Genital Siğil

almedaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2024
2
1
28
Merhaba Arkadaşlar,
Yaklaşık 1 yıl kadar önce eski nişanlımla yaşadığım birliktelik sonucunda Universal HPV kaptım. Anüs bölgemde siğiller çıkmaya başladı ve ben bunu uzun süre ihmal ettim ve çoğaldılar. Önce cildiyeye gittim oradan kadın doğuma oradan da genel cerrahiye yönlendirdiler . Hiç bir ilaç veya test yapılmadı. Bende özel bir kliniğe gittim şimdi sizinle bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Siğil olan bölgeye sürmem için (Aldara %5 ) krem kullaniyorum. Sadece pazartesi Çarşamba ve cuma günleri Sebamed intim temizleyiciyle o bölgeyi temizleyip gece yatmadan önce uyguluyorum . (Velp 500 mg) Tablet kullanıyorum 1 ayda 2 kutu bitireceğim. Hergun 6 tane içiyorum sabah öğle akşam tok karnına ikişer tane . (Papil-off ) Vajinal fitil kullanıyorum kutunun içinde 10 adet var yatmadan önce fitili kullanıyorum . Salı çarşamba günleri ise siğil olan bölgeye tahriş ve acı olmasın diye ( aklovir %5) krem ve (bepanthen plus 50 mg ) karıştırıp uyguluyorum . Mutlaka eldiven kullanın ve her işlemden önce muhakkak Sebamed intim jel kullanın . Muhakkak HPV aşısı olun 3 doz uygulaniyor Ben (Gardasil 9 ) isimli aşıyı oldum iki doz daha olacağım . Antibiyotik olarak (Azitro 500 mg) kullanıyorum ve ( Arveles) içiyorum . Gelelim sigillerimin son haline 1 hafta oldu bu ilaçlara başlayalı sigillerimin çoğu söndü ve baya azaldı . 1 ay sonunda kalanlar olursa Lazer işlemi ile kalanlar temizlenecek . İzsiz ve daha sancısız olması için öncelikle ilaçlarla azaltmaya çalışıyoruz çünkü benim çok yoğun sigillerim var size gerek bile olmayabilir . İlaç isimlerini paylaşmamin sebebi hiç bir devlet Hastanesi'nde ki doktor bana yardımcı olmadı gol gostermedi ve yok zamanda özel kliniğe gitmek durumunda kaldım. Malesef bu ilaçları devlet karşılamıyor (Azitro ve Arveles dışında ) ben çok araştırma yaptım ama hiç bir bilgi bulamadım bu yüzden sizi bilgilendirmek istedim Aldara krem çok iyi geliyor doktorunuza danışarakta alabilirsiniz . Benimle aynı durumu yaşayan tüm kız kardeşlerime geçmiş olsun diliyorum

Merhabalar. Bende de nisan ayında fark ettiğim genital siğillerim vardı bana da kesinlikle devlet hastanesi yardımcı olmadı. Çünki hepsi stajyerdi :)) Geçen ay Özel girişle cildi yeye gittiğimde aldara verdi + iğneleri yaptır dedi de kadın doğumcu benden smear almadı. Uygun görmüyorum dedi + 26 yaş altından alamıyorum da dedi. İğneler çok pahalı. Bu hangi iğne yaptıracgmıda bilmiyorum 4 var 9 var. ? Siz kime neye göre gardasil 9 oldunuz.

Merhaba, 30 yaş altına smear yapmıyorlar devlet karşılamıyor daha doğrusu ben o yüzden Özel klinikte yaptırdım. Muayene ücreti harici ücret ödeniyor labaratuvar'a . Rahim ağzına hpv bulaşmamış bu içimi rahatlattı. İçin rahat edecekse seninde yaptırmanı tavsiye ederim .Gardasil 9 en etkili en koruyucu iğne o yüzden muhakkak Gardasil 9 olmanızı tavsiye ederim . Doktorum bu şekilde söyledi . Sigara kullanıyorsan muhakkak birak ve beslenmene çok dikkat et . Sağlıksız hazır gıdalardan uzak durmaya çalış . Sebamed intim temizleyiciyle özel bölgenizi temizleyip Aldara kremi öyle kullanın ve akşam yatmadan uygulayın en az 8 saat falan krem orada kalsın . Benim ileri seviye olmasına rağmen çok etki etti azaldı ve küçüldü . Hiç aksatmadan kullanın . Velp tablet kullanıyorum sabah öğlen akşam 2şer doz bu ilaçta bana çok iyi geldi . Reçetesiz satılan ilaç olduğu için direk eczaneden alabilirsin . 2 aydan fazla kullanma ama fazlası sakıncalı. Ve bol su iç . Bol şifa diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…