Genetik hastalıklar

saareli

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2024
11
0
31
Merhabalar ,
İlk kez yazıyorum doğru yere mi konu açtım bilmiyorum ama umarım aynı süreci yaşayanlar yardımcı olabilirsiniz ...
3 gebelik yaşadım ve kistikhigroma , ensefelosel gibi hastalıklar sebebiyle gebeliğim sonlandırıldı. Doktorumuz aynı hastalıkların tekrar görülmesi sebebiyle genetik bir hastalığımız olabileceğini söyledi ve wes testi önerdi .
Bu konuda bilgisi olan var mı ?
Şuan da çapa hastanesine gidiyoruz . Fiyat ve süreç hakkında bilgimiz yok .

Ben iki kere düşük yaptım sonuncu olan mol gebelik doktorlar yönlendirmediler ama ben daha ne kadar düşük yaparım diye kendim gittim ama sonucumi yarın alicam inşallah kötü bir şey yoktur ne yapacağım sonuç kötü çıkarsa Allah korusun yani genetikli tüp bebek yapıyorlar eğer sorunuz buysa devlet hastaneleri yapıyor mu bilmiyorum ama bu şekilde genetikle sizin de eğer sorun varsa bu şekilde yonlendirilisiniz diye dusunuyorum

Öncelikle geçmiş olsun umarım hakkınızda sevindirici hayırlı haberler alırsınız. .. yaptırdığınız test hangisiydi ?
Ve ne kadar sürede sonucu çıkıyor ?
Biz testimizi Çapa da yaptırıyoruz ama sonuç için bir yılı bulabilir diyorlar

Çok.sağolun insallah sağlıklı bi gebelik ve doğum yaparım inşallah sizde aynı şekilde sağlıklı geçmelisiniz Allah sizede bana nasip eder inşallah Amin

Sizin detaylı genetik falanmı acaba bizimkinde bana iki ayrı test yapıldı ilki kan pıhtılaşma testi üç genimde çıktı 2 ve ya 3 hafta yı buldu diğer test kromozon testleri vesayre onlarda biraz daha uzun sürdü bir aya yakın sürdü

Benim ikinci gebeliğimde çam sakura Hastanesi'nde test yapıldı 3 ayda sonuç çıktı ve temiz dediler .
Ama malesef detaylı araştırılmamış 3. gebeliğimde yine aynı şeyi yaşadık .
Şimdi Çapa hastanesi detaylı wes testinin yapılacağını ama sonuçlarının çok uzun süreceğini söyledi

Geçmiş olsun genetik birimlerden de fiyat alın maddi durumunuz iyiyse daha erken de çıkabilir özel yerlerde

Kanda pıhtılaşmaya baktırdinizmi

İki hafta önce bebeğimize kürtaj olmadan önce CVS testi yapıldı haftaya sonuçları çıkacak inşallah .
Eğer onda bir şey bulamazlarsa ben ve eşime test yapacaklarını söylediler .

Devlet Hastanesi'nde bu kadar uzun süre çıktığını bilmiyordum .
Daha önce burada yaşayanlar var mı diye de sormak istedim

Bu testleri tıbbi genetik bölümünde mi yaptırdınız bilmiyorum ama Ben lütfi kırdar eğitim ve araştırma hastanesinde tıbbi genetikten randevu almıştım. Eşimle beraber test verdik hiç bir ücret ödemedik ve 1.5 ay içerisinde sonuçlar çıktk

Çok iyimiş ... umarım olumlu haberler almışsınızdır .
Ne zaman yaptırmıştınız ? Orayı ilk kez duydum mutlaka araştıracağım teşekkür ederim .

Çok iyimiş ... umarım olumlu haberler almışsınızdır .
Ne zaman yaptırmıştınız ? Orayı ilk kez duydum mutlaka araştıracağım teşekkür ederim .
2024 haziran ayında verdim tahlili. Temmuz ayında çıktı. 3 düşükten sonra bakıyoruz gibi bi cevap da almadım. İlk kez düşük yapmıştım direkt tahlili aldılar sağolsunlar. Zaten hiç kalabalık değildi bölüm. MTHFR(C676T) ve PAI 1(4G/5G) homozigot çıktı onun dışında genetik problem çıkmadı

İlk gebelikte araştırılıp bir sonuç bulunmasına sevindim . İnşallah sağlıkla bebeğinize kavuşursunuz ... Bizim büyük ihtimalle genetik kaynaklı hastalıktan şüphelendikleri için detaylı test uzun sürecek dediler .

Sizin düsukleriniz mol gebeliğe benzer hastalıktan mi düşüyor

Bebekte kistik Higroma ensefelosel gibi hastalıklar görüldüğü için doktorlar tarafindan sonlandırılıyor

Ne kadar sürede çıktı tıbbi genetik testiniz nerde yaptırdınız acbaa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…