Gebeliğe Hazırlık Geçmeyen Kasık Ağrısı. Yardımm

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

GurbuzKedi

Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2018
323
434
34
Arkadaşlar Merhaba forumu uzaktan takip ediyordum aranıza yeni katıldım. Değerli bilgilerinize ihtiyacım var. Eşimle 2 aydır çocuk için denemelere başladık. Ama yumurtlama gününü değerlendiremediğimiz için olmadı sanırım.normalde 29 günde bir adet oluyorum 2 aydır kontrol ettim ovülasyon testinde 15.gün pik yapıp silikleşiyor. Bu ay ben ovülasyon testlerini takvimi bıraktım akışına bırakmış olduk. Bu sefer de 12. Gün. Sağ yumurtalığımda ağrı başladı. Korktum doktora gittim kist olabilir mi diye doktor kontrol etti yumurtalıkta kist vs görmedi. İdrar tahlili yaptı enfeksiyon yok ama kan varmış kum döküyor olabilirsin dedi. O günden beri benim sağ kasığımda bir sancıma var ovülasyon testiyle kontrol ettim yine 18.gün yani Pazartesi test pik oldu. Bugün 20.gün ama o kasık ağrısı hala geçmedi ve ara ara sızlamaya devam ediyor. Böyle bir ağrı yaşayan var mı aranızda neden olabilir? Tekrar tekrar doktora gitmeye de çekiniyorum sürekli üst üste muayene olmuş olacak. Lütfen bana yardımcı olun

Merhaba canim.Benim her adet oncesi oyle agrilarim oluyodu.Simd8 hamileyim ama yine oyle agrilarim var.Yani belke de gebesindir.Ondandir.Test yaptinmj hic?

Merhaba canim.Benim her adet oncesi oyle agrilarim oluyodu.Simd8 hamileyim ama yine oyle agrilarim var.Yani belke de gebesindir.Ondandir.Test yaptinmj hic?

Yok kuzum hamilelik için çok erken normalde bu telefondaki programlar 15.gün yumurtlayacağımı söylüyordu biz de ona göre hazırladık kendimizi ama benim kasık ağrılarım geçmedi yani geçmek bilmedi. Geçen çarşamba günü doktora gittim o gün doktor kist falan yok dedi. Ağrı ondan değil diye idrar testi falan istedi hatta sonra kum döküyor olabilirsin dedi.Bende ovülasyon testlerine baktım hep 2. çizgi açıktı. Elimde kalan son testi de pazartesi yaptım ve o zaman testin koyulaştığını gördüm başka da testim yoktu o yüzden silik çizgi oldu mu bakmadım. Ama testten anladığım ben 15.gün değil 19.gün yumurtlamışım. Ağrım hala geçmedi özellikle sağ kasığımda böyle bacakla vücudun birleştiği yerde sızlama gibi ağrım var ve ara ara oluyor özellikle sabaha karşı sanırım yumurtam çatlamadı ve ağrı yapıyor Daha geçen hafta doktora gittim tekrar tekrar gitmeye de çekiniyorum anlamadım bende

Canim ben ne testlere ,ne de akinti filan boyle seylere guvenmiyorum.Cunki ben hep takip etdim.Akintim basladigi gun testim de koyulasmaya basladi.Bu ayda oyle oldu.Ve o zaman da kocam yurtdisindaydi.Ve ben cok uzuldum bu ayda olmadi diye.Ama sonrasinda rabbime bin sukur gebeymisim.Yani anlacagin hic takma.Rabbim ne zaman hayirliysa o zaman da kismet eder.Agrilarin bence normal
Bende de bazi aylar agrilarim hic gecmiyordu.Hatta bikmisdim bu durumdan.

Ayy çok teşekkür ederim canım :) inşallah sağlık ve sıhhatle kucağına alırsın :) bugün ağrılarım daha iyi. Ama sabaha karşı arttığından tam geçti de diyemiyorum :) neyse artık bu ayda böyle olsun kısmet. Çok teşekkür ederim cevabın için güzel günler dilerim

Merhaba ben msjlarınızı bugün okudum merak ettim acaba sonuç ne oldu adet oldunuz mu gebelik falan oldu mu bende aynı sorunları yaşıyorum

Merhaba ben msjlarınızı bugün okudum merak ettim acaba sonuç ne oldu adet oldunuz mu gebelik falan oldu mu bende aynı sorunları yaşıyorum
Canım hamileyim yani henüz keseyi görmedik ama beta hcg değerim 1349 üstünde :) ağrım kasığımda değilmiş meğerse kaşığımın sağ tarafında bacakla Gövdenin birleştiği yerde doktora gösterdim kas ağrısı olabilir dedi ve hala devam ediyor bacağımı düz uzattığımda falan :)

Çok sevindim canım allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah işte benimde tam bacağımın birleştiği yet hani çocukken boyumuz uzayınca ağrı olurdu ya işte öyle tam orası

Test yaptın mı ki :) olabilir belki heveslendirmek istemem ama benim ağrım bebekle mi ilgili bilmiyorum ama var yani :):) bu arada ben hamile olmadığım zamanlar daha çok belirti yaşamıştım öyