gelin hatim edelim

aysenazzz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2012
1.496
21
38
merhaba arkadaslar.
ben 40 günde hatim indirebilmişken şimdi kuranı yasin dısında pek okumuyordum.gelin hergün muhakkak kuran okuyalım.ve kac sayfa okudugumuzu bildirelim.
bize sevk verir ve hergün kuranı kerimi acmış oluruz. ben suana kadar 92 sayfa okudum.burdan devam edicem.hadi birbirimize ilham verelim.tesvik edelim.ne dersiniz

“İçinde Kur’an’dan bir şey olmayan kişi harap eve benzer.”
(Sünen-i Tirmizi; 5/177)

“Şüphesiz Kur’an’ı okuyana bir sevap, onu dinleyene iki sevap vardır.
(Darimi:2/444)

Son düzenleme:
mantıklı canım ama katılımlara bakmak gerek.suana dek istekli kimse olmadı.birde sundan dolayı bölüştürmedim.herkes yaparmı acaba?? cünkü bu hatim baska bişiye benzemez. bu nedenle bence kendimiz okuyup bu kadar okudum demek bizi okumaya daha cok tesvik edecektir diye düşünüyorum. ne dersin???

Bilemedim şimdi. Cüz paylaşınca ben daha çok disipline olurum gibi geliyor bana. Şu kadar zamanda şu kadar okuyacağım deyince daha çok motive oluyorum, öbür türlü biraz yayarım gibi geliyor. Dediğin gibi ciddi bir iş tabii:KK66:

Bilemedim şimdi. Cüz paylaşınca ben daha çok disipline olurum gibi geliyor bana. Şu kadar zamanda şu kadar okuyacağım deyince daha çok motive oluyorum, öbür türlü biraz yayarım gibi geliyor. Dediğin gibi ciddi bir iş tabii:KK66:

valla tatlım nedense kimse ilgi göstermedi. o halde söle yapabiliriz. cüz paylasmak yerine hergün su kadar sayfa diye söyleyebiliriz. mesela sen ben yarın 10 sayfa okuyabilirim dersin ve okursun.bildirimini yaparsın ama 10 sayfa okurum dedin ama daha az yada daha fazla okudun diyelim. ben su kadar okudum dersin. :KK34::KK34:
önemli olan hergün kuranı kerimi acmak. buna ne dersin?? :KK34:

merhaba arkadaslar.
ben 40 günde hatim indirebilmişken şimdi kuranı yasin dısında pek okumuyordum.gelin hergün muhakkak kuran okuyalım.ve kac sayfa okudugumuzu bildirelim.
bize sevk verir ve hergün kuranı kerimi acmış oluruz. ben suana kadar 92 sayfa okudum.burdan devam edicem.hadi birbirimize ilham verelim.tesvik edelim.ne dersiniz

:KK9::KK9:
evet cnm mübarek kuranı kerimi hergün okumak kadar güzel bişey varmı
rabbim unutanlardan eylemesin bizleri
bende hergün okuyamasam da okuyorum çok şükür asla bırakmam
ve inş bu topik diğer unutma raddesine gelmiş arkadaşlarımıza vesile olur cnm :KK34:

:KK9::KK9:
evet cnm mübarek kuranı kerimi hergün okumak kadar güzel bişey varmı
rabbim unutanlardan eylemesin bizleri
bende hergün okuyamasam da okuyorum çok şükür asla bırakmam
ve inş bu topik diğer unutma raddesine gelmiş arkadaşlarımıza vesile olur cnm :KK34:

aynen canım.Amacım önce kendimi sonra diger müslüman kardeşlerime düzenli bi şekilde kuranı hergün okumayı tesviklemek...
İnş basarabilirim bunu.hergün kac sayfa okudugumuzu ve kacıncı sayfada oldugumuzu yazacagız.
bende gün sonunda kaç sayfa okudugumuzu liste seklinde yazıcam. :KK34::KK34:

2012 yaz tatliydi
eğitim merkezindeydik
Yurtta bir büyügüm vardı
Hemen yan odamda

sabah namazı sonrası günes dogasıya kadar
odasından hafif bir ses ile beni kendisine imrendirirdi

O sese kulak verirdim ki yine o saygı değer ablam
Kuran-ı kerim ezberi ile meşgul olurdu....

