Genetik tarama kan sonuçlarıma bakabilir misiniz?

selin2209

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2024
11
0
30
Merhaba, iki kimyasal geçirdikten sonra doktorum genetik tarama yapmamı önerdi. Bir ay sonra sonuçlar çıktı Çarşamba günü randevum var ama beklemek zor geliyor. Anlayan varsa bakabilir mi rica etsem? Biraz araştırdım sanırım büyük bir oranla kanımda pıhtılaşma var ama çok ciddi bir durum mu acaba? Sadece ilaçlarla geçer mi?

1) NORMAL DİŞİ KARYOTİPİ
2) MTHFR (A1298C) Negatif
3) Faktör II (Protrombin) G20210A Mutasyonu Negatif
4) Antifosfolipid Antikor Negatif

1) MTHFR (C677T) Pozitif (Homozigot)
2) Faktör V Leiden (R506Q) Pozitif (Heterozigot)
3)PAI Gen Mutasyonu (5G>4G) Pozitif (Heterozigot)*
4) Lupus Antikoagülan Tarama Pozitif

Merhaba, iki kimyasal geçirdikten sonra doktorum genetik tarama yapmamı önerdi. Bir ay sonra sonuçlar çıktı Çarşamba günü randevum var ama beklemek zor geliyor. Anlayan varsa bakabilir mi rica etsem? Biraz araştırdım sanırım büyük bir oranla kanımda pıhtılaşma var ama çok ciddi bir durum mu acaba? Sadece ilaçlarla geçer mi?

1) NORMAL DİŞİ KARYOTİPİ
2) MTHFR (A1298C) Negatif
3) Faktör II (Protrombin) G20210A Mutasyonu Negatif
4) Antifosfolipid Antikor Negatif

1) MTHFR (C677T) Pozitif (Homozigot)
2) Faktör V Leiden (R506Q) Pozitif (Heterozigot)
3)PAI Gen Mutasyonu (5G>4G) Pozitif (Heterozigot)*
4) Lupus Antikoagülan Tarama Pozitif
Evet pıhtılaşma çıkmış öncesinde kan sulandırıcı verir mi bilmiyorum ama hamile kalınca kan sulandırıcı iğne kullanmalısınız.
Canınızı sıkmayın bu şekilde bebeğini kucağına alan çok kişi var 😊
Ayrıca lupus çıkmış onun içinde bir tedavş uygulayacaktır doktorunuz :)

Evet pıhtılaşma çıkmış öncesinde kan sulandırıcı verir mi bilmiyorum ama hamile kalınca kan sulandırıcı iğne kullanmalısınız.
Canınızı sıkmayın bu şekilde bebeğini kucağına alan çok kişi var 😊
Ayrıca lupus çıkmış onun içinde bir tedavş uygulayacaktır doktorunuz :)
Lupus tehlikeli bir şey mi peki? Belirtileri baktım hiç biri bende mevcut değil halbuki o yüzden sonuca çok şaşırdım

Lupus tehlikeli bir şey mi peki? Belirtileri baktım hiç biri bende mevcut değil halbuki o yüzden sonuca çok şaşırdım
Maalesef bi bilgim yok lupus hakkında 😕
Bazen pozitif çıkıp bazen negatif çıkabiliyormuş galiba, belki yine test ister sizden doktorunuz

X