Genital siğil için hangi test olmak gerek

wioleth

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2023
19
0
Geçen sene bu tarihte siğillerim çıkmıştı 6-7 ay kendi kendime yakıp 7. Ayın sonunda kurtuldum hastaneye gitmedim korkumdan yarın hastaneye gideceğim hpv taşıyıcılığım varmı yokmu diye şuan hiçbir siğilim vs yok mart ayında sona erdi test yaptırcam da smear mı yaptırmam gerekiyor hpv testimi pek bir bilgim yok yardımcı olur musunuz ve devlet hastanesinde veriliyormu bu testler

Geçen sene bu tarihte siğillerim çıkmıştı 6-7 ay kendi kendime yakıp 7. Ayın sonunda kurtuldum hastaneye gitmedim korkumdan yarın hastaneye gideceğim hpv taşıyıcılığım varmı yokmu diye şuan hiçbir siğilim vs yok mart ayında sona erdi test yaptırcam da smear mı yaptırmam gerekiyor hpv testimi pek bir bilgim yok yardımcı olur musunuz ve devlet hastanesinde veriliyormu bu testler
Evet ben araştırma hastanesinde yaptırmıştım kadın doğum yapıyor hpv ve smear alıyolar ikisinede bakıyolar sıkıntınızı anlatınca

Evet ben araştırma hastanesinde yaptırmıştım kadın doğum yapıyor hpv ve smear alıyolar ikisinede bakıyolar sıkıntınızı anlatınca
Bazı hastaneler hpv almıyormus sadece smearla gönderiyolarmış yani yarın doktora ikisinide istemeli miyim testini

Bu siğil muhabbeti mart ayında bitti tamamen kendim yaktım doktora gitmedim yinede mecbur istediğimde bakarlar değil mi
Hanım efendi ben doktor değilim ama siz siğil vardı düştü kendiliğinden derseniz bakarlar he smear alalım bi derse hpv de bakıcakmısınız diye sorarsınız

Hem hpv hem smear testi yaptırın. Hpv testi virüs var mı yok mu diye bakar, smear hpv’nin yarattığı bir anormallik, bozulma ya da enfeksiyon var mı diye bakar. İki testi aynı anda alıyorlar zaten çubukla. Her kadının yılda bir smear yaptırması gerek zaten

X