Gonal f yumurtam büyümüyor ve gonal f son kullanma tarihi

damlasu14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2023
1.418
1.611
30
Merhaba kızlar yardımınıza ihtiyacım var 11 gündür gonal f kullanıyorum
5 gün 37,5
6 gün 50 vurdum fakat yumurta gelişimi olmadı bunu yaşayan oldu mu ve tedavım devam ediyor gonal f son kullanma tarihi 12.2023 kutuyu hiç açmadım bir sorun olur mu ?

5 gün 37,5
6 gün 50 vurdum fakat yumurta gelişimi olmadı bunu yaşayan oldu mu ve tedavım devam ediyor gonal f son kullanma tarihi 12.2023 kutuyu hiç açmadım bir sorun olur mu ?
Cok düşük doz vuruluyosunuz dozajı yukseltmeleri gerekli.

İlk tedavim bilinçsizim üniversite hastanesinde doktora gidiyorum pcos var diye yüksek başlamıyorum dedi cok moralim bozuk 🥺 ve mesajınız için teşekkür ederim 🥺 peki siz nasıl vuruldunuz nasıl bi süreç yardımcı olurmusunuz
Ben hep yuksek doz girdim gonalf de bende de pko var en son tedavimde tup bebekte 300 vuruluyodum

Aşılamada bilerek düşük doz başlanıyor. çünkü 2 den fazla yumurta büyürse aşılama iptal oluyor. Birde pcos varsa tedbirli yaklaşıyor demek ki bu güzel bir şey. Benimde bu ay 2.aşılamam oldu aşırı yavaş ilerledi yumurta. 4. Gün gittim gelişme yok dediler 7. Günde 10mm falandı 13 gün iğne kullandım

Aşılamada bilerek düşük doz başlanıyor. çünkü 2 den fazla yumurta büyürse aşılama iptal oluyor. Birde pcos varsa tedbirli yaklaşıyor demek ki bu güzel bir şey. Benimde bu ay 2.aşılamam oldu aşırı yavaş ilerledi yumurta. 4. Gün gittim gelişme yok dediler 7. Günde 10mm falandı 13 gün iğne kullandım
Bana 3 defa aşılama yapıldı en son 3 olgun yumurtam vardı ondan öncesi 4 tane yumurtam vardı en küçüğü 19’du yine de aşılama oldum fakat tutmadı hiç biri

Pcos bütük etken dediğiniz gibi fazla yumurta uyarımında ölüm riski bile var maalesef. Evet içim ondan rahat fakat benim hiç gelişme olmadı cok düşük dozdan başladığımız için yarın 15. Gün salı doktora gidicem hala gelişim yoksa sanmıyorum devam edeceğini ama hayırlısı bilmiyorum nasip 🤷🏼‍♀️

Benim iki arkadaşım aşılama ile hamile kaldı ikisinin de 3 yumurtası vardı en küçüğü 20 en büyüğü 24 seklindeydi bence yumurta büyük olunca daha kolay oluyor çatlaması ve sağlıklı gebelik oluyor 🤷🏻‍♀️
Fazla büyüdüğünde kendiliğinden çatlama riski var birde tabi kiste dönüşme benimde 19 da yapışmıştı sağlıklı olmasının büyüklüğüyle değilde vücudumuzun nasıl beslediğine bağlı yumurtayı takviyeler birde sağlıklı beslenme son olarakra stres bunda en önemli etkileri sağlıyor

Benim iki arkadaşım aşılama ile hamile kaldı ikisinin de 3 yumurtası vardı en küçüğü 20 en büyüğü 24 seklindeydi bence yumurta büyük olunca daha kolay oluyor çatlaması ve sağlıklı gebelik oluyor 🤷🏻‍♀️
acaba 18 de olduğu için mi olumsuz oluyor ki benimki anlayamadım hayırlısı böyle demekten başka bir şey söyleyemiyorum

Pcos bütük etken dediğiniz gibi fazla yumurta uyarımında ölüm riski bile var maalesef. Evet içim ondan rahat fakat benim hiç gelişme olmadı cok düşük dozdan başladığımız için yarın 15. Gün salı doktora gidicem hala gelişim yoksa sanmıyorum devam edeceğini ama hayırlısı bilmiyorum nasip 🤷🏼‍♀️
kötü düşünmeyin yine de hayırlısı olsun hakkınızda

5 gün 37,5
37,5 hiç bu kadar az vurulmadım günlük doz olarak 325 uyguluyorum
Diğer sorunuza gelince ilacın birde hammadde son kullanma tarihi vardır üzerinde yazandan tarihten itibaren 6 ay daha kullanılabiliyor (eczacılara özellikle sordum) şöyle bir durum oluyor ilacın etkisi gün geçtikçe azalabilir o nedenle çok geçirmemeye dikkat edin

X