Genital bölge tıraş sonrası tahriş ve yarattığı hastalık

Ay annem de ilk bu yöntemi öğretmişti zamanında çok temiz ama hayatımda daha zor bir yöntem görmedim. Hem yapması çok zor hem de acısı çok kötü ve insanın gücü yetmiyor. Önce ağda+jilet karışık gittim şimdi de braun pro 3 ile mis gibiyim valla hiç canımın o kadar yanmasına tahammül edemiyorum :KK70: Braun aylarca mükemmel rahatlık sağlıyor bende ama olur da işe yaramamaya başlarsa tam lazere başlarım diye düşünüyorum.
Canımın yanmasina tahammül edemiyorum demissiniz ama epilasyon islemi fena agritir? Anlamadim çelişkilisiniz

Genital bölgemi alırken nemlendirmedim jelde sürmedim sadece banyodan sonra aldım ve ardından hemen tahriş oldu anlatamam galiba kıl kökü iltihabı oluştu ağrıyor hafiften kasiniyor 3-4 gündür böyle ve doktora gidemiyorum randevu yok.20 yasindayim korkuyorum elma sirkesi icip duruyorum iyi gelsin diye ozellikle zaten o bölgemden korkarım ellerim titrer. Yazarken bile titriyorum o yerime bakmak bile nefesimi kesiyor sürekli ağlıyorum anneme bahsedemiyorum utancımdan. Ne yapacağımı bilmiyorum jinekologa da hiç gitmedim..kılları almadan sürebileceğim yan etkisiz bir jel köpük önerir misiniz lütfen beni yargılamayın dalga geçmeyin
Utanacak hiçbir şey yok. Sakin olun. Henüz gençsiniz ancak bunları öğrenmeniz gerekecek. Telaş yapmayın. eğer annenize sormak sizi geriyor ise kitaplardan ya da güvendiğiniz bir arkadaşınıza veya büyüğünüze sorarak öğrenebilirsiniz. Özel bölgeniz de tıpkı vücudunuzun diğer yerleri gibi, oraya bakmaktan çekinmeyin ve düzenli temizleyin nemlendirin.

Canımın yanmasina tahammül edemiyorum demissiniz ama epilasyon islemi fena agritir? Anlamadim çelişkilisiniz
Epilasyon değil IPL. Daha önce de açıkladım okusan anlardın. Kısaca ışık atımı yapıyor hafif sıcaklık veriyor bilmediğin için çelişkili gelmiş. Ev tipi lazer aleti diye de geçiyor. Philips Lumea da var farklı ancak genel olarak en bilineni. Benim kullandığım braun pro 3 .

Genital bölgemi alırken nemlendirmedim jelde sürmedim sadece banyodan sonra aldım ve ardından hemen tahriş oldu anlatamam galiba kıl kökü iltihabı oluştu ağrıyor hafiften kasiniyor 3-4 gündür böyle ve doktora gidemiyorum randevu yok.20 yasindayim korkuyorum elma sirkesi icip duruyorum iyi gelsin diye ozellikle zaten o bölgemden korkarım ellerim titrer. Yazarken bile titriyorum o yerime bakmak bile nefesimi kesiyor sürekli ağlıyorum anneme bahsedemiyorum utancımdan. Ne yapacağımı bilmiyorum jinekologa da hiç gitmedim..kılları almadan sürebileceğim yan etkisiz bir jel köpük önerir misiniz lütfen beni yargılamayın dalga geçmeyin
Merhaba bu durumun jinekolog ile bir alakası yok maalesef cilt doktoru bakar oda çok hassas bir kısım tam olarak neresi nasıl iltihap oldu bilmiyorum ama bana bikini bölgesi katlanan yerden daha derin iç tarafına olmuştu apse oluşmuştu ve ameliyat oldum küçük kesi yaptılar aldılar dıştan dokunduğum zaman küçük sertlik elime geliyordu ama içini açıp aldıklarında artık yavrulamıştı ve avuç kadar apse çıktı lütfen acil olarak doktoruna görün hangisine gidersen git seni Zaten yönlendirir istersen pomad ve gazlı bez al kara Merhem diye geçiyor pomad dediğim bi kaç gün sürüp gazlı bez ile kapat bantla iltihapın akıp akmadığını görürsün anlarsın

Eldivenle alıyorum ben çok güzel hem temiz hem batma iltihaplanma yok hemde çok geç çıkıyor yıllardır böyle alırım ve alıştı bebek tüyü gibi cikiyor
Merhaba eldivenle nasıl alıyorsunuz ben bilmiyorum da 🤭 jilet değdirdim bende zamanında kurtulamadık alışkanlıktan 🤦🏻‍♀️

Böyle durumlarda keselen. Kıl donmesine iltihaba iyi gelir. Bir de lazere başla gerekirse sadece genital inan çok rahat edeceksin.

X