Gorumcelerim ne yapmak istiyor?

Okapi8090

Üye
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2022
25
23
35
Arkadaşlar merhaba, üç senelik evliyim iki görümcem var. Biri bekar (50 yaşında) biri evli, bekar olan ile çok sorunlar yasadik hep başka kişiler yüzünden tartıştı benimle yetmedi eşimin görüştüğü kişiyle evlilik sonrası kanka oldugunu öğrendim şok gecirdim. her neyse bunları öğrendikten sonra tavırlarından rahatsız olduğunu dile getirip konuşmak istemedim tabi o zaman ne edepsizligik kaldı ne ahlaksiziligim. Şimdi konsuyor olsak bile fazla samimi değiliz. Allah beni ona muhtaç etmesin yani onu da bana. Bu tatile gitti birkaç gun öncesinde durumu bize söyledi. Bende "kayinvalidemi de götür" dedim. Çünkü eski canım gelinleri olmadığını bilsinler diye bir şey demedi bana. Bu tatildeyken kayınvalidem beni aradı "canım sıkılıyor görümcem demiski çocuğu alsın gelsin" ben de dedim "benim bebeğimin uyku saati var heryerde uyuyabilen bir çocuk değil gelemem ben dedim diğer eltimi cagirmasini söyledim" işte dükkan vs demiş (yalan bence o da sitemedi ama neyse) eltimin bebeği yok ki kadın uzakta olsa bile bir metroya bakar eşi onu arabasiyla bile getirir. Benim öyle bir durumum yok yani sonra o gün evine gittik baktım diğer görümcem gelmiş biraz böyle değişik davranışları olduğunu farkettim. Biz saygısızlık yapmadık ama bir şey demedik. Sonra eşime sordum bana da öyle dedi. İki görümcemde bir ortamda olalım ya onların aile dostu ya da diğer gelinleri olsun bende ordayım dinliyorum mesela benimle de göz teması kurmasına rağmen karşı tarafa anlatıyormus gibi davranış sergiliyorlar. Şaşırdım ama diğer görümce de aynı hareketi yapıyordu artık o ne dediyse çok farklı davranıyor bize karşı ve çok ayipladik. Bize çağırıyoruz "yok işte bizim ev sisin ev farketmez siz gelin" vs aynı cümleyi diğeri de diyordu sanki kadını ögretlemis "bunu bunu de" diye sanki yani durum bu arkadaşlar siz benim yerimde olsanız ne yapardınız Allah icin

Son düzenleme:
3 tane görümcem var evlerden ırak. Eşim tek erkek o yüzden onu yıllarca stres topu gibi kullanmışlar .Onlarda beni yıpratmaya çalıştılar. Ben öyle durum olan ortamlarda genelde bolca kahkaha atar neşemi bozmam kale almam. 5. yılın sonunda benimle uğraşamadiklari için birbirlerini yemeğe başladılar.

Başlığı görür görmez bi iğreti geldi
Keşke en çok görümceler ve eltiler kapatılsa

Gerçekten çok karışık yazmışsınız, düzenleyin bence.
Zaten siz de onları sevmiyormuşsunuz, beklentiye girmeyin üzülmeyin. Beklenti illa ki maddi bir şey demek değil, tebessüm, sohbet de beklenti sayılır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…