Göğsümde Kist Hissettim ve Çok Korkuyorum

devlette sağlık merkezi gibi biyere gittim.hastane bile değil.ama ultrason cihazları vs. var hep.dr un iyi oldugunu duyuyodum zaten.ama bi operasyon gerekse heralde hastanede olur.

Kistlerin içi sıvı dolu oluyor.tehlikeli olmuyorlar çoğunlukla.Ablamda vardı, içinden sıvı çekerek biyopsi yaptılar.Katı kitleler de tehlike görürlerse tamamını çıkarıyorlar.

fibrokistik yapıyıms ultrason yapıldı bugun.korkulucak bişey deil ama aldırsanız daha iyi olur dediler.ya iğneyle çekilirmiş yada kesiyle göğüs altından alınırmıs.ilerde agrı yapıp büyüyebilirmis vs.

Başka bir doktora daha görünmeni tavsiye ederim,zararsız bir kitleye çoğu doktor dokunmuyor.

Başka bir doktora daha görünmeni tavsiye ederim,zararsız bir kitleye çoğu doktor dokunmuyor.

benim cevremde iyi huylu oldugu halde aldıran oldu ağrı yapmasından dolayı ve belli bi büyüklükten sonra göğüste deformasyon yapabiliyormus.aldırmayadabilirmisim ama aldırsam iyi olurmus.bu arada sıvı cekme mevzusu da geçti göğüs altından kesiyle alınması da söylendi.yani hangi yöntem olucagı kesin değil.ptesi konusucam dr la.

Son düzenleme:
doktora gittim arkadaşlar doktor kötü bişey olduğunu sanmıyorum dedi genç bayanlarda olabiliyormuş fibroadenom şüphesi üzerinde durdu ultrason çektircem o zaman kesinleşicekmiş. ama yine de alınması gerekiyomuş şimdi de onun stresi başladı

arkadaslar benim göğüs ucumda acı yanma ve hassasiyet sanırım ne olduğunu bilmiorum o tür şeyler olmaya basladı dün den beri hiç basınıza geldimi kitle falan yok sanırım kont.ediorum ama anlayamadım korktum ne olabilir acaba ve sadeece sağ göğsümde var

benimkiyle aynı.yine de ultrasonla sonucu saglama alıyolar tabiki.iyi huylu da olsa alınması taraftarı demek dr lar.neyse kötü huylu bişey olmasın da,önemli olan o..geçmiş olsun.

regl olmadan önce göğüsler hafif şişiyo belki onun verdiği gerginlik hissidir.ama sadece sağ göğüs demişsin.yine de kötü bişey olucagını sanmıyorum.

bende de malesef var ama bilemiyorum.yarın ultrason çekillicem. şu riski olmayan cihazlarda.bende çok korkuyorum.nedir bu kadınların çilesi bilmiyorum.ha bire dert.size de geçmiş olsun bu arada.umarım sonuçların iyidir.

merhaba kızlar bendede aynı sorun var sol göğüsümdeydi fındık kadar genel cerraha gittim hemen alalım tehlikeli olabilir falan dedi ultrason çekildi fibrokist miş hemen alalım dedi sonra başka bi doktora gösterdim prof.oda kesinlikle aldırma yaşın daha çok genç bu tür şişlikler olabilir aldırırsan eğer çoğalır dedi ben aldırmadım sol göğüsümdeki kayboldu şimdi sağ göğüsümde var adet olucağım zaman çok ağrı yapıyo sonra geçiyo şişlik büyümüyo ama aldırıp aldırmama konusunda kararsızım acaba hangisi doğru çokta korkuyorum ama aldırmaktan değil o biyopsiye gidecek sonuç gelene kadar ben yerim bitiririm kendimi inş. kötü bi hastalığa yol açmazlar...

