Görümceler neden sevilmiyor?

deligorumce

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2022
13
8
27

Hayirlisiyla abim en yakin bir zamanda evliliğe adim atacaktır.
Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Suan ne yapacağımı bilmiyorum.
Tek bildiğim kalbimin paramparça olması!

Anneniz de size tavır aldıysa sanki bişey yapmışsınız gibi. Yani belki de farkında olmadan. Bilmiyorum eksik noktalar var gibi geldi. Sonuçta bir anne normal şartlarda kızını savunur laf söyletmez. Bu arada bı tane görümcem var çok severim kendisini 🤲☺️

Abim benden yardim istemişti evlilik teklifi konusunda. Ben hiç bir şekilde karışmak istememiştim o yüzden tamamen abime birakmiştim. Zaman ilerledikçe gördümki abim işin içinden çıkamadı. Bende kıyamadım ve yardim etmeye karar verdim. Abim hayalindeki teklif organize edebilmek icin elimden gelenin fazlasını yaptım. Bu yaptıklarıma Annem ve kuzenlerim şahit oldular. Evlilik teklifi maalesef hava durumu sebebiyle hayalindeki gibi olmadı ve moreli bozuldu. Tekliften sonra ciğaran sarayinda aksam yemeği ayarladıki hep birlikte bunu kutlayabilmek icin.
Maalesef gelin hanim abimi bana karsi dolduruyor. Ve diyorki senin kiz kardeşin bütün gece surat asip ve butun gece telefondan kuzenleriyle birlikte benim hakkımda mesajlaştılar. Bunun dışında birde bazı fotoğraflarda arkada bende çıkışım ve ben bunun farkında değildim. Ayni zamanda butun organizasyon güzel bir şekilde devam etsin diye herkes yönetiyordum. Fotoğraflarda bile gözükmem rahatsız etmiş.
Bu sebebten gelin hanimin annesi 1 hafta sonra bütün bu olayları konuşmak icin kahveye çağırıyor. O an bu şekilde düşündüklerini bilmiyorduk. Bu konuşmada gelin hanımın annesi lafı dolandırarak annemin beni iyi yetiştirmediğini söylüyor ve hersey senin kızının olduğunu diye ifade etmiş.Bu konuşmadan sonra annem ile abim eve geldiğinde her konu ile ilgili birlik olup beni suçluyorlar. Evlilik teklifi yapıldığı gün gelin hanımın kardeşleri yabacılık çekmesinler diye sohbetlerimle güldüm ve herkesi güldürdüm. Bir tek maymunluk yapmadığım kaldı. Telefon konusuna gelince. Bütün konuşmalarımı gösterdim ve suçsuz oldugunu kanıtladım. Buna rağmen annem ve abim bana karşı tavırlılar.

Düşünüyorum acaba ben yanlış ne yapmış olabilirim diye. Benim aklıma doğru düzgün bir sebeb gelmiyor. Çünkü benim yaptığım tek şey herseyin onların gönlünce olması.

Gorumcemi severim.
Fakat size tavsiyem kus değil ama mesafeli olun. Çünkü iyi niyetiniz anlasilmamis anlatılan a göre

Ben gorumcelerimi seviyorum. Genel olarak gorumcelerin sevilmeme sebebi herseye burunlarını sokmasiyla alakali.(lafim size degil genel bir yorum) Belki yaptiginiz birseyler yanlis anlasilmistir. Cunku anneniz ve abinizde sizin uzerinize gelmiş. Gerci mesajin icerigini bilmeden benim hakkimda konustu demek normal degil. Gelin hanim ariza olabilir. Ufak bir tavsiye vermek isterim ne baskasinin isine karisin (iyilik amaciyla olsa bile) ne de kendi isinize karistirin.

Bence buradaki sorun gelin olacak kişi değil, sizin aileniz. Anneniz kendi kızına nasıl laf söyletebiliyor ki? Abiniz için yorum yapamam, erkekler daha umursamaz oluyorlar.
Bence gelinle olan olaylardan önce annenizle yaşananları düşünün, çözmeye çalışın. Size inanmamalarının, suçlamalarının daha derin sebepleri olabilir mi?

Çok göz önünde olmanız gelin hanımı kıskandırmış olabilir, yanlış yorumlanacak tavırlarınız olabilir, anneniz tam bir "oğluşçu anne" olup evlat kayıran, oğlunun lafıyla hareket eden anne olabilir abiniz size kıymet vermiyor olabilir o tavır aldığı için anneniz de onunla hareket etmiş olabilir ya da hikâyede eksik parçalar var🤔 ben ikili ilişkiler içine iyi niyetli de olunsa dahil olmamak gerektiği taraftarıyım.

Ben de görümce adayıyım. Kardeşim kız arkadaşını tanıştırmak için bana getirmişti bir şeyler hazırladım yendi içildi. Kardeşimle pasta kestiler sebebi neydi hatırlamıyorum. Oğlumla beraber fotoğraflarını çektim. Vay neden onlarla fotoğrafta olmamışım diye trip yedim bu varan 1, bunlar Instagram'da fotoğraf paylaşmış ben "like atamamışım" ki sosyal medyada aktif biri değilim, genelde beğeni atmam gidip bunun lafını yapmış 🤦🏻‍♀️ bu ilişkinin hiçbir tarafında yokum bakın. Sadece sevgililer daha. Kara kara düşünüyorum şimdi işler ciddileşince nasıl davranmam gerektiğini 😅😅 ben sadece altınımı takıp geçerim sanırım. 🤔

X