geçmiş geçmişte kalırmı gerçekten?

yarennkara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2007
1.514
2
42
ben kendimi çok kötü hissediyorum ya...geçmişe dönük yaşıyorum.geleceğe dair hiç bi düşüncem yok..evliyim ama bi bebeğim olsun istemiyorum artık..en çok istediğim şeydi ve soğudum..çünkü bu mutsuzlukla kimseye bişi veremem..
bunun sebepleri var tabi...insan nedensiz bu hale gelmiyo..önce eşimin geçmişi beni rahatsız etti..sonra onun geçmişini sorgularken artık kendi geçmişimin içinden de çıkamadığımı gördüm.ondan önce yaşadığım 2-3yıllık ilişkim hep aklıma gelir oldu,ağladığım oldu..onun ahını mı aldım acaba diye çok düşündüm...
çok beddua etmişti ama haksızdı...yine de tuttumu bedduaları acaba...karşısına çıkıp şunları demek isterdim ama;bak işte,hani benden başka kimseye yar olamazsın inşallah,evlenirsen mutlu olmazsın inşallah demiştin ya istediğin oldu..bak çok mutsuzum yüzümden okursun bunu...zayıfladım,yüzüm
çöktü,hergün ağlıyorum...ettiğin bedualar tuttu,mutlu olamadım işte...
rüyamda onunla ve eşimin geçmişiyle boğuşmaktan yoruldum...bu şekilde sürmüyo hayat..evliliğide yürütemiyorum..olmuyo..bişey katamıyorum eşime....eş olamadım henüz evliliği algılayamadım...hazırmıydım..neden evlendim..bunları bilmiyorum..kabus gibi benim için hayat ve bitsin istiyorum artık..hayatı kapkara görmekten sıkıdım..ileri bakamamaktan,sırtımı geçmişe dönüp hep onlarla yaşamaktan bıktım artık...geçer dedi bi çok arkadaşım..3 yıl olucak bu haldeyim..geçermi sizcede kızlar?? bence bu böyle gider..

canım artık geçmişini bir kenara bırakıp geleceğini düşünmelisin.şöyle bir laf var GİDEN GİTMİŞTİR.GİTTİĞİ GÜN BİTMİŞTİR.BEN GİDENİ DEĞİL,GİDEN BENİ KAYBETMİŞTİR.öyle düşündüğün sürece hayatının her köşesinde bir iz bırakacaktır.dik durmalısın.senin yaşamın senin sağlığın senin herşeyin kimseden önemli olmamalıdır.eşinin geçmişini de bir kenara at yarına sanki yeniden başlıyormuş gibi hayata atıl eşinin güzelliklerini göz önüne getirve mutlu olmaya bak.öyle yaparak kendini yıpratırsın.lütfen kendine iyi bak.düşüncelerini bir kenara bırak dik dur

bekliceksin....geçecek.....geçmezse bile emin ol alışacaksın.....unutmayacaksın ama yaşamayı yeniden öğreneceksin.......

Ahhh be güzelim insanın başına hayatı boyunca birkere gelir böyle şeyler sen bu duyguyu kendi içinde yaşamaya devam et diyecem kendinden geçeceksin hani bir söz vardır ya ''ben ben de değilim '' artık diye sen senlikten çıkacaksın

unutmaya kara vereceksin silip atacaksın kalbinden geçmiş günlerini bi kenara bırakıp onun iyi yanlarını değilde hep kötü yanlarını düşüneceksin seni mutlu ettiği anları değil üzdüğü anları hatırlayacaksın ki sevgin nefrete dönsün evliliğine eşine döne bilesin ve unutmaki zaman herşeyin ilacı bir gün bakacaksın bebeğini kucağına almışsın eşin senin vazgeçilmezin olacak

hayat bir basamak gibidir çifter çifter atlarsan biryerlerde ayağın kayar düşersin yaşadıkça öğreneceksin.....

durumunu anlamaya çalışıyorum ama inan 3 sene olmuşsa bencede bir psikologtan yardım al...

