Genetik test, Pıhtılaşma

zeynepp0

Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2024
308
82
23
Daha önce boş gebelik geçirdim düşük yaptım. Daha sonra 8 haftalık gebelikte kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum. Genetik testimde MTHFR 1298 heterozigot ve PAI-1 4G heterozigot çıktı kromozom testleri temiz. Ama doktorum 1.düşükten sonra genetik testinde sorun yok diyerek ne iğne ne ilaç başlatmadı ve 2.gebelik yine olumsuz sonuçlandı. Başka doktorlara da danışacağım artık ama sizlerden de fikir almak istiyorum benim gibi durumu olan, yaşayan var mı ? Görseli de ekledim

Eklentiler

• IMG_2211.jpeg
    IMG_2211.jpeg
    118,8 KB · Görüntüleme: 20
Bence önlem amaçlı kullanmayı planlayan bir doktor bulmalısınız.

Daha önce boş gebelik geçirdim düşük yaptım. Daha sonra 8 haftalık gebelikte kalp atışı duyulmadığı için kürtaj oldum. Genetik testimde MTHFR 1298 heterozigot ve PAI-1 4G heterozigot çıktı kromozom testleri temiz. Ama doktorum 1.düşükten sonra genetik testinde sorun yok diyerek ne iğne ne ilaç başlatmadı ve 2.gebelik yine olumsuz sonuçlandı. Başka doktorlara da danışacağım artık ama sizlerden de fikir almak istiyorum benim gibi durumu olan, yaşayan var mı ? Görseli de ekledim
Bendede 3 bende yatkınlık çıktı diğerleri temiz çıktı bir boş gebeliğim diğeri ise mol gebelik öyle sizin sonuçlardan farklı kağıtlar benimki

Bence önlem amaçlı kullanmayı planlayan bir doktor bulmalısınız.
Evet doktor her türlü yeniden gebe kalsam başlayacağımızı belirtti ama pıhtılaşma yoksa neden bunları yaşadım bilemiyorum onu merak ediyorum açıkçası var mı yok mu diye 🥲

Evet doktor her türlü yeniden gebe kalsam başlayacağımızı belirtti ama pıhtılaşma yoksa neden bunları yaşadım bilemiyorum onu merak ediyorum açıkçası var mı yok mu diye 🥲
Hafif var yani. Normal olsa hepsi normal yazardı sonuçta

Kızlar e nabızda sonuçlar direkt görünüyor mu acaba, ben baktığımda trombofili paneli yazıyor ona tıkladığımda ise genetik birimine yönlendirilir diyor yani sonuçlar çıkmış mı anlamadım. Yoksa değerlerle ilgili bi şeyler mı yazar sonuçlar çıkınca bilgi verin lütfen

X