gelin hatim edelim

Hanımlar bende yarından sonra okumaya başladım şimdiden hayırlı olsun topigimiz ama inşallah devamını getirelim iki haftada bir hatim yapalım inşallah hepimiz hayra vesile olalım secde ayetlerini kılmayı unutmayalım Allah razı olsun hepinizden
Kafiyesizsiir Kafiyesizsiir canım eline sağlık .
Secde ayetleri kılmak derken ben bunu bilemedm

Ca
[/QUOTE]
Bilgisayarda sesli okunan Kuranı Kerimi dinlemekle hatim indirilmiş olur mu? Meal okuyarak hatim indirilir mi?
Kuranı Kerimin baştan sona okunmasına hatim denir. Bilgisayardaki sesli Kuranı Kerimi dinlemekle hatim indirilmiş olunur. Kuranı Kerim meali Kuran yerine geçmediği için meal okumakla hatim indirilmiş olunmaz. Latin alfabesiyle yazılmış Kuran'ı okumanın veya mealini okumanın da sevabı vardır. Ancak orjinal arapçadan okumak kadar sevap olmaz. Arapçasından hatim yapmak elbette daha faziletlidir.
Canım tahmin edyrm ki iyi niyetle arkadasa cevap yazmssn ama Latin alfabe ile meal okunarak hatim.olmaz dersen Allahın işine karışmış olursun. Ki kuranı kerim öğüt kitabıdır ve bir cok ayette de gecmektedir bu. Rabbim kabul etsin diyeblrz arapça biliyrsn oku yada öğrenme firsatin varsa ogrensn diyeblrsn.

Canım tahmin edyrm ki iyi niyetle arkadasa cevap yazmssn ama Latin alfabe ile meal okunarak hatim.olmaz dersen Allahın işine karışmış olursun. Ki kuranı kerim öğüt kitabıdır ve bir cok ayette de gecmektedir bu. Rabbim kabul etsin diyeblrz arapça biliyrsn oku yada öğrenme firsatin varsa ogrensn diyeblrsn.
[/QUOTE]
Canim merhaba kuran kerim latinceden hatim olmaz çünkü anlamı bozuluyormus usule uygun olanı ozunden okunmasi yani arapca okunmasiymis

Son düzenleme:
Secde ayetleri kılmak derken ben bunu bilemedm
Kuran -i kerim 14 yerinde secde ayeti gecer secde ayetleri asagidakiler
Araf 206
Rad 15
Nahl 49
İsra 107
Meryem 58
Hac 18
Furkan 60
Neml 25
Secde 15
Sad 24
Fussilet 37
Necm 62
İnşikak 21
Alak 19
Bu Secde âyetlerini okununca yapılan secdeye tilavet secdesi denir.
tilavet secdesinin nasil yapıldığı ile ilgili
daha açıklayıcı bilen varsa yardımcı olabilir mi arkadadimiza🙈🌸benim bilgim bu kadar 🙈

tilavet secdesi şöyle yapılır secde ayeti okunduktan sonra niyet edilir niyet ettim Allah rızası için tilavet secdesi yapmaya denir abdestli örtülü bir şekilde kıbleye yönelerek eller kaldırılmadan Allahuekber denilerek secdeye varılır. Secdede 3 kere subhane Rabbiyel ala denir sonrasında allahuekber diyerek kalkılır tilavet secdesi tamamlanmış olur. kalkarken 'gufraneke Rabbena ve ileykel masir' denilmesi müstehaptır

Canim merhaba kuran kerim latinceden hatim olmaz çünkü anlamı bozuluyormus usule uygun olanı ozunden okunmasi yani arapca okunmasiymis
[/QUOTE]
Canım aynı taraftan bakmyrz ama özümüz Allaha yakinlasmak olsun inşallah 🤗

🌺KURAN-I KERİM HATİM LİSTEMİZ🌺

@Feslegen 1. ve 2.cüzü okuyacak🌷
@cansu_tr 3. Ve 4. Cüzü OKUDU****🌷
@LeonOcean 5. Ve 6. Cüzü okuyacak 🌷
@Seda a 7. Ve 8. Cüzü okuyacak 🌷
@Sabr-Sukur-Dua 9. Ve 10. Cüzü okuyacak 🌷
@Hufezaa 11.ve 12. Cüzü OKUDU **** 🌷
@terliksi06 13. Ve 14.Cüzü OKUDU ****🌷
@ftemiz 15. Ve 16. Cüzü okuyacak 🌷
@mer_4260 17.ve 18. Cüzü okuyacak 🌷