çünkü bu şekilde evliliğinide kendine zehir edersin..

herkez bir çok şey yaşıyor ama bunu unutmaya çalışmak ve şuanda bulunduğun duruma kendini adapte etmek bence senin için daha iyi olacak emin ol...

herkesın hayatında birilerı oluyor ama kader işte olmuyor bende birisini çok sevdim 3 sene beraberlik yaptım ama olmadı bitirme sebebımde hayat tarzlarımız farklıydı onu okadar çok seviyorumki ama gelcegımede ve evlenseydım ki mutsuzluktan olucektım şimdi hayat herkese istediğini sunmuyor bence bunu kabullenmelısın ve esinede yazık bence en kısa zamnda kendını topla... inan insan pozitif iyi olumlu ılımlı yaklaştıgı zaman bak nasıl farklı bir bakış acısı olucak ve dınınden sakın uzaklaşma dini olan iç içe yaşıyoan insanlar zorlukların uztesınden daha kolay sıyrılıyormuş ...

geçmiş geçmişde kalır bence...geçmişde yaptıklarımız hataları,pişmanlıkları ya da geride kalan insanları düşünmek yerine gelecek de tekrar aynı duruma düşmemeye gayret etsek daha iyi olmaz mı?bende bi zamanlar sizin gibiydim.58 kilodan 39 a düşdüm.dr we ilaç tedawisiyle 44 kilo oldum daha da fazla alamıyorum.şöle bi düşündüğümde bakıyorumda gecmişe olan hep bana olmuşşşş...inanın deymiyor

bende bir dönem senin yaşadığın psikolojiyi yaşadm. yaşadığım olaylar seninkilerle aynı değildi belki ama sonuçta geçmiş günleri sorgulaya sorgulaya kendimi eskiye gömülmüş buldum.

Mutlu olamıyordum ve etrafımdaki insanlarada derdimi anlayacakları şekilde anlatamıyordumki yardım etsinler.

yaptığım ilk şey neydi,
bikere keşkelerimi kaldırdım. geçmişe dönüp değiştiremeyeceğime göre yaptığım hiç birşeyden de pişman değilim iyi yapmışım dedim. pişmanlıklarda bitiriyor insanı çünkü.
biliyorumki ben kendimi nasıl görürsem öyle hissederim karşımdaki insanda beni öyle görür. ben kendime güvenmezsem kimse bana güvenmez. ben kendimi strese mahkum etmişsem kimse her dakka oflayan biri ile zaman geçirmek istemez yalnız kalırım, en iyisi herzaman beni ne mutlu ediyorsa onu düşüneyim dedim ve yaptım. isteristemez gülümsyorsunuz. belki abartı ama gerçekten işe yarıyor.
biliyorumki dünyanın merkezi benim. ben nasıl istersem öyle şekillenir buda beyinde biter. niye zindan edeyim kendime. pozitif düşünmeye başladım.. herşey daha güzel olmaya başladı.

işyerinde sorunlar çıkıyordu deliriyordum. niye diyordum sürekli ne kadar şanssızım vs vs... bunuda bırakdım... niyesini düşünmek yerine olur böyle şeyler nasıl düzeltirim demeye başladım...

ve hiç alakam yok ritim kursuna başladım ki hayatımda ritim çalan birini canlı canlı görmedim bile... oda bayaa iyi geldi...

bence sende dene... güzel şeyler düşün, kendini ve insanları sev. bak mucize olacak. ve açacağın yen başlık "Arkadaşlar çok mutluyummm "olacak

bravooo..ben çok denedim ama ne kendimi bi şeylere yönlendirdim nede bişeylere olumlu bakabildim..olmadı...olmuyoo..belkide olmaycak..psiyatriste gidicem.tek çare gibi..çünkü çok uzun zaman oldu ve artık hiç ii değilim..

