Genital bölge estetiği(Vagina daraltma estetiği)

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.880
29.955
60
Vagina duvarının normalden fazla geniş olması olarak ta adlandırabiliriz. Buna gerek doğum esnasında olan zorlamalar gereksiz ve dikkatsizce açılmış olan epizyotomiler ve sonrasında düzgün atılmamış dikişler, doğum sayısının çok olması,iri bebek doğurma yada yaşın ilerlemesi ile vaginal kasların elastikiyetini kaybetmesi neden olmaktadır.

Bu durum kadın ile erkek arasındaki cinsel problemlerden biridir. Vajina daraltma ameliyatı ile partnerler arasındaki bu sorun çözülmektedir. Vajina genişlik açısından kişisel farklılık göstermekle beraber genellikle doğum yapmamış bir kadında iki parmağın girimine müsaittir. Vajina da arka ve ön duvarda boylamasına mevcut katlantılar genişlemeyi arttırır. Vajina boyu ise ortalama 7-9 cm kadardır. Yine Vajina da enlemesine mevcut birçok katlantı boyda uzamayı sağlar.

Vajinal genişleme ve buna bağlı cinsel problem varlığında yapılması gereken basit bir cerrahi operasyon ile vaginayı daraltmaktır. Genel anestezi altında vaginanın arka duvarından boylamasına bir parça çıkarılarak kesik kenarlar birbirine dikilir. Yarım saatlik bir işlem olup, hastanede yatmayı gerektirmez.

Uygun ağrı kesici kullanımı ile rahatlama sağlanır. Özel sütürlar kullanıldığı için dikiş problemi yaşanmamaktadır. Fakat düzenli pansumanlarınızı yaptırmanız gerekmektedir.Operasyon sonrası normal hayatınıza saatler içerisinde dönebilirsiniz. 1 ay sonra cinsel yaşamınıza dönebilirsiniz. Doktorunuzun tavsiyelerine uymak dışında yapmanız gereken birşey yoktur.

Bilgiler Op. Dr. Yakup Avşar'dan alınmıştır.
estetik.tc

arkadaşlar ben yaptırdım cok memnunum herşey eskisi gibi oldu. 2 cocuk annesiyim sadece bi sorunum var estetikten kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum ama bende ara kanamalar oluyor.yasmin kullanıyorum 7-8 tane içtikten sonra bi ara kanama oluyor fakat oda sadece eşimle beraber olunca oluyor o kanama.doktoruma sordum amelyattanmı kaynaklanıyor diye doğum kontrol hapımı değiştirmemi söledi.ne yapim bilmiyorum

evet bu tür ameliyatlar insanın psikolojisini de olumlu etkiliyor

arkadaşlar ben yaptırdım cok memnunum herşey eskisi gibi oldu. 2 cocuk annesiyim sadece bi sorunum var estetikten kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum ama bende ara kanamalar oluyor.yasmin kullanıyorum 7-8 tane içtikten sonra bi ara kanama oluyor fakat oda sadece eşimle beraber olunca oluyor o kanama.doktoruma sordum amelyattanmı kaynaklanıyor diye doğum kontrol hapımı değiştirmemi söledi.ne yapim bilmiyorum

guzelim nasildi ameliyatin.sonrasi agrili oldumu ? ayrica ne kdr a mal oldu?hemen ayaga kalkabildin mi?biraz xetayli anlatirmisin ?tesekkurler:KK23:

arkadaşım, negüzel iyiolmana sevindim kime oldun.

bu ameliyat orgazm olmayi kolaylastiriyor oyle degilmi vajinanin genis olmasi erkegin zevk almasini azaltiyormu

bende yaptirmak istiyorum ama bir turlu fiyatini orenemedi arastirdim cok baktim soylemiyolar kim yaptirmissa kac paraya yaptirdi soylesin benim icin cok onemli

bende yaptirmak istiyorum ama bir turlu fiyatini orenemedi arastirdim cok baktim soylemiyolar kim yaptirmissa kac paraya yaptirdi soylesin benim icin cok onemli

arkadaşım eger özel hastaneye gidersen yada devlet hastanesine 500TL-1000 TL arasında fiyatları değişiyor.Ben ankarda 2 Doktor buldum burdan bazı arkadaslar olmus aradım ikisinide 2 yöntem varmış.1.lazerle yapılıomus cerrahiye gerek olmayabiliyormus yada hem cerrahi hem lazerle yapılıomuş sadece lazer 2000TL ikisi birlikte 4000TL pazarlıkla ben 3000TL ye indirdim diğer doktor 2500TL dedi aynı operasyona.Lazer kanalın iç kısmını da etkilyormuş cerrahi sadece girişteki 2,5-3cm içinmiş ama lazer rahime kadar daraltma sağlıyormuş devlet hastanelerinde sadece cerrahi operasyon var lazer yok sanırım.ama istersen bir kadın doğumcuyla görüş o sana daha iyi bir bilgi verir.

X