göğüs sarkması için egzersiz hareketleri önerir misiniz?

CerenVictoria

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2011
121
1
merhaba arkadaşlar ben geçen yaz 1 2 ayda 17 kilo verdim ve vücudum çok deforme oldu en çok da göğüslerim

soğuk su yöntemini denedim ama pek işe yaramadı maalesef göğüs için önerdiğiniz tüm egzersiz hareketlerini deneyeceğim lütfeeeeenn daha 19 yaşında sarkma mı olur yahu :84:

Ben de aynı derdi çekiyorum mükemmel olmasını sağlamaz ama çok ciddi biçimde toparlar benimkileri toparladı yani şimdi hareketi anlatıyorum..

duvarın karşısına geçin ellerinizi duvara koyun birazcık eğimli duracaksınız /- (böyle gibi hayal edin işte) Şınav çekeceksiniz.. Ayaklarınız yerden kıpırdamayacak ve göğüs çevrenizdeki kasların çalıştığını hissetmeye çalışın.

Göğsünün büyüklüğünden şikayetçi iseniz en az 12x3 sayıları arttırabilirsiniz yapabildiğiniz kadar göğsünüzün sarkmasını engeller ve toparlar göğüsleriniz küçülür(yani 12 tane şınav çekip 15 20 saniye bekleyip 12 tane daha gibi)

Göğsünün küçüklüğünden şikayetçi iseniz en fazla 12x3 set yapacaksınız set sayısını en az 8 e indirebilirsin hem göğsünüzün sarkmasını hem de küçülmesini önleyecektir hatta büyümesini de sağlar biraz (yani 12 tane şınav çekip 15 20 saniye bekleyip 12 tane daha gibi)

Umarım anlaşılır olmuştur..
Bu şınava iyice alıştığınız zaman yerde köpek duruşu gibi dizlerinizin üzerinde (ayaklarınız havada duracak) şınav çekmeye başlayacaksınız --\/ (düz çizgiler sırtınız eğik olanlar bacaklarınız gibi düşünün) böyle gibi.. İki elinizin parmak uçları birbirine dökük olacak yere doğru 5-10 cm inip geri kalkmanız yeterli olacaktır.. Set sayıları yukarda anlattığım gibi...

Buna da alıştığınız zaman isterseniz normal herkesin bildiği şınavı çekmeye başlayabilirsiniz...

Başka hareketlerde var ama ben en çok bunlardan verim aldım..

Normal şınava geçtiğiniz zaman vücudunuzun geri kalanını da toparlayacağını düşünüyorum.. Ayrıca bu hareketler göğüslerinizle beraber kollarınızı omuzlarınızı ve sırtınızı da toparlayacaktır.. En iyi faydayı görmenizi dilerim :)

Son düzenleme:
spora gidiyorum, merkezde makinelerle çalışmadan sonra bazı esneme germe hareketleri falan yaptırılıyor. yapılan bir hareket göğüsleri dikleştiriyormuş. anlatmaya çalışayım nasıl yapıldığını;

ayakta duruyorsunuz, sağ kolunuzla solu, sol kolunuzla sağı bileğe yakın yerden tutup itiyorsunuz. bu itme hareketi sırasında göğüslerde bir hareketlenme olmalı. eğer doğru şekilde iterseniz kolları her itmede göğüste aynı anda hareket edip, öne doğru hafif gelir. boş vakitlerinizde yapabilirsiniz

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…