Ne mutlu bana..
sevgiler..a.s.

hehe..yaşlanıyorum galiba..

Kesinlikle geçmiş geçmişte kalır geçmişi fazla didiklemenin fazla irdelemenin bir anlamı olmaz,BİR YARARIDA.

canım bak ben kendimden örnek vereyim sana,ben eşimle 2 yıl öncesine kadar çok problemler yaşadım ihanetler yaşadm 2 yıldır herşey çok şükür yolunda ama ben hep geçmişi irdeledim hep geçmişle yaşadım çünkü yaşadıklarım psikolojimi bozmuştu şu an tedavi görüyorum yani psikiyatriye gittim ve geçmişle yaşamanın faydasız ve zararlı olduğunu anladım terapi en iyi çözümdür inanki geçmiş takıntın sana hiçbir yarar sağlamaz aksine şimdini ve geleceğini mahveder geçmişi geri getiremezsin eski erkek arkadaşın beddua etti diye illa tuttu da ondan mı böylesin?haklıydıysa bile yapacak tek şey onun yerine birine iyilik yap sevabının ona gitmesini dile zaten bu vesileyle Allah belki ahirette sizi helalleştirir eğer haksız yere beddua ettiyse zaten beddua onu bulur artık evlenmişsin geçmişini silmen zaten dinimize göre de gerekli.eşine haksızlıktır bu çünkü.eşin geçmiş ilişkilerini hatırlasa sürekli doğru olur mu sence?önce bi doktora git ayrıca ilahiyatçılarla konuşursanda rahatlarsın Allah yardımcın olsun

canım ayrıca benim sorunlarım eşimin yanlışlarıyla alakalıydı ben atlattıysam sen inşallah daha kolay atlatırsın ben rehber öğretmenlikte yaptım inanki sorunun tamamen psikolojik.düşüne düşüne saçmasapan şeyler mantıklı gelmeye başlamış sana.

geçmişle yaşamak acaba hala eski sevgilinizi unutamadınızmı yaşanmış ve bitmiş üstünden zaman geçmiş neden kendinize bunu yaşatıyosunuz bedduaları düşünmeyin hayatı akışına bırakın mutlu huzurlu olmaya çalışın eger eşinizin size yetmedigini ve onu sevmediginizi düşünüyosanızda ayrılın bence insan neden geçmişe takılsınki mutluysa.

ben inanmıyorum
herşey insanın kendi elinde
geçmişi düşünmeyi bırakıp geleceği düşünün bence
ne yapmalıyım diye
eğer gerçekten yürümüyorsa bitirin derim ben

yasakkelime arkadaşım,yazdıklarından anladığım kadarıyla,geçmişteki ilişkini kalbinden atamamışsın.ancak,onunla da evlenmeyi düşünmemişsin,ilerisi için daha mutsuz olacağını görmüşsün.doğru bir kara vermişsin.daha sonra hemen evlenmeye karar vermişsin galiba.o ayrılığın yasını da evliliğin de tutmuşsun.eşin iyiy ise tamamiyle onu görmeye çalış,sana karşı yaptığı güzel hareketleri önemse.bence şu an geçmişteki ilşkin çoktan kafasından silmiştir,iyisini ve kötüsünü.sen kendini boşuna harap ediyorsun ve eşine de yazık ediyorsun.yapman gereken hemen bir uzmana gitmek.çok geç bile kalmışsın.herşey düzene girecek gör bakkaydirigubbakcemile3.şu sözün çok doğru,asla psikolojik açıdan hazır olmadan bebek düşünme.çünkü gerçekten maddi ve manevi çok şey vermen gerekiyor.ona böyle bir haksızlık yapmaya hakkımız yok.