aynı durumu ben de yaşadım...göğüslerimde şiddetli acımayla gittim dr.a...ultrason çekildi,sol göğsümde bi kitle çıktı,elle muayenede aynı şekilde..sağdakinde de basit
kistler çıktı ama soldaki için dr.um kötü bişey değil ama sonraki adet bitiminden 3-4 gün sonra tekrar gel dedi...sonra o dr.izne çıktı bizde kötü bişeyse korkusuyla başka
bi hastanede (özel) başka bi dr.a gittik..bu dr hemen alalım dedi...kötü bişi değil ama alalım dedi...siz nerde kime ameliyat olacağınıza karar verin dedi
üstelik ultrason bile çekmedi sadece elle muayene etti...tabi inandırıcı bulmadık sırf para almak için öyle dedi...neyse bu ay diğer dr izinden dönünce tekrar
gittik..yine ultrason çekildi...aynı kitle aynı boyutta yine çıktı..küçülmemişte büyümemişte...iyi huylu meme tümörü dedi,tehlikeli kötü bişey değil kesinlikle dedi...
almaya etmeye gerek yok takip edicez sadece dedi...hamilelikte büyüyebilirmiş o zaman alınabilirmiş büyürse yani...acı falanda yok artık,zaten acımayı yapan o değil
o hormonal dedi...

sizede geçmiş olsun...

bu kadınların sıkıntısı bitmiyo gerçekten...evleneli 4 ay oldu evlendiğimden beri dr.lara gidiyorum halbuki ben doğru dürüst hasta bile olmazdım,herşey evlendikten
sonra çıkmaya başladı... bıktım artık

cnmm bende de var ilk önce 1 taneydi sonra 1 yılda 5-6 tane oldular şimdi 2 tanesi sabit he onlar nasıl gitti derseniz iyi huylu kistti bunlar kalıca ama dr.lar çoğalıyor diye hem almak hem de 2.si 2 cm den küçük olduğu çin almamak istiyor...ilk çıkan sabit ilk dr.um biyopsi yapalım daha gençsin birşey olsada toparlarsın demişti hemde alanında en iyidi bence şimdi burada olmadığı tayini çıktığı için aldıramıyorum ama tayinin çıktığı yere gitcem zaten bir ark.ımda aynı dr.da oldu ameliyatı çizik vardı sadece...ve 1 gün yatıp yola çıkıp bura gelmişti.....10 saatlik yol resmen ama hiçbirşey olmadıydı bende öyle yapmayı düşünüyorum...

bende de var arkadaşlar,ağrı da yapıyor, üstelik emziriyorum. önümüzdeki hafta dr.a gidecem ama kararsızım özel mi devlet hastanesine mi gitsem iyi olur diye. Lar sen hangisine gittin özel mi devlet mi?

canım emzirirken momografi çektirme çünkü yanıltıcı olur niye dersen sen süt verdiğin için süt bezleri kist gibi görünebilir şu an belki senin kist zannettiğin süt bezidir kimbilir

benim bildiğim fibrokistleri almıyorlar ve biyopsiye göndermiyorlar.onlar anlıyor nasıl bi yapıda olduğunu.benımde annemınde fibrokistikmiş yapılarımız.sadece yılda 1 kez ultrsn cektirip takibini yaptırıyorum.kafalarına göre takılıyolar bazıları kayboluyo bazıları yenı cıkıyo.kahve kola çikolata gibi kafeinli gazlı kakaolu yiyecekleri içeçekleri yasakladılar.şişkinliklerini ağrısını arttırıyormuş.dönem dönem öok ağrım oluyor benim.genelde herhangi bir şekil bozukluğuna yol açmadıkça almıyorlar.ee yapısı önemli tabi.ben hiç korkmuyorum ailede hele bu hastalık yoksa hele hiç korkmayın.genetikte çok önemliymiş.
bu ay annemde normal fibrokistik yapıdan farklı bişey gördüler,biyopsi yapacaklar küçük olduğu için bende nerede yaptırsak diye düşünüyorum işinin ehli birinin yapması gerekiyormuşvar mı önerisi olan?

ilac tedavisi yokmu ?ameliyat yerine

sol gogsumde fibrokist cikmisti 2 yil once,su siralar cok kasiniyor ve agri yapiyor,sizce ne yapmaliyim?ben ilac tedavisi istiryorum yokmu ilac tedavisi yada bitkisel tedavi??????????

merhaba. benim de 4 gündür sağ göğsümdefındık-ceviz arası bi büyüklükte bi şişkinlik var. ilk 2 gün acıyodu ama artık acısı da yok, sadece şişkinliği kaldı, bastırınca acıyo sadece. regl dönemimdeyim ayrıca. ondan da olabilir mi bilemedim. açıkçası çok tedirginim. :S 17 yaşındayım üstelik, erken mi bu tür kistler ya da şişkinlikler benm yaşıma?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…