Girlak kanseri

Fistiklicikileta

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2012
4.286
6.444
Herkese merhaba . Babam girtlak kanseri.

Önümüzdeki hafta ameliyat olacak. 1. Derece yakını ameliyat olan varsa, tecrübelerini dinlemek isterim.

Zorlu bir süreç görünüyor. Allah kolaylık versin .
Ben de burada ,yaşadığımız tecrübeyi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle babam ,ilaç falan içerken boğazıma takılan bir şey var gibi diyordu ama arada.
Genel durumu iyiydi, normal rutin kan tahlilinde bir şey yoktu.
Soğuk algınlığı benzeri belirtiler vardi ama iyileşiyordu ve akciğer filmi ile bakıldığında temiz çıkıyordu.Genel de devletin dahiliye bölümüne gidiyorduk.
Son hastalandiginda , öksürüğü geçmedi. Dahiliye dr u hemen geçmez demişti. Afedersiniz, balgamda kan gelince , bir süre sonra kbb dr una goturdum.
Hemen kitle var , büyük bir hastaneye gidin dediler.
Capaya yönlendirdi bir dr . Hemen muayene ettiler. Biyopsi yapılması lazım dediler. Anestezi icin agustosa gün verdiler. Biz prof a randevu alarak öne çektik işlemi. Ama yetmiyormuş. Anestezi muayenesi 6 ay geçerliymis ve hastalar aciliyetine göre cagiriliyormus.
Mr çekildi ve özel dr a gorurdum . Ameliyat olması gerekiyor ve girtlak alınacak dedi.
( çok uzatmamak için biraz kisaltiyorum)
Ameliyat zor olduğu için bir de alternatif tıp dr una gittim. Ama malesef hem zaman yok , hem babam istekli kullanmıyor verdiklerini.
Başka Dr a goturtum. Ameliyat için acele etmelisiniz dedi.
Yani capa ya kalsak , ağustosu beklesek ,bekleyemezdi babam.
nasıl bir sistem anlayamadım.

Herkes acil anladım ama bize en azindan burası çok yoğun başka bir yere gidin diyebilirlerdi.

Kendim başka Dr a gitmesem, beklesem hala beklemeye devam edecektik.

Haftaya ameliyat olunca , güncelleme yapmaya çalışırım.

Benim dedem gırtlak kanseriydi canım ilk anjiyo olmuştu sonrasında işte bahane oldu sesi kısılmaya başladı babamlar çok kaile almadı bu durumu ama işte gırtlağından ameliyat oldu şuan hiç konuşamıyor önceden gitseydi adam belki rahat rahat kısıkta olsa konuşacaktı inşallah babanız sağlığına tez zmasnda kavuşur ☺️

Benim dedem gırtlak kanseriydi canım ilk anjiyo olmuştu sonrasında işte bahane oldu sesi kısılmaya başladı babamlar çok kaile almadı bu durumu ama işte gırtlağından ameliyat oldu şuan hiç konuşamıyor önceden gitseydi adam belki rahat rahat kısıkta olsa konuşacaktı inşallah babanız sağlığına tez zmasnda kavuşur ☺️
Mesajınız gözümden kaçmış. Yani bazı videolar gördüm kılıktan olsa konuşuyor. Ameliyat olunca öyle mi oluyor acaba diye düşünmüştüm.
Hiç konuşamıyor mu? Yani yazmışsınız ama nasıl derdini anlatıyor?
Ağız yoluyla yemek yiyebiliyor mu?

Mesajınız gözümden kaçmış. Yani bazı videolar gördüm kılıktan olsa konuşuyor. Ameliyat olunca öyle mi oluyor acaba diye düşünmüştüm.
Hiç konuşamıyor mu? Yani yazmışsınız ama nasıl derdini anlatıyor?
Ağız yoluyla yemek yiyebiliyor mu?
Yemek yiyebiliyor ama konuşamıyor deftere yazıyor öyle diğer türlü konuşamıyor

Yemek yiyebiliyor ama konuşamıyor deftere yazıyor öyle diğer türlü konuşamıyor
Elektrolrenks mikrofon gibi bir cihaz var ,duydunuz mu hiç? Yapay ses teli gibi titreşim yapıp ses çıkarıyor sanırım. Doğru açıklayamamis olabilirim.
Kaç yaşında dedeniz? Kaç yıldır bu şekilde? Bakım, ( enfeksiyonu riski ) falan açısından zor mu? Bilginiz var mı?
Bir yakınımin arkadaşı söylemişti,çok zor falan , babam yaşlının olduğu için ekstra üzülüyorum

Çok soru soruyorum ama bizzat yakınımda hiç olmadığı için süreci de merak ediyorum.
işin tedavisi yada kemoterapi aldı mı?

Herkese merhaba . Babam girtlak kanseri.

Önümüzdeki hafta ameliyat olacak. 1. Derece yakını ameliyat olan varsa, tecrübelerini dinlemek isterim.

Zorlu bir süreç görünüyor. Allah kolaylık versin .
Ben de burada ,yaşadığımız tecrübeyi paylaşmak istiyorum.
Öncelikle babam ,ilaç falan içerken boğazıma takılan bir şey var gibi diyordu ama arada.
Genel durumu iyiydi, normal rutin kan tahlilinde bir şey yoktu.
Soğuk algınlığı benzeri belirtiler vardi ama iyileşiyordu ve akciğer filmi ile bakıldığında temiz çıkıyordu.Genel de devletin dahiliye bölümüne gidiyorduk.
Son hastalandiginda , öksürüğü geçmedi. Dahiliye dr u hemen geçmez demişti. Afedersiniz, balgamda kan gelince , bir süre sonra kbb dr una goturdum.
Hemen kitle var , büyük bir hastaneye gidin dediler.
Capaya yönlendirdi bir dr . Hemen muayene ettiler. Biyopsi yapılması lazım dediler. Anestezi icin agustosa gün verdiler. Biz prof a randevu alarak öne çektik işlemi. Ama yetmiyormuş. Anestezi muayenesi 6 ay geçerliymis ve hastalar aciliyetine göre cagiriliyormus.
Mr çekildi ve özel dr a gorurdum . Ameliyat olması gerekiyor ve girtlak alınacak dedi.
( çok uzatmamak için biraz kisaltiyorum)
Ameliyat zor olduğu için bir de alternatif tıp dr una gittim. Ama malesef hem zaman yok , hem babam istekli kullanmıyor verdiklerini.
Başka Dr a goturtum. Ameliyat için acele etmelisiniz dedi.
Yani capa ya kalsak , ağustosu beklesek ,bekleyemezdi babam.
nasıl bir sistem anlayamadım.

Herkes acil anladım ama bize en azindan burası çok yoğun başka bir yere gidin diyebilirlerdi.

Kendim başka Dr a gitmesem, beklesem hala beklemeye devam edecektik.

Haftaya ameliyat olunca , güncelleme yapmaya çalışırım.
Allah yardımcınız olsun.

X