canım bence tek hatan,başına gelen herşeyi eski sevgilinin ahı olarak görmenden kaynaklanıyo.ben böyle olduğunu sanmıyorum.kendini bu psikolojiden kurtarırsan herşeyin düzeliceğine inanıyorum.bi de eşinin geçmişiyle ilgili şeyler ne olursa olsun şu anda böyle şeyler yoksa niye kafana takıp hayatını zehir ediyosun ki.lütfen bırak bunları ve gençlik yıllarının bidaha geri gelmiceğini düşün.bi çok insan ne sıkıntılar yaşıyo,ama yine de hayata sarılıp mücadele ediyolar.kendini bırakma ve geçmişi unut.geleek güzel günler için çabala

bende geçmişlerle yaşayan bi insanım bu huyumuda hiç sevmiyorum sanırım buda ölene dek gider :çok üzgünüm:

3 senedir aynı şeyleri yaşıyorsun ama eşinde bunları hak ediyo mu bir onu düşün bence. o aklından çıkaramadığın eski ilişkin şimdi kendini mutsuz hissatiğin için o geliyo hemen aklına çünkü en yakın zamanda en son o vardı bu evlilikten öce. onunla yapmş olsaydın evliliğini şimdikinden daha da mutlu olurmuydun acaba birde onu düşün. ama ben bu evliliği yürütemem diye düşünüyorsan eşinede yazık o zaman ayrıl ne kendine ne ona eziyet etme ikinizide yazık ya da kendime çeki düzen vermeye çalışıcam diyosanda dr yardımı al tek başına atlatamıyosan. umarım bu durumdan biran önce kurtuluru mutlu bir hayat yaşarsın.

Gecmişte yaşayanları anlayamıyorum.Beni dün bile ilgilendirmez cunku ben gelecegi dusunerek yaparım herseyi.İnsanım.Hata yaparım.Kendime yakısmayacak seylerde yaparım.Diledigim kadar hata yaparım.Hakkımdır,kendi hayatımdır.Hatalar tecrübe kazanmamı saglar.Olgunlaşmamı saglar.Keşke hiç hata yapmasam ama mumkun degil,mutlaka yapacagım.Ozellikle duygusal kararlar,AŞK!!! iste bunlar hata yapmakta en özgür oldugumuz konular.Ah keşke yapmasaydım,etmeseydim,demeseydim demenin anlamı nedir? gecmişte yaşayan insanlarla konuşmam.surekli sızlananlarla,durumunu duzeltmeyi denemeyip sadece mızmızlananlarla konusmam,enerjimi söküp alırlar.negatif bakıs acısı pozitifligi öldürür.Gelecek guzellikleri o negatif dusunce dalgası ters teper.Hepimiz gecmişe dalarsak işimiz iş...

Eşin baya gezmiş tozmus her cayırın cimenini yalamış biri anlaşılan ve sen bu durumdan hiç hoşnut değilsin.Gecmişindeki kadınlarla kendini kıyasladın belkide.kendine guvenini kaybettin.Ona yetemeyecgini onlar gibi olamayacgını esine onlarla yasadıklarını veremeyecegini dusune dusune harap etmişsin kendini sanırım.eski sevgilini dusunuyorsun.Cunku ona yetiyordun.Cunku o kocan gibi değildi.Onunlayken ustunde boyle bir baskı hissetmiyordun.

erkekler gezerler tozarlar yatarlar kalkarlar ve ki boyle capkın olanlar kolay kolay evlenmezler amaaaa evlenmeye karar verdilerse de onda digerlerinde olmayan nice guzel özellik bulduklarındandır.Kısacası boşuna pimpirik içindesin.Seninle evlenmiş,bir ömrü seninle gecirecek,yani sorun morun yok.Hemen bir uzmana başvur.Sonrada bebişini al kucagına. 3 yıl olmuş yuhhhh bu psikolojiyle iyi dayanmıssın.kendine garezin mi var?önce kendini seveceksin çoooook seveceksin.Sonra başkalarını seveceksin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…