Sünnet Genel anestezi mi,lokal anestezi mi die düşünenler,10 aylık oğlumun sünnet hikayesi

gozdemmmmmm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2010
2.089
21
Arkadaşlar sonunda benim minik oğlum da erkek oldu...O kadar uğraştan sonra şkürler olsun atlattık....Erkek annelerine fikir olsun die ayrıntılarıyla anlatıyım..İlk olarak gittiğimiz dr sünneti kesinlikle genel anesteziyle yapılması gerektiğini söyledi..Anestezi için 4 saat öncesinden ,iki saat sonrasında açlık olacaktı...Damar yolunu açmak için 45 dk uğraştılar....Bebeğim perişan oldu....Kan tahlili anesteziye uygun çıkmadı...Bir hafta antibiyotik kullanıp tekrar giitik ...Bu sefer 45 dk uğraştılar ama damar yolunu bulamadılar bile..........Sonuç gene hüsran....Tahliller kötü( Meğersem virs kaynaklıymış hastalığı,boşuna antibiyotik içmiş...Bütün bunlardan bunaldığım için lokalle sünnet yaptırmaya karar verdim...1 yaşına kadar uygunmuş...Dr olabildiğince uykusuz getirin dedi...Sabah 5.30 da kalktı,uyutmadım...Saat 9 da hastanedeydik...Krem sürdüler..9.30 da operasyon için odaya aldılar..Dr. iki tane iğne yaptı pipiden....Ama hiç ağlamadı bile...Kucağıma verdi emzirmem için..Kucağımda uyudu...Yatağa koyunca uyandı....Bacaklarını bi cırt yardımıyla masaya sabitlediler....Eline cep teli verdik..Babası,ben,annem,kız kardeşim onu oyaladık..Ve oğlum gık demedi:)))) Tam 24 dk sonra odadan çıktık...Evimize geldik..İlk çişini yaparken biraz ağladı,sonra herşey normale döndü....Benim oğlum hareketli die korkmayın....Rabbim sabrını veriyo....O düz duvara tırmanan çocuk öylece oyalandı...

Merhaba,

Bende oğlumu sünnet ettirmek istiyorum ama korkuyorum. Ya çok ağlarsa , ya yeterince hijyen olamazsak mikrop kaparsa falan diye hep erteliyorum. Bir yanımda çok büyümeden yaptır diyor. Kafam çok karışık. Sizce yaptırmalı mıyım. Oğlum 18 aylık
.

Bu arada oğlunuzun sünneti de hayırlı olsun.

Hayırlı olsun..Ben de oğlumu 2 ay kadar önce sünnet ettirdim..2 yaşında olduğu için anestezi uygulandı..Herhangi bir sorun yaşamadık..ilk günler çişini yaparken ağladı ama şimdi tamamen geçti çok şükür...İyi bir çocuk cerrahına yaptırmak en iyisi....

Canım 1 yaşından sonra genel anestezi uyguluyolar...Ama gene de yaptırırdım senin yerinde olsam..Çünkü bezli olunca çok rahat iyleşiyor

Oldu da bitti maşallah

Ben de yaptırdım oğluşumu 12 gün önce genel anesteziyle hala tam iyileşmedi. Pansumanını sabah akşam yapıyorum kremini sürüyorum ama dikiş ipleride yeni yeni düşüyor. Oğluşum 7 yaşında bu arada.

Damatlıklarını da görelim inşallahhh

oğlunuzun sünneti hayırlı olsun ve de gecmis olsun....kismetse bende oglumun sunnetini bu ay icerisinde yaptirip bayramda da mevludunu yapmayi dusunuyorum insallah.kendim doktorum ama terzi kendi sokugunu dikemezmis kitaplardan ogrendiklerimin yaninda bide tecrubelilerin bilgisine basvurmak istiyorum.size sorum oglunuzun yarasi kac gunde iylesmisti acaba????bu arada oglum 6 aylik.....

