Gonal f e tepki vermeyen yumurta

slvv

Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2024
136
34
28
Arkadaşlar tüp bebek tedavisine başladım, 3 gün gonal f 287,5 dozunda kullandım, bugün ilk kontrolüm vardi ama doktor yumurtalarimin hiç bir tepki vermediğini, ve hic gelişmedigini soyledi. İlaçları düzgün kullanıp kullanmadigimi sordu. İlaçlarımı doğru ve tam zamanında kullandım. 2 gu sonra yenidenbakalim dedi. Bilenler yardımcı olabilir mi moralim çok bozuk. 2 tupumde alındı ameliyatla bu arada

Evet doktorum sadece bu ilacla başlattı. Yani bugun yorumda yapmadı sadece gelişme hic olmamış dedi ve bitti ,bayagi moralim bozuldu
Yaşınızı bilmiyorum ama ben 40 yaşımda olduğum için doktorum femera, pergoveris, gonal f ve omnitrope yani büyüme hormonu vermişti. 9 yumurta elde ettik ki benim için çok iyi bir sayıydı. Elbette doktorunuz en doğrusunu bilir ama belki de takviye iğnelerle gelişme sağlanır. Moralinizi bozmayın çok çeşitli yöntemler var. İlla ki sonuç alacağınız bir yöntem tercih edilir.

28 yaşındayım bende, insallah ya umarım bir anda tedaviyi sonlandirmaz bu takviyelerden de dener . Cok sevindim sizin adınıza

1. tedavimde benim de öyle oldu, 2. tedavimde ilk 4 gün gonal f 375, geri kalan günlerde 2 toz pergoveris kullandım, iyi geliştiler. Transferim negatif oldu maalesef. 1 kaliteli yumurta bile yeter, inşallah fazla uzamadan bu süreç hepimiz için hayırlısıyla güzel sonuçlanır.

doktorunuz kim acaba?

Amin insallah, bana umut oldunuz şu an. Rabbım hepimizin gönlündekini en hayırlı zamanda nasip etsin bizlere

28 yaşındayım bende, insallah ya umarım bir anda tedaviyi sonlandirmaz bu takviyelerden de dener . Cok sevindim sizin adınıza
Moralinizi yüksek tutun. Evet bu süreç çok yıpratıcı ama yaşınız sizin en büyük moral kaynağınız olsun. Çok gençsiniz o nedenle ben gönülden inanıyorum en kısa sürede bebeğinize kavuşacağınıza.

Ben Fulya Bahçeci'de Özkan Özdamar'ın hastasıyım. Bu ikinci denememiz. Keşke ilk başta Özkan Beyle başlasaydık. Sizin doktorunuz kim?
şişli memorialdayım. Siz pgt sonucu bekliyorsunuz sanırım, Allah hayırlı haberleri nasip etsin biran önce inşallah...

Merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım ek ilaçla istenile düzeye gelir yumurtalarınız amh düşüklüğü falan varmı ondan mı acaba
Birde tüpleriniz neden alındı acaba

şişli memorialdayım. Siz pgt sonucu bekliyorsunuz sanırım, Allah hayırlı haberleri nasip etsin biran önce inşallah...
Sonucumuz geldi. 2 tane yollamıştık 1 tanesi sağlıklı geldi. Transferden önce histeroskopi yapılacak. Ondan sonra transfer planlanacak. Umarım bu kez olur. Sizin de bir an önce sağlıkla gelsin bebişiniz.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun umarım ek ilaçla istenile düzeye gelir yumurtalarınız amh düşüklüğü falan varmı ondan mı acaba
Birde tüpleriniz neden alındı acaba
Cok teşekkür ederim , testlerde herhangi bi sıkıntı görülmemisti aslında. Tüplerim, dış gebelik ve sonucunda iç kanama geçirdiğim için hasarlı hale gelip tamamen kapanmisti,laparoskapi ile alınmasına karar verilip alındı

O zaman doktorunuzun dozları yetersiz kalmış olabilir peki şimdi süreciniz ne durumda

Merhaba düşük amh değeriniz mi var acaba ? Ksc yumurta vardı? Benim düşük amh geçen ay
gonalf 150
Meriofert
Letu kullandım

Doktor ilk kontrolde tek yumurta demişti başladık ikincisinde 2 yumurta dedi ikiside gelişmedi 8.gün tedavimi iptal etti. Fakat şöyle bi durum oldu ben ovulasyon ile takip ediyorum gonalfin etkisi geçince üstünden günler geçince kontrol ettim yumurtlamayi yakaladım yani yumurtam büyüdü (geç buyudu) doktor biraz daha takip etseydi belki tedavim iptal olmazdı geçen ay yumurtam geç gelişti tedavime denk geldi.
Geçen ay ki durum yüzünden bu ay eski doktoruma geri gittim ve 2 yumurtanın büyüyüp kist olduğunu söyledi eminmisiniz dedim tabi ki dedi. Adetle gidecek gibi duymadıkları için dün 2 yumurtalarimin ici operasyonla boşaltıldı. Bu ayda böyle çöp oldu işlem için verdiğim ücret ve geçen ay ki iğnelere verdiğim ücret ile 1 tüp bebek yapılabiliyordu iki ayda 70.000 çöp oldu bi de gereksiz yere anestezi yemek durumunda kaldım yaşadığım stres cabasi ve zaman kaybını saymıyorum bile böyle bişey geldi başıma benim başıma gelen kimsenin başına gelmesin diye de buraya yazdım keşke daha düzenli kontrol edilseydim. Geçen ay ki doktora ben ovulasyonda yumurtlama görüyorum dediğim halde bana inanmadı yüksek doza rağmen büyümedi yumurtalar dedi. Yanlıştır test dedi. Tamam 1 ay yanlış 2 ay yanlış ben kasımdan beri ovulasyon testi yapıyorum hep görüyorum yumurtlamayı hepsi mi yanlıştı. Denek istediğim başınıza gelirse daha düzenli takip edilin benim durumuma düşmeyin. Iki aydır çok olumsuz şeyler yaşadım inşalalh diğer aya herşey yoluna girer

Ben hatırladığımı söyleyim çünkü 2021 yılında tüp bebek yaptırmıştım doktorum şöyle demişti bu dozu veriyorum büyümezse eğer dozunu değiştirip ilaç ekleyebilirim tabi ben böyle birşey yaşamadım sadece söylediği buydu eğer yumurtanız tepki vermezse ilacınız dozunu arttırması veya değiştirmesi gerekiyor

Cok üzüldüm, yani insan maddi manevi her anlamda zaten yıpraniyor ve de sonuca ulasamamak daha kötü. Umarım bi sonrakinde gönlünüzce olur tüm bu yasadiklarinizi unutturur. Benim tahlillerim de herhangi bi problem yoktu ,yumurta da 10 12 tane diye not aldı . Ancak gelişim yok. İlacın dozajini arttirdi bakalım pazartesi neler olucak. Umarım sizinde sonrasi için iyi olur. Daha doğru bi tedaviylr

Şimdilik arttirdi umarım faydalı eder,cok teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…