Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Evet haklısın. Eskiler yavaş yavaş forumdan çıkıyor sanırım.Ben de 10 gündür çalışmaya başladım ve foruma pek giremiyorum. Benim 1 ay oldu. Hiç bir sıkıntım yok. Çok minicik bir açıklık vardı o da kapandı çok şükür. Dikişler pembe tabiki şimdilik... Aml. olacak olan hanımlar endişelerini heyacanlarını paylaşıyorlar. Doğal olarak...Aml. olacak arkadaşlara beklentilerini çok iyi belirlemelerini tavsiye ederim. Aml. sonucu doktora ve tekniğine, hastanın meme büyüklüğüne, hastanın cilt yapısına vs. başka etkenlere bağlı olarak değişiyor. Benim memelerim çok büyüktü ve heyet raporum vardı. 2150 gr. alındı. Dikişleri ilk gördüğümde çok kötüydü ve moralim çok bozulmuştu. 1 ayda çok hızlı iyileşti ve şu an pembe çizgi halindeler. Sızlama ve batmalar da kalmadı. Bu arada önemli bir ayrıntı hiç sigara kullanmadım. Zor bir aml değil. Sezeryanla kıyaslarsak daha konforlu diyebilirim. Umarım aml. gönlünüzce olur. Sevgiler...

tşkler sizler yazdıkça korkularım biraz daha azalıyo.yarın randevum var doktorla çok heyecanlıyım.

siz nerde amaliyat oldunuz.kaç bedendi kaça indi?

Ankara'da özelde oldum. 1 gece yattım sadece. Ağrı kesiciye bile ihtiyaç hissetmedim. Eskiden 85 DD kullanıyordum. Şimdi 85 B kullanıyorum. Çok memnunum. Memeler gidince göbek çıktı valla...

geçmiş olsun.hayırlı olsun.ama ben şunu anlamadım kimsede bişey demiyor benim 95 göğüs altı göğüs 100-106 gibi bişey buna göre B heralde ama büyük benimkilernasıl küçülcek anlamadım zaten en küçük A mış.

Bence bunu kafana takma. Ben 41 yaşındayım ve muayeneye gidene kadar meme ölçümü tam bilmiyordum. Sütyen alacağım zaman onlarcasını deneyip uyanı alıyordum açıkcası. markalar farklılık gösterebiliyor. Hatta ilk defa muayeneye gittiğimde hemşire ölçümü sordu. Ben de bilmiyorum deyince merak etme doktor bey söyler şimdi demişti. Ölçmüş ve 85 DD olduğunu söylemişti... Hoş ölçümü tam bilmesem de çok büyük olduklarından şüphem yoktu zaten.

yarın gidiyorum doktora bakalım artık...

yarın gidiyorum doktora bakalım artık...

Her şey iyi olur umarım. Sana tavsiyem doktorla her şeyi açıkça konuşman. Ücrete nelerin dahil olduğunu mutlaka sor. Örneğin kontroller ya da inşallah olmaz ama rötuş operasyonu, kullanılacak medical sutyen, kaç günlük hastane ücretinin fiyata dahil olduğunu sormalısın. Sonra sürprizler çıkmasın. Tekniğini araştır. Olası risk ve olumsuzlukları ayrıntıları ile öğren.

Valla canım, ben de anlamadım. Bu şekilde hesaplanıyor diye biliyorum, mesela benimkini hesaplamıştım ben 80 D çıkmıştı. Doktora ölçünü bilmediğini söyle bakalım ölçsün ne diyecek sana. :44:

Canım verdiğin ölçülere göre göğüslerin zaten ideal büyüklükte hatta küçük bile neden küçültme düşündün anlayamadım:26: yanlış anlama lütfen tabii ki senin tercihin ama ben meme büyütme ameliyatı oldum ve ameliyat öncesi göğüs altı 78 göğüs üstü 84 idi. ameliyat sonrası göğüs üstü 92 ye çıktı ve bedenime göre ideal büyüklükte göğüslerim oldu. Benim ameliyat öncesi ölçülerim arasındaki farktan biraz daha fazla seninkiler o yüzden merak ettim. Bu kadar fark için ameliyata girmeye değermi canım yaa..

merhaba arkadaşlar;
yarın sabah bnm yolculuk başlıyorr :)) bakmayın böyle güldüğüme heyecan ve korku dorukta :/ dualarınızı bekliyorum inş güzel sonuçlarla dönerim..

merhaba ameliyat başarılı geçti çok güzel oldular ama şuan ben pek yazamıyorum zorlamamam gerek kollarımı biraz zaman geçsin anlatırım bol bol hiç korkulacak bişey yokmuş sadece sırt üstü yatmaya alışık değilim o zorladı. tüm dikişlerimi de içten yaptı hepsi kendisi eriyecekmiş sadece altta ve meme ucnda dikiş var . Ömer Özkan a tekrar tekrar teşekkür borçluyum büyük olduğu iin ucu 35 cm de idi ucu şimdi 20cm oldu
105 110 sutyen kullanırken şimdi 85 oluyor birde hafif şiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…