Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Hım anladım, ama cumartesi Almanya dan gelecek arkadaşımız ...onun ameliyatı var,sonrası yine gidecek demek ki...olsun o kadar bekledin 15 gün daha beklersin artık

sanırım mayısta gidiyor zaten birkaç günlüğüne yokmuş. neyse hayırlısı. beklerim hem ben de işlerimi falan toparlarım. hazırlanırım..

aa yakınındamıymış? ne hoş :) benim evim çooookk uzakta kalıyor hastaneye..

Yol nasıldı kolay bulabildi mi? Bentoprak tarif etti ama sana uydu mu o tarif? Ameliyat sonrası 3 kere kontrol var sık aralıklarla sonrası uzun aralıklı oluyor,çok dert olmaz yol

Zahmet olmazsa özelden ücret yazarmısın ben İzmir oturuyorum Jelesec'in dediği gibi yola,zahmete ve masrafa değsin istiyorum o yüzden aşağı yukarı ücret için bir bilgim olursa sevinirim şimdiden hayırlı olsun inş. herşey sorunsuz şekilde başlar ve biter

canım benim, forumun güzel kalpli meleği burdan da öpüyorum seni :)
gün gün yazma olayı konusunda ne yazacağımı bilmiyorum :) allaha bin şükür yazacak birşey bulamıyorum :) ilk 15 gün dikişler alınana kadar heyecanla bekliyorsun...sonra da rutine dönüyor, ve dikiş izleri için iyileşme sürecinde buluyor insan kendini... belki de sorunu olan arkadaşlar,iyileşme süreçleri uzun sürdüğü için potluklarının azalma miktarı hakkında, ya da dikiş açılmalarının iyileşmesi ile ilgili bilgi vermek adına yazıyorlardı. Ama inan ben yazacak birşey bulamıyorum.

Benim bu ameliyatla ilgili olarak kendi deneyimlerimden yola çıkarak yazmak istediğim bir kaç nokta var;

*yıllarca büyük memeden dertleniyor olsak da, ilk etapta insana kendi bedeni yabancı geliyor ve alışmak zaman alıyor.
*diren olayı kişiden kişiye değişiklik göstererek kiminde 2. günde çıkarken kiminde 10 günü geçkin kalabiliyor. Ama bu bir sıkıntı olduğu anlamına gelmiyor. Aksine dren kullanmak riskleri azaltıyor ve bence gerekli.
*ilk etapta, bir göğüs diğerine göre daha büyük gibi görünebiliyor, ve ödemlerin inmesiyle birlikte fark minimuma düşüyor.
*ödemlerin geçmesi için aylar gerekiyor, ve ödemler gittikçe meme "damla" formuna kavuşuyor.
*taburcu olduktan sonra eve gidiş yolu uzun ise, memelerin ellerle desteklenmesi gerekiyor, yoldaki kasisler rahatsız edebiliyor.
*memeler küçüldükten sonra göbeğinizi görmeye başladığınız için, göbek sizi çok daha fazla rahatsız etmeye başlıyor :)
*ameliyat olduğunuzu bilmeyenler zayıfladığınızı söylüyor :)
*insanın güveni yerine geliyor, gömlek yada bu bana hiç olmaz diye düşündüğünüz kıyafetleri giyebilme keyfi başlıyor

aa yakınındamıymış? ne hoş :) benim evim çooookk uzakta kalıyor hastaneye..
hayırlısı olsun madames, umarım istediğin sonuçları olan bir ameliyat geçirirsin..evim çook uzak demişsin, sanırım benim kadar uzak değildir :)

Son düzenleme:

seraycım, "kanayan dikiş olayı" derken ne kastettiğini anlamadım. Kanamadan mı bahsediyorsun, yoksa tıpkı kaş alınırken de kökten çıkan toplu iğne başı gibi minicik kan damlalarından mı? kanamam oldu diyeni ben de duymadım. ama mantıklı düşünürsek; sonuçta o ipler 15 gündür senin içinde ve derinle kaynaşmış durumda ve doktor o ipleri çekerken, iplerle birlikte minicik kan damlalarının olması çok normal. arkadaşım hakikaten rahat ol...özellikle de sen iki sezaryen olmuş biri olarak dikiş işini kafana takıp gerilme. benim dikişlerim alınırken ercan bey'in sana dediklerini hatırla ! gereksiz panik insanı yorar...öpüyorum çok..

serapçım, beni sormuşsun ben çok iyiyim canım..işler yoğun o yüzden pek sık uğrayamıyorum..
senin de herşey yolunda
çok öpüyorum canım

bak yol uzak tutucam o zaman yeni memelerimi sıkı sıkı :)
inşallah hayırlısı olur. verdiğin bilgiler çok hoş :) yol gözümü korkutuyor seninki kadar uzak olmasada :)

canım ben henüz özelden yazamıyorum. mesaj sayım dolmadı kusura bakma
mail adresini yollarsan konuşabiliriz.

Son düzenleme:
Yol nasıldı kolay bulabildi mi? Bentoprak tarif etti ama sana uydu mu o tarif? Ameliyat sonrası 3 kere kontrol var sık aralıklarla sonrası uzun aralıklı oluyor,çok dert olmaz yol

evet o tarif bana uydu benToprak'a teşekkürler, sana da. benim ancak metrobüs uygun. başka şekilde oraya gitmek çok zor olurdu.

ISTE BU.Ya da bu mudur, bu dur.

No panik,no problem.

maşallah pek mutlugezmelere başlamış,her gören çok zayıflamış sın diyormuş.

Hepinize sevgilerini gönderdi selamı var..akşam girerim dedi foruma dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…