göğsümde bir sertlik hissediyorum

hamra86

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Sahte Profil
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2009
238
8
hanımlar iki gögsümdede sert tabakalar hissediyorum öyle ele gelecek gibi değil tabaka seklinde.. sağ mememde ise öyle bir tabakanın ucu kücücük cıkmış gibi dokununca hissediyorum. bu nedir acaba adetimede 3 gün var ondan mı? doktora gidicem ama cok korkuyorum. bunu size sabah 8 de yazıyorum uyku tutmadı bi türlü. böyle birey basına gelen var mı?

cnm burda bişe demek dogru olmaz zaten ne dıyebılırzkı
en iyisi sen doktora git adet şişkinliğide olabilir ama emin olmak ıcın git bence

benimde Ramazan ayımda sol göğüsümde koltuk altıma doğru bir şişkinlik belirdi. önceleri ağrısızdı.büyüdü ağrısı arttı. bstırmadanda ele geliyordu.çok korktum 1 hafta gidemedim dra. sonra ağrılarım artınca annemden saklayamadım mecbur götürdü. dahiliyeye muayene oldum.ultrason istedi dr. ultrason hastahaneye yeni gelmiş sıra çoktu.taa ramazanın ortasına gün verdiler. mecbur bekledim. baktı dr ultrasonla.raporlarını yazdı verdi.aynı gün tekrar dahiliyeye gittim. ilaç tedavisi gerekiyormuş.tabi sordum kanser olmuş olma ihtimalim varmı diye. var tabi dedi dr. çok korktum. ilaçlarımı içtim. ultrasona tekrar gittim.kaybolmamış tüm memeyi incelemek lazım.mamografi lazım dediler. hastanede yok.özele gitmem gerekti.ertesi gün.aslında yaşın çok küçük ama tehlikeli mamografi şart dedi dr. çektirdim.sonucunu aldım.özel dr a da sordum tabi. kansermiyim diye. bişey diyemem. riskli dedi. öldüm korkudan can ne tatlıymış.şükretmek lazım her nefes için.mamografiyle tekrar gittim dr a. yine ilaç yazdı. bitince ultrasona gir dedi.3 tur ilaç kullan ultrasona gir korkudan öldüm.neyseki küçültü kitleler.özel dr birdaha gelmen lazım takip etmemiz lazım kaybolana kadar dedi. 75 lira ultrason 120 mamografi.hastaneye kontrole gittim. son 1 ilaç daha yazdı.tmm bitti gelmene gerek yok dedi.korkulacak bişey yok dedi.
hiç bukadar korkmamıştım ve sevinmemiştim. çok şükür bişey çıkmadı bende. yani korkma git dr cnm. bişey çıkmaz inş.

bende bugün gittim doktora ultrasyonada girdim 1 cm den kücük bir kitle tesbit edildi. doktorum bu kitle oynadıgı icin birde ultrasyonda baska bulgular izlemediğimiz icin büyük ihtimalle iyi huylu dedi. 3 ay sonra gel büyüme olursa cıkarır biyopsi yaparız dedi. Rabbim kimseyi kötü hastalılarla imtihan etmesin

bende de vardı baya bildiğin ele geliyordu hatta tesadüfen üstümü değiştirirken elim göğsüme çarpmış ve öyle farketmiştim. Ağrı sızıda yoktu ağrı yok diye zaten tırsmıştım kötü huylu olanların büyük çoğunluğu zaten ağrısız oluyormuş çünkü...
meme ultrasonu çekilmişti iyi huylu gözüküyor denmişti ama benden biyopside istenmişti biyopside yapıldı kötü birşey yokmuş. kitleyi almadı doktor 6 ayda bir kontrole gel dedi gözlem altında tutalım dedi öyle.

hanımlar iki gögsümdede sert tabakalar hissediyorum öyle ele gelecek gibi değil tabaka seklinde.. sağ mememde ise öyle bir tabakanın ucu kücücük cıkmış gibi dokununca hissediyorum. bu nedir acaba adetimede 3 gün var ondan mı? doktora gidicem ama cok korkuyorum. bunu size sabah 8 de yazıyorum uyku tutmadı bi türlü. böyle birey basına gelen var mı?

cnm ben 1 senedır konturol altındaydım kıst oldugu için 12 gün önce amelıyat oldum 2taraftanda 2ser kıstlık alındı patalojide sonuc beklıyorum inşllh senin temız çıkar bence hemen baktır sonucunu al beni bayıltmadan yanı uyusturupta aldı ama cok canım acıdı hiç tavsiye etmıyorum sakın benim hatama düşme narkozsuz aldırma :KK43::KK43::KK43:

bende de fibroadenom vardı daha doğrusu dr öyle dedi herkesin farklı oluyo beni narkozla uyuttular ve estetik dikiş yyaptılar pek etkilenmedim. gayet rahattı korkma git dr .emin ol o şüpheyle yaşamak daha kötü

