Gonalf kullandirilmayan ilaç protokolü

delihindi

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2022
197
16
Hanımlar doktorum üçüncü deneme için gonalf kullandirmayacagini söyledi. Her denemede bunu kullandığım için biraz tedirgin oldum. Gonalf neden kullanılmıyor? Ya diğer ilaçlar daha kötüyse?

Hanımlar doktorum üçüncü deneme için gonalf kullandirmayacagini söyledi. Her denemede bunu kullandığım için biraz tedirgin oldum. Gonalf neden kullanılmıyor? Ya diğer ilaçlar daha kötüyse?
Pergoveris kullandırılır mesela, ki piyasadaki en iyi ilaç olduğu söyleniyor. FSH and LH bir arada Pergoveris'te.

Hiç duymadım öyle bir ilaç
Türkiye'de sadece küçük dozajlı olanı var sanırım. Içinde hem follitropin alfa hem lutropin alfa var. Gonal F'te sadece follitropin alfa var.
Pergoveris'in 900IU/450IU olanını kullandım ben iki seferde de ve bence toplanan yumurta sayısı ve olgunluk oranı başarılıydı. Günde 175IU/87.5IU enjekte ettim.

Ancak Gonal F'in şöyle bir yararı var. Lutropin alfa için de farklı bir ilaç kullanıyorsunuzdur mutlaka. Mesela diyelim doktor kan tahlilinize bakar ve der ki senin 5. günden itibaren bir ölçek Gonal f ama iki ölçek Lutropin alfa kullanman lazım. Sonra iki ayri enjektör olduğu için ona göre ayarlar dozajını. Pergoveris'te öyle olmuyor. Hep iki ölçek follitropin alfa, bir ölçek Lutropin alfa var içinde. Yani iki hormon karışık.

Keşke tüm bunları bilmez olaydım! 🤣🤣🤣 diğer kadınlar gibi hemen hamile kalıp, pıt pıt doğurabilseydim keşke... 🙈

Eklentiler

• Screenshot_20221123-212523~2.png
    Screenshot_20221123-212523~2.png
    245,9 KB · Görüntüleme: 65
X