göğüs uçlarındaki çatlaklar

zeyynoo

zeynepin annesi sefaaa
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2008
427
0
45
kızlar çok kötü durumdayım yaaaa göğüs uçlarım çok kötü oldu krem kullanıyorum banamısın demio doumdan ne kadar da önce başladım kreme ama faydasıolmadı sanırım önerisi olan yada faydalı bi kremini bilen varmıııı ben novuxsol ve garmastan kullandım

arkadaşlar bu konuda bende bildiğimi hemen ileteyim benimde ilk başlarda çok acıyordu gözümden yaş akıyordu nerdeyse ama geçti çok şükür bi kaç krem sürdüm ama onlar iyi gelmedi süremedimde tam zaten ama duyduğum bilgi şu :

göğüs pedleri göğüslerin çatlamasında çok etkiliymiş göğüslerimizin ıslak kalmaması lazımki çatlamasın ama göğüs pedleride hep ıslak tutuyor her aktığında değiştirmek lazım bu yüzden ben artık ped kullanmıyorum busenin ağız bezlerini kendime aldım onları kullanıyorum kupkuru şimdi ve gerçektende hiç yaram falan yok çok şükür bide hergün banyo yapmamız lazımmış göğüs damarlarımız açılsın diye inş. yaralarınız geçerde bebişlerinizi rahat rahat emzirirsiniz

canım valla ben lansinoh krem kullandım çok memnun kaldım..göğsüm hiç acımadı diyebilirim. çok etkili bi krem. mutlaka tavsiye ederim:KK66:

Bende Evicap kapsülün iyi geldiğini duydum dene istersen, yumuşak bir kapsül iğneyle delip sıkıyosun, gerçi kuzenim çok çekti bu yüzden nerdeyse 5-6 ayına kadarda devam etti, kanıyodu resmen, ne yaptıysa fayda etmedi çok zor Allah yardımcın olsun

benim de kanıyor. ama ilk ağzına aldığında çok acıyor sonra acıdan uyuşuyor mu ne dayanıyorum.
lansinoh kremi ben de 1.5 ay evvelden başladım hiçbi işe yaramadı. ama şimdi çok faydasını görüyorum.kuvvetlendiriyor. bir de zeytinyağı sür, ayrıca söylemişler banyo da çok rahatlatıyor.

Benim de doğum sonrası göğüs uçlarım çatlamıştı, doktorum bana Madecassol diye bir pomat tavsiye etti, 2 kere kullandım çok faydasını gördüm, doktora sorduktan sonra kullan, bebeğe süt vermeden önce göğüs uçlarını çok iyi yıkaman gerekiyor, geçmiş olsun...

:smiley-cool:

herşeyi deniyorum artık çok saolun kızlar teşekkür ederim hepinizeee iiki varsınız
sağmak derken pompaylamı (tirle) diosun

ben daha doğum yapmadım ama badem yağı sürüyorum onun iyi geldiğini söylediler
bide göğüsler dolu kaldımı yara oluyomuş.eğer sütünüz çok geliyosa sağmak gerekiyomuş

hepsi bir surec..bende gecmicek sanmistim ama 15 gun sonra kendi kendine gecti..lansinoh kullandim bende ama oglum emerken vampir gibi agzinin kenarlarindan kan geliodu..korkunctu goguslerimin durumu yani..ama suanda acimiyor bile..gecicek kizlar merak etmeyin..hepinize kolay gelsin..

ablam göğüs çatlağından çok çekti.emzirirken çok zorlanıyordu
Medela Pürelan diye bi merhem kullandı çoook iyi geldi:teytey:
images

Bende hem lansınoh hemde purelan kulanıyorum ara sırada bepanten krem sürüyorum ama hiç biri fayda etmedi gögüslerim yara alev alev yanıyor.Gerçekten bu bir süreç sanırım bir süre sonra geçer diye umuyorum.Birde ben gögüs uçlarından kullanıyorum onunda faydası falan olmadı:bbo:

benimde 2.gün acımaya başlamıştı.hastanede reçeteme yazmışlar bi krem iyi geldi bir de her emişten sonra karbonatlı su ile siliyorum göğüslerimin ucunu ve siyalığı.sağ gene acımaya başladı ama geçer kısa sürede yine..

karbonatlı suyun iyi geldiğini bende duydum ama hiç denemedim dr.um garmastan pomat vermişti hemen geçirdi

çatlaklar için yapacak pek bişey yok sı sık emzirmeyle geçiyomuş ayrıca garmastan diye bi ilaç var çok iyiymiş tavsite ederim

kızlar çok kötü durumdayım yaaaa göğüs uçlarım çok kötü oldu krem kullanıyorum banamısın demio doumdan ne kadar da önce başladım kreme ama faydasıolmadı sanırım önerisi olan yada faydalı bi kremini bilen varmıııı ben novuxsol ve garmastan kullandım

canım göğüs kalkanı var duydunmu bilmiyorum ama bi arkadaşımda gördüm etkili oluğunu söyledi çatlağı engellemenin yolu kuru tutmaktır kalkanda akan sütü içine biriktiiryor hava delikleride var hava almasını sağlıyor almanı tavsiye ederim benim doğuma var ama ilk günden itibaren başlamak istiyorum geçmiş olsun

Bebeğim henüz 15 günlük.ilk 7 gün kabus gibiydi ağlıyordum emzirirken.lansınoh.purelan bepanten kullandım hic bir faydası olmadı.ilk günden beri gögüs uçlarından kullanıyorum onlarla bile acıyordu kan oturmustu resmen.neyseki kendi kendine geçti.ama kuru tutmak gerçektende işe yarıyor sanırım.

ben doğum yapalı 2 hafta oldu. göğüslerimden biri yara oldu. diğeri iyi çok sukur. başlarda ikisini de emzirirken ağlıyordum. iyi olan alıştı çok sukur. yara olanı sağıyorum, lansinoh ara sıra da bepanthene sürüyorum ki bir an önce iyileşsin de onunla da emzireyim. dün bir deneyeyim dedim ama yine hüngür hüngür ağladım. bir an önce iyileşse de onunla da emzirebilsem.:çok üzgünüm:

arkadaşlar bir de şuna şuna dikkat etmemiz gerekiyormuş bizim anasağlığın ebesinin dediğine göre; memenin ucunu değil siyah yeriyle beraber vermemiz gerekiyor karnı doyunca benim kızım da ucunu emmeye başlıyor emerken çekemiyorum da canım çok yanıyor . memeyi iyice ağzını açtıktan sonra vermemiz gerekiyor ki siyahıyla beraber kavrayabilsin

X