Kekler - Pastalar Gkkua keki (resimli)

EbSe

SOR, SOR Kİ ÖĞRENESİN :))
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2008
343
4
Kekin Yapılışı: Yumurta, toz şeker ve yağı en az 15 dakika yüksek derecede çırpıyoruz, şekerler iyice eridikten hemen sonra, unu ve vanilyayı karıştırma kabımıza alıyoruz, 2 ila 3 dakika çırptıktan sonra erittiğimiz çikolatayı da karıştırma kabımıza ekleyip 5 dakika kadar daha çırpıyoruz.

20 cm.lik kalıbımızı iyice yağladıktan sonra hazırladığımız karışımı bu kalıba döküp üzerini düzgünleştiriyoruz.

Kek için: 1 su bardağından biraz az sıvı yağ
2 yumurta
yarım paket vanilya veya 1 çay kaşığı vanilya esansı
160 gram çikolata
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağından biraz az un

Gökkuşağı için: 200 gram labne peyniri
2 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1 su bardağı krema
renkli gıda boyaları

Gökkuşağının Yapılışı: 2 adet yumurtayı 1 su bardağı toz şeker ile karıştırıp peynirimizi ekledikten sonra iyice karıştırmaya devam ediyoruz, buzdolabında soğuttuğumuz kremamızı da ekleyip akıcı ve güzel bir görünüm elde edene dek çırpıyoruz.

Elde ettiğimiz karışımı küçük kaplara ayırdıktan sonra üzerine renkli gıda boyalarımızı ekliyoruz, dikkat etmeniz gereken şey her farklı kaba farklı renkte gıda boyası katmak olacaktır.

Bir kabın içerisine eklediğiniz gıda boyasını kaşık yardımı ile iyice karıştırdıktan sonra başka bir kaşık yardımı ile diğer kaptaki gıda boyalarını da karışıma bulandırıyoruz.

Elde ettiğimiz farklı renklerdeki karışımı kekin üzerine yavaşça döküp bütün hamuru dikkatli bir şekilde kapatıyoruz. Daha fazla karıştırmadan önceden 160 derecede ısıttığımız fırınımızın orta yerine kabımızı bırakıp yarım saat kadar pişmesini bekliyoruz.

Pişen gökkusağı kekimizi bıçakla çok fazla kekimize sürtmeden dilimliyoruz. İsterseniz üzerini Hindistan cevizi veya taze fistıklarla da süsleyebilirsiniz. Afiyet Olsun (=

Eklentiler

• $20090210_1234262132_ebe0-b.jpg
    $20090210_1234262132_ebe0-b.jpg
    37,7 KB · Görüntüleme: 90
  • $20090210_1234262160_irhj-b.jpg
    $20090210_1234262160_irhj-b.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 91
çok ilgiiiiiiiinnççç en kısa zamanda denicemm :) teşekkürler.

ilginç olmuş ama çok boyalı değil mi ben boya konusunda tedirginim de

Aslında bende emin değilim bu renkli gıda boyasından.. denemedim.. araştırmak gerek..

Ayrıca yorumlarınız için tşk ederim..

olumsuz olarak agılamayın lütfen sadece fikrimi belirttim
yeni tariflerinizi bekliyorum :)

olumsuz olarak agılamayın lütfen sadece fikrimi belirttim
yeni tariflerinizi bekliyorum :)

Olumsuz olarak algılamadım.. fikriniz çok mantıklı geldi tşk ederim..

Elimden geldiğince yeni tarif eklemeye çalışıcam :)

himmm harika gorunuyor.ellerine saglik

ay harika görünüyo
fakat kafam karisdi
keske detayli resimli anlatim olsaydi
ama müthis görünüyo
tskler paylasim icin

X