öncelikle geçmiş olsun herkese..
benimde 7-8 senedir kistleirm var..her gögüste iki şer tane var..3 tanesi fibredenom yani her bayanda olan zararsızlardan:)
yalnız bitanesi ne oldugu tam anlaşılmıyor malesef..en son 1.5 sene önce gitim doktora 1.5 cm büyüklügümdeydi biyopsi dedii sonradannn düğün falan olunca kaldı bide korkudanda gidemedim biyopsi acıtır diyolardı hep..neyse 3 gün önce gittim doktora kkistim 90 milim olmuşş küçülmesi iyi ama ne oldugu belli deil dedi yine doktor..kanserli olsa genelde büyür yayılır dedii..kötü olması düşük ama yinede işimizi garantiye alalım biyopsi yapalım dedii..çok ama çok korkuyorum biyopsiden..aranızda yaptıran varmı acaba..bulundugum yerde ocak ayına gün verdii..bakalım doktor araştırıyorum ocak yada şubatta biyopsi yaptırcamm çok korkuyorum cidden hem canımın acımasından hem sonucun kötü çıkma olasılıgından.
bbu arada aleyna cnm senin kistlere biyopsi yapıldımı yoksa direk amlytmı oldun..genellikle amlyttan önce biyopsi yapıyo her doktor...eger biyopsi olduysan çok agrı oldumu uyuşturuyorlarmı:KK43:

öncelikle geçmiş olsun herkese..
benimde 7-8 senedir kistleirm var..her gögüste iki şer tane var..3 tanesi fibredenom yani her bayanda olan zararsızlardan:)
yalnız bitanesi ne oldugu tam anlaşılmıyor malesef..en son 1.5 sene önce gitim doktora 1.5 cm büyüklügümdeydi biyopsi dedii sonradannn düğün falan olunca kaldı bide korkudanda gidemedim biyopsi acıtır diyolardı hep..neyse 3 gün önce gittim doktora kkistim 90 milim olmuşş küçülmesi iyi ama ne oldugu belli deil dedi yine doktor..kanserli olsa genelde büyür yayılır dedii..kötü olması düşük ama yinede işimizi garantiye alalım biyopsi yapalım dedii..çok ama çok korkuyorum biyopsiden..aranızda yaptıran varmı acaba..bulundugum yerde ocak ayına gün verdii..bakalım doktor araştırıyorum ocak yada şubatta biyopsi yaptırcamm çok korkuyorum cidden hem canımın acımasından hem sonucun kötü çıkma olasılıgından.
bbu arada aleyna cnm senin kistlere biyopsi yapıldımı yoksa direk amlytmı oldun..genellikle amlyttan önce biyopsi yapıyo her doktor...eger biyopsi olduysan çok agrı oldumu uyuşturuyorlarmı:KK43:

canım benin kıstım ultrasonda cıkmadıgı için ve aile gecmısımızda gögüs kanseri oldugu için dr hemen almayı gerek gördü carsamba günü sonuclarımı aldım cok şükür temız cıktı alındıktan sonra pataloji yapıldı canım korkma nasıl olsa kıstlerden kortulmak istiyyceksın bi an önce git kurtul 3ayda bi konturolum vardı ve bikac ay sonra tekrar amelıyat olcam köklerı kalmıs narkozsuz yaptıgı için cesaret edemedı :KK59::KK59::KK59:

benimde Ramazan ayımda sol göğüsümde koltuk altıma doğru bir şişkinlik belirdi. önceleri ağrısızdı.büyüdü ağrısı arttı. bstırmadanda ele geliyordu.çok korktum 1 hafta gidemedim dra. sonra ağrılarım artınca annemden saklayamadım mecbur götürdü. dahiliyeye muayene oldum.ultrason istedi dr. ultrason hastahaneye yeni gelmiş sıra çoktu.taa ramazanın ortasına gün verdiler. mecbur bekledim. baktı dr ultrasonla.raporlarını yazdı verdi.aynı gün tekrar dahiliyeye gittim. ilaç tedavisi gerekiyormuş.tabi sordum kanser olmuş olma ihtimalim varmı diye. var tabi dedi dr. çok korktum. ilaçlarımı içtim. ultrasona tekrar gittim.kaybolmamış tüm memeyi incelemek lazım.mamografi lazım dediler. hastanede yok.özele gitmem gerekti.ertesi gün.aslında yaşın çok küçük ama tehlikeli mamografi şart dedi dr. çektirdim.sonucunu aldım.özel dr a da sordum tabi. kansermiyim diye. bişey diyemem. riskli dedi. öldüm korkudan can ne tatlıymış.şükretmek lazım her nefes için.mamografiyle tekrar gittim dr a. yine ilaç yazdı. bitince ultrasona gir dedi.3 tur ilaç kullan ultrasona gir korkudan öldüm.neyseki küçültü kitleler.özel dr birdaha gelmen lazım takip etmemiz lazım kaybolana kadar dedi. 75 lira ultrason 120 mamografi.hastaneye kontrole gittim. son 1 ilaç daha yazdı.tmm bitti gelmene gerek yok dedi.korkulacak bişey yok dedi.
hiç bukadar korkmamıştım ve sevinmemiştim. çok şükür bişey çıkmadı bende. yani korkma git dr cnm. bişey çıkmaz inş.

öncelikle merhaba ben 19 yaşınddayım. benimde yaklaşık 1 ay önce sağ göğsümden koltuk altıma doğru şiş gibi bir sertlik oluştu. ilk ağrıyla farkettim ama şu anda çok ağrım yok ara ara hafif oluyo bide bastırınca bazen acı hissediyorum. ayrıca bende beze gibi bişyler vardı onun için genel cerrahiye gittim ultrason çekildi fibroadenom ile uyumlu lezyon denildi ama koltuk altıma doğru olan şişlikten hiç bahsedilmedi acaba usgde çıkmama ihtimali varmı önemli bişy olsaydı usgde oda çıkmazmıydı elime geldikçe çok tedirgin oluyorum senin başına geldiğinde kaç yaşındaydın seninki ultrasonda çıkmışmıydı birde doktor sana ne demişti yani niye oluşmuş. şimdiden teşk. ederim cvp bekliyorum...

X