Gitmeyen göbek

Helinimsi

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2017
167
57
Arkadaşlar merhaba bu konu hakkında kaç tane şey yazdım sayamadım uzun yazarsam lütfen kusura bakmayın 51 kiloyum hatta geçen hafta 50.5 kiloydum. Ama göbeğim var ve bu zamana kadar en fazla 53-54 kilo oldum onlarda genelde ödem yada fazlasıyla yediğim zamanlardaydı. Ama 51 kilo olmama rağmen göbeğim gitmiyor hep bi göbeğim var pantalonda 25-26-27 arası giyiyorum yani 36-38 . Belim 65 cm göbek deliğimin ordan 75 cm ve göbek deliğimin altından yani alt karnım 80cm . 2 aydır unu şekeri hayatımdan olduğunca çıkardım yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum günde 2-3 lt su içiyorum 10bin adım atıyorum ama 1 cm bile gitmiyor. Mekik falanda çekiyordum ama en fazla 50-60 tane yeterli değil mi acaba? Diyet yaptığımı söylediğimde herkes şaşırıp dalga geçiyo hava atmak için falan söylediğimi sanıyorlar ama sorun göbeğim işte. Ne yapmam gerekiyor? Benim gibi olan var mı? Artık göbeğimi çekmeden yürümek istiyorum. Hamile olduğumu bile düşünmeye başladım artık bi tanıdığımız diyetisyene hastaneye ona geleceğimi söyledim bana 51 kiloda ne göbeği ya hahaha falan dedi yani acaba diyorum bi hastalığım falan mı var sadece alt karın kısmım böyle. Annem ve 1 yaş küçük kız kardeşiminde sadece göbeği var annem 58 kilo ama herkes annemide 8-9 aylık hamile sanıyor. Fikri olanlar yazarsa çoook mutlu olurum

Bu konuda fikri olan yok mu? Kime desem bu kiloda ne göbeği diyo cidden hamile olup anlamayıpta bi anda doğurucam diye düşünüyorum artık . Günde 1000-1500 arası kalori alıyorum yağı karbonhidratı ekmeği hamurişini azalttım hatta hayatımdan çıkardım ama kilom yıllardır aynı olup göbek nasıl oluyor yahu

Evde o kadar mekik az geliyordur yaa bir spor salonu ile gorus orada tamamen gobege dair egzersiz yap ama bunu hayat boyu surdurmen lazim yoksa sporu birakinca gobek geri gelir yada kisa yoldan bitireyim dersen kavitasyon diye birsey var ona git onunla 2 ayda halledersin tekrar kilo almadigin surece de sıkıntı olmaz

O selülit için kullanılan bir yöntem değil miydi

Kiz saka mi diyorsun dumduz yapar git bir dene maddi anlamda zorlamayacaksa sen bendeki popoyu gorsen onda ise yarayan senin göbeğinde hayli hayli ise yarar. Ama guvenilir biryer olsun kandirmasinlar. Bir alet gezdiriyorlar inceltmek istedigin yerde kulagina cinlama sesi geliyor. Tam sana gore bence. Keske benimde tek bu sorunum olsada bende yaptirsam.

şimdi çocuk doğurmadıysanız. genelde göbek bölgesinde dolaşım bozukluğu ve o alandaki kilo alımı psikolojik sebeplerden oluyor.çocuk ile toprlanmak daha zor sanırım.onun için bir yorumum yok doğurunca belki fikrim olur.ayrıca bilinmedik gluten yad başka bir gıdaya intolerans olabilir.fakat ülkemizde henüz bunu hassas olarak ölçecek bir tahlil bilmiyorum.

Yok doğurmadım . Ya bu bende bu kış oldu daha önce göbeğim yoktu varsada ufak ayva göbeğiydi ama dediğiniz gibi bi dahiliye gideceğim. Sonradan bir gıdaya intolerans oluşur mu çünkü ben 3 öğün burger yediğimde bile hiçbir şey olmazdı ne olduysa bu kış oldu

Yaaa çok teşekkür ederim araştıracağım gerçekten dediğiniz şeyi

Bir yerde okumustum bedende en zor eritilen yer göbekmis. Spor yapanlar önce baska yerlerindeki yaglar bittikten sonra göbek yaglari eritmeye basliyormus. Nekadar dogru bilemiyorum ama bana mantikli geliyor. Ayni durum bende de var

Bir yerde okumustum bedende en zor eritilen yer göbekmis. Spor yapanlar önce baska yerlerindeki yaglar bittikten sonra göbek yaglari eritmeye basliyormus. Nekadar dogru bilemiyorum ama bana mantikli geliyor. Ayni durum bende de var
Ya ama ben 50 kiloyum ve göbeğim bazen kocaman bazsn daha az oluyor anlam veremedim bazen gerçekten doğurmaya yakınmış gibi şişiyor ve ben hep 50-51 kilo arasındayım aç dursamda çok yesemde bu göbek yağdan değilmiş gibi geliyo r bana

Gobek diyet yaparak gitmez spor yapman gerekiyor. Okadar yag birikmis Yani diyetdeyim demek Le olunmuyor ki yesil cay da Iyi geliyor gobek yagina. Spor yapmak sart agirlikli spor.

Ayni sorun bende de var. Yemedigim zaman düz oluyor yedigim zaman sisiyor.

Acaba karin kasi mi yapmamiz gerekiyor?

Gobek diyet yaparak gitmez spor yapman gerekiyor. Okadar yag birikmis Yani diyetdeyim demek Le olunmuyor ki yesil cay da Iyi geliyor gobek yagina. Spor yapmak sart agirlikli spor.
Yeşil çay içiyorum aktardan alıp. Haklısınız peki ben zaten 50 kiloyum daha zayıf olmak istemiyorum sporla göbeği erittiğimde zayıflar mıyım yoksa aynı kalır yada artar mı

Yeşil çay içiyorum aktardan alıp. Haklısınız peki ben zaten 50 kiloyum daha zayıf olmak istemiyorum sporla göbeği erittiğimde zayıflar mıyım yoksa aynı kalır yada artar mı

Ben sut ictimde gobegim de oyle siskinlik olur Ama spor yapmaniz sart ve spor yaparken de sabirli olmaniz gerekiyor Ha diyince gidilmiyor cunku. Ve Tabiki kilonuz Ayni kalir kas da agirdir Yani kilo almaniz daha yuksek Ama gobeginiz de kasli olur :)

Ben sut ictimde gobegim de oyle siskinlik olur Ama spor yapmaniz sart ve spor yaparken de sabirli olmaniz gerekiyor Ha diyince gidilmiyor cunku. Ve Tabiki kilonuz Ayni kalir kas da agirdir Yani kilo almaniz daha yuksek Ama gobeginiz de kasli olur :)
Tamamdır çok teşekkürlerrr

Aaaah, ahh. Aynı şekil. 170 boyum var 52-53 kiloyum. 5 aydır haftanın 5-6 günü spor salonuna gidiyorum. Günlük 1500 kaloriyi geçmeden çok sağlıklı bir şekilde besleniyorum. Her yerim taş gibi, sımsıkı ama göbek olduğu gibi duruyor. Delireceğim resmen. Spor hocalarına soruyorum, diyetisyen arkadaşıma soruyorum ne deseler yapıyorum ama sonuç 0. 1 cm i bırakın 1 mm bile erimedi. Genetik olsa dahi erirdi şimdiye kadar diyolar. Acaba bağırsaklarımda mı bi problem var :/ Tek o kaldı çünkü. (Not: Her gün 1 kutu probiyotik yoğurt da tüketiyorum)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…