllardır da aynı numaramdayım şuan 26 yaşındayım..değişme olmadı derecemde...
olmaya yüzde doksan niyetliyim, ama tekrarlama korkusu, kör olma olasılığı, ve göz kuruluğu olayı korkutuyor...tam cesaret alıp da hah tamam şimdi hazırım diyemiyorum napıcam bilmiyorum...

Yani rahatsiz oluyomu gozun kizariklik felan amlaminda dedim

hmmm şimdi anladım tatlım, yok yok hiç böyle sıkıntılar yaşamıyorum çok şükür sadece eğer gözlerim çok yorgunsa, uyuyamadıysam vs bi de üstüne makyaj yaparsam sulanıyo sulanıyo sonra da kuruyuveriyo gözlerim.. o zaman kaşıntı oluyo işte kuruduğu için o kadar..

ben 3 yıldır gözlük ve lens takıyorum yolun başındayım gözlüğü hiç sevmiyorum ama lenste kullandıkça gözü mahvettiği için gözlüğü dışarda da kullanmaya başlayıp lensi bırakmayı düşünüyorum. 17,5 yaşındayım daha bir 10-12 sene bekleyeceğim sanırım belki daha iyi yöntemler çıkar teknoloji sürekli gelişiyor malum lazer kornea kaybından dolayı bana korkunç gelmekte şu an

tatlım evet daha yaşın çok küçük, dediğin gibi bi 10 sene beklemekte fayda var hem gözünün büyümesinin durması için hem de yöntemler her geçen gün gelişiyo 10 seneye neler olur neler...

Lens mahvetti derken? Lensle ilgili okuduğum ilk olumsuz yorum. Ben de lense geçmeyi düşünüyorum uzun zamandır. :/

Lens mahvetti derken? Lensle ilgili okuduğum ilk olumsuz yorum. Ben de lense geçmeyi düşünüyorum uzun zamandır. :/

Yok benimkini mahvetmedi ama burda okumuştum bi bayan 7-8 yıl kullanmış ve artık lens takamaz olmuş tekrar gözlüğe dönmüştü. Bir de galiba ameliyat olmuyordu çünkü lens zarar vermişti gözüne. Bende bazen gözüme takınca batma yapıyo, çıkarıp tekrar takıyorum. Ama eve gelir gelmez cıkarıyorum gözlük takıyorum. Lens gözün oksijen almasına da engel oluyormuş, ilk senemde evde bile çıkarmazdım ama artık gözüme zarar veriyormuş gibi hissettiğim için hemen çıkarıyorum, rahat edemiyorum. :S

Kizlar konuyla alakali degil ama birsey soracam sizlere...ben uzagi goremiyorum daha dogrusu uzaktaki yazilari hic okuyamiyorum...doktora gittim yanlis hatirlamiyorsam 2.75 numarasiydi devamli kullan senede 1 kontrole gel demisti...gozlugu aldim ama kullanamiyorum takinca yeri yamuk mumuk goruyorum ve oldugundan dahada yuksek yerler duruyor ama tvye baktihimda puruzsuz ve net goruyorum yazilar harika tek iyi yonu bu...size sorum ilk gozluk kullandiginizda bu sorunu yasayan oldumu olduysa nekadar surede herseyi norlal gormeye basladiniz....cvp yazan olursa sevinirim....

günaydın arkadaşım ben 13 yaşından beri gözlük kullanıyorum birisi 2.75 birisi 2.5 miyop astigmat ben hiç zorlanmadım gözlük takarken ama annem zorlanıyor annemin derecesi düşük gözlügü klormatik doktor evin içinde takmak zorunda degilsin ama dışarıda tak demişti annem de dedigin gibi gözlügü takınca yeri yamuk görüyorum diyor peki göz yapın lens için uygunmu mesela benim göz yapım çok hassas anında mikrop kapabiliyor o yüzden lesn kullanmıyorum

günaydın arkadaşım bazı insanların göz yapısı lens için uygun olmayabilir lens kullanırken çok dikkatli olmamız gerekiyor mesela benim göz yapım çok hassas anında mikrop kapabiliyor çünkü lens için çok hijyen olması gerekir benim gözüm tozdan rüzgardan anında etkileniyor benim bir arkadaşımda önce gözlük kullanıyordu daha sonra lense döndü fakat gözü onunda çabuk mikrop kapması üzerine tekrar lense döndü

özel kartal göz hastanesinde ahmet gökdelene yapırdım astigmad ve hipermetrop vardı şu anda her 2 sinidi sıfırladı..hiç korkmadan rahatlıkla yaptırabiliceğiniz küçük bir operasyon sadece ilk gün ışığa duyarlı oluyosunuz onuda özel gözlükleri sayesinde atlatıyosunuz ilk 2 hafta çok bulanık bir görüntü oluyo sonra zamanla yavaş yavaş geçiyor...

merhaba arkadaşlarrrrrrr :) bende bundan 7 yıl önce excimer laser yaptırdım adana'da,o zaman çok yaygın değildi ama gözlüklerimden kurtulmak istediğim için istikrarlı ve kararlıydım yoğun bir araştırmaya girdim ve kendimi güvendiğim hekimlerin eline bıraktım.Gözlerimde miyopi ve astigmat vardı çok şükür sıfırlandı ayrıca çok heyecanlı bir ameliyattı :) gözlükten kurtulmak isteyen herkese tavsiye ederim arkadaşlar.Lakin geçenlerde bir arkadaşımda excimert laser omak istediğini ama ameliyat için görüştüğü dr.un ilerde normal doğum yapamama sıkıntısından bahsettiğini söylemiş arkadaşım vazgeçmiş böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba ?????

canım çok geçmiş olsun. ben geçen sene sorunumu hallettim çok şükür. İşini iyi yapan doktor çok önemli darısı başına.

merhabalar nerede ameliyat oldunuz acaba şuan memnun musunuz bende düşünüyorum olmayı ama?

merhabalar, şuan memnunmusunuz acaba bir sorun varmı? özelliklede bilgisayar kullanımının bir zararı oluyo mu bende işim gereği sürekli bilgisayar başındayım ve korkuyorum..

selamlar.. bnde 23yasindaym iki senedir gozluk kullaniyorum bana yakistiriyolar gozlugu ama bn hic sevmiyorum.. halada alisamadim.. miyop ve astgmat var bnde. lazer tedavisi uygulamak istiyorum ama korkuyorum.. nie derseniz son durak 5flminde bi kiz yaptiriyo ve basina bsiler geliyo. etkisnde kaldim.. nekadara yaptiriliyo ve adanada guvenilen tavsiyesi olan doktor varmi

bende olup olmama konusunda yıllardır kararsızım. bir de ben 12 yıldır lens takıyorum korneam iyice incelmiştir diye korkuyorum. Adana'da maya göze gitmeyi düşünüyorum.
yeni lazer olan birileri lütfen yorum yazarsanız seviniriz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…