çok geçmiş olsun Allah büyüdüğü günlerini de görmeyi nasip etsin. ilk deneyimler zor olmuş ama sonu güzel geçmiş çok şükür. biz de yaptırdık sünnetimizi bugün 17 gün oldu oğlum 4 buçuk aylık ve iyi ki de yaptırmışım hiç zorluk çekmedik. lokal anestezide hareketleri kısıtlandığı için biraz mızmızlanmış ve sizin de dediğiniz gibi ilk çişini yaparken ağladı sonrasında hiç sorun yaşamadık. dikişlerimiz düşmeye başladı. sünnetten pipisi sargılı olarak çıktı. sargı 4. gün düştü sonrasında antibiyotikli krem kullandık 10 gün kadar şu an çok rahatız. küçük yaşta sünnet çok iyi benim düşünceme göre farkına varmadan olup bitiyor her şey. kayınvalidem bilseydim böyle rahat olacağını ben de oğullarımı küçük yaşta sünnet yaptırır sıkıntı çektirmezdim onlara dedi. şimdi tanıdığı herkese tavsiyede bulunuyor aman erkenden yaptırın sünneti diye :)))

Merhaba arkadaşlar.Çok geçmiş olsun. Bende oğlumu 4 aylıkken sünnet ettirdim.Lokal anesteziyle oldu.Anestezinin etkisi geçince bir saat kadar huysuzdu sonra bir sıkıntımız kalmadı.Altı bezliyken çok rahat iyileşti 1 haftada dikişleri attı.Şuanda Oğlum 9 aylık ve hiçbir sıkıntımız yok çok şükür.

hanımlar hepinize deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.ben aranıza yeni katıldım.oğlum 29 ağustosta 1 yaşını dolduracak ve sünneti iöçin nette araştırma yaparken buldum burayı.paylaşımlarınızı okuyunca içim biraz olsun rahatladı.bakalım ne olacak.Allah kısmet ederse 2 gün sonra da biz sünnet yaptıracağız.kısmet olursa ben de deneyimlerimi paylaşırım sizinle. bu arada sünnet mevlüdü yapmak istiyorum.neler yapmamı önerirsiniz.

bu arada acemilikten unuttum:S hepinizin çocuklarının sünneti hayırlı olsun.torunlarınızın da sünnetini görebilmenizi dilerim

Bende bu niyetle yazmıştım zaten:))) Sana da hayırlı olsun.....Ben mevlütte dolap süsü falan dağıttım..Gerisi benzer şeyler.....Diş buğdayımı da aynı gün yapmıştım...Bi taşla iki kuş...

bende oglumu sunnet ettirmek istiyorum ama korkuyorum aglar ve hasta olur diye oglum 3bucuk aylik ve benim ilk bebegim o yuzden cekiniyorum

acaba sünnet için yaş sınırı ne ?benim oğlum 27 aylık ve henüz tuvalet eğitimine başlamadık.ne dersiniz?

Çocuklar bezden çıkmadan sünnet olunca yarası daha çabuk iyileşir diye duymuştum. İdrarı bile iyileşmesini hızlandırıyormuş. Benim de yeğenim yakın zamanda sünnet olduğu için konuyla ilgili bilgi sahibi oldum:) Büyüdükçe daha sıkıntılı oluyor gerçekten.

doktorumuz geç kaldığımızı artık 7 yaşına kadar beklemek zorunda olduğumuzu söyledi.7 yaşta çok geç gibi geliyor.

Merhabalar. Yorumlarınızi okudum lokal olmakta bi sknti yok 1 yaşına kadar hemfikiriz. Benim oğlum 3.ayina yeni girdi bu hafta içinde sünnet ettirmeyi düşünüyorum ama 2 farklı hastaneye gittim birisi hidrosel var 1yasini bekleyin dedi diğeri hidrosel çok değil olabilir hemen sünnet hiçbir sknti olmaz dedi. Aklım karisti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…