O bunu hiç bilmedi belki ama ben onu içten içe hep sevdim ve saydım
ayakkabılıklar arasında başka arkadaşlarımın ayakkabıları tarafından ezilen ayakkabısına dahı kıyamazdım

özledim o dostu ... İnşallah selamımı hisseder şuan...

Allah kabul eylesin arkadaşlar, Hayırlı olsun başlığınız. İnşallah her gün okumaya ve anlamaya gayret etmeli Kuran-ı Kerimi
Müslümanız diyoruz ama kitabımızı anlamıyoruz
Bu çok üzücü.
İnşallah hep birlikte bilinçli azimli hayırlı inananlar oluruz

selam ve dua ile

Son düzenleme:
2012 yaz tatliydi
eğitim merkezindeydik
Yurtta bir büyügüm vardı
Hemen yan odamda

sabah namazı sonrası günes dogasıya kadar
odasından hafif bir ses ile beni kendisine imrendirirdi

O sese kulak verirdim ki yine o saygı değer ablam
Kuran-ı kerim ezberi ile meşgul olurdu....

O bunu hiç bilmedi belki ama ben onu içten içe hep sevdim ve saydım
ayakkabılıklar arasında başka arkadaşlarımın ayakkabıları tarafından ezilen ayakkabısına dahı kıyamazdım

özledim o dostu ... İnşallah selamımı hisseder şuan...

Allah kabul eylesin arkadaşlar, Hayırlı olsun başlığınız. İnşallah her gün okumaya ve anlamaya gayret etmeli Kuran-ı Kerimi
Müslümanız diyoruz ama kitabımızı anlamıyoruz
Bu çok üzücü.
İnşallah hep birlikte bilinçli azimli hayırlı inananlar oluruz

selam ve dua ile

ne güsel Allah cevremizde böyle etkilenebilecegimiz insanları fazlalastırsın.Bizide dogru yolda salih kullarından eylesin.

bu sabah namazımdan sonra 4 sayfa okudum.
hatim etmek için bu kadar az kişinin ilgi göstermesine dogrusu cok üzüldüm. :KK25::KK25:

arkadaşlar okumaya devam ediyorsanız bende katılmak isterim isterseniz cüz paylaşırız isterseniz sayfa nasıl iisterseniz:nazar::nazar:

Son düzenleme:
arkadaşlar okumaya devam ediyorsanız bende katılmak isterim isterseniz cüz paylaşırız isterseniz sayfa nasıl iisterseniz:nazar::nazar:

cüz paylasımını şimdilik yapmayalım canım.çünkü herkes tamam deyip sonra vazgecebiliyo.yada kayboluyo. :KK1:buda hatim.baska seye benzemez. hergün kac sayfa okuduysan bildirim yaparsın canım.daha ii olur.amac hergün kuran okumaya kendimizi tesvik etmek. :KK34:

“Şüphesiz insanların bir kısmı Allah’ın dostlarıdır. Onlar ehl-i Kuran olanlardır.” İbn-i Mace:1/78, Darimi:2/433

“Sözlerin en hayırlısı Allahın kitabı Kur’an’dır.” Buhari:6/327, Müslim:3

“Kur’an’ın okunduğu evin hayır ve bereketi artar, Kur’an’ın okunmadığı evin hayır ve bereketi azalır.” El İtkan-Suyuti:2/331

aysenaz takipçin geldi:KK1::KK1:

elbette bende varım...
kızlarımıza layık anne olmak için sürekli dine yönelmeliyiz
biz hastaneden döndüğümüzdeki hüznü meleklerimize cennet kapısında yasatmamalıyız

ama şu an kırmızıları gördüğüm için hafta içi baslıcam
ve insallah namaza da baslıcam bu hafta
buraya da yazayım da söz vermiş olayım:KK16::KK16:

aysenaz takipçin geldi:KK1::KK1:

elbette bende varım...
kızlarımıza layık anne olmak için sürekli dine yönelmeliyiz
biz hastaneden döndüğümüzdeki hüznü meleklerimize cennet kapısında yasatmamalıyız

ama şu an kırmızıları gördüğüm için hafta içi baslıcam
ve insallah namaza da baslıcam bu hafta
buraya da yazayım da söz vermiş olayım:KK16::KK16:

inş canım benim.Rabbim ibadetlerimizi kabul eylesin.ben son 1 senedir namazlarımı kılıyorum elhamdülillah.
Allahım daim eylesin.İbadetlerde gerileyenlerden değil ilerleyenlerden eylesin.
Senin gibi takipçiyede can kurbannnnn :KK16::KK16:

kızlar ben kuranı arapcadan bilmiyorum perşembe geceleri yasini latincesinden okuyorum ama bir kere ramazan ayında hatim etmeyi çok istedim.napsam diye düşünürken internetten bi site buldum hoca kuranı okuyor aynı zamanda kuranı ekranda gösterıyorlar hoca okurken alttan bır ok işareti nereyi okudugunu gösteriyo bir cüz 45 dk filan sürüyor tv dede oluyo böyle seyler ama saatine uymak zorundasın bu zor oluyo benım için nette kacırdıgım harflerı geri alıp tekrar oynatabiliyorum videoyu daha iyi oluyo gözlerim yoruldugunda 20 dk sını okudum dıyelım kapatıyorum bı saat sonra filan 20. dksından acıp tekrar oynatıyorum videoyu rahat oluyo. bu şekilde hergün okuyarak bitirdim sonrasındada secde ayetlerini yine internetten bakarak namazını kılmıştım.bu şekilde yapmakda hatime girermi yoksa sadece sevap mı kazanmış olurum ben en kısa zamanda ögrenmekte istiyorum ama böyle hatim edilebilirmi diyede merak ettim.

selam
aysenazımm aro gusel bır nokta. dedıgın gibi' her ne kadar yasin suresı kuranın kalbı olsa da' sadece yasin okumakla kalmasın ...
kuranı kerim okumaya bende dusene koymaya baslıyım ins.
ben kızımla birlikte onun icin hatim yapmıstım rabbım kabul etsin...sadece ramazanda olmasın. her zaman okuyalım. nasıl duzene koysak?
herkes gunluk okudugu bıldırımı mı yapıooo?

bence herkes ya kendince hatim yapsın bir hafta içinde yada ıkı hafta içinde yada burda cüzler dagıtılsın herkes 2 veya 3 cüz alsın bir hafta içinde okusun okudugundada mutlaka yazsın okudum yada okuyamadım diye zaten alıp yazmazsa insanlar okucak diye umutlanıyo hatim olcak diye seviniyo yani okuyabilcek olan şu kadarı alıyorum desin .böylece her hafta bi hatim olmuş olur ama ben bir önceki msjımdada belirttiğiim gibi okumayı bilmiyorum internetten takip yapıcam egerki hatim yapılırsa hatimde bu şekilde kabul oluyorsa seve seve katılırım.yalnız ben haftaya pazartesiden önce katılamam adet dönemimdeyim şuan :)

selam
aysenazımm aro gusel bır nokta. dedıgın gibi' her ne kadar yasin suresı kuranın kalbı olsa da' sadece yasin okumakla kalmasın ...
kuranı kerim okumaya bende dusene koymaya baslıyım ins.
ben kızımla birlikte onun icin hatim yapmıstım rabbım kabul etsin...sadece ramazanda olmasın. her zaman okuyalım. nasıl duzene koysak?
herkes gunluk okudugu bıldırımı mı yapıooo?

evet canım hergün ne kadar kac sayfa okuduysan bildirim yapıyorsun.

bence herkes ya kendince hatim yapsın bir hafta içinde yada ıkı hafta içinde yada burda cüzler dagıtılsın herkes 2 veya 3 cüz alsın bir hafta içinde okusun okudugundada mutlaka yazsın okudum yada okuyamadım diye zaten alıp yazmazsa insanlar okucak diye umutlanıyo hatim olcak diye seviniyo yani okuyabilcek olan şu kadarı alıyorum desin .böylece her hafta bi hatim olmuş olur ama ben bir önceki msjımdada belirttiğiim gibi okumayı bilmiyorum internetten takip yapıcam egerki hatim yapılırsa hatimde bu şekilde kabul oluyorsa seve seve katılırım.yalnız ben haftaya pazartesiden önce katılamam adet dönemimdeyim şuan :)

canım cüz dagıtma olayını emin olamadıgım için yapmıyorum.çünkü hatimde süphe olmaz.bu nedenle kendimiz kuranı okuyalım diyorum.biraz zaman gecince emin olunca cüz dagıtabiliriz.hatim etme olayına gelince asagıda buldugum sekilde kopyalıyorum.

X