Göz Makyajı göz altı kapatıcısı kullanmyorum

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

slsbl

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2013
180
2
merhaba hanımlar,

ben makyaj yapmayı yeni yeni öğreniorum .ne yalan söyliyim 25 yaşındayım özel günlerde bile nadir makyajım olurdu o da sadece göz kalemi.biraz kendimi geliştiriyim dedim göz kalemi sürüyorum ama kapatıcı varmış birde benimde kullanmam gerekio sanırım.şimdi fondöten falan kullanmak istemiyorum kapatıcıyı sürmek için fondötenü sürmesem olur mu.yani sadece kapatıcı olur mu

ben fondöten yerine bb krem kullanıyorum. Missha'nın perfect cover'ını kullanıyorum uzuuun zamandır.Yani hiç bir zararı yok Güneşten koruma cildi nemlendirme falan gibi bir çok özelliği var içinde. Kapatıcıyı fondötensiz de kullanabilirsin ama ben bahsettiğim kremi göz bölgem için de kullanıyorum (doğuştan hafif morluk var göz altımda).

fiyatı ne kadar acaba

50mlsi 59 tl.Ama illa misshanın kullanman gerekmez.Garnier'in bb kremi de iyi.Ama kısa olanını değil uzun olanını al bak resmi ekliyorum sağdakinden al.Carrefourda bile satılıyor 15tlye. Benim cildim baya şeffaf morlukjlar damarlar belli oluyor diye misshanınkini kullanıyorum.Su garnierinkinin açık orta ve koyu tenler için olanından kendine uygun olanını alırsan cok memnun kalırsın :) AMA BAK UZUN OLANINDAN AL KISA OLANINDAN DEĞİL

Göz alti kapaticisi genelde fondötenin renginden birazcik daha acik renk seciliyor, daha aydinlik bir görüntüye kavusabilmek icin.
Cogu markanin kapaticilari var, flormar mesela :) Naturel bir ton secersen (yani cildine göre cok acik, yada cok koyu olmasin) sirf kapatici da kullanabilirsin

Eğer cildin yağlıysa Barbara Bort Cover Stick tavsiye edebilirim. Ben çok memnun kaldım. Fondöten kullanmak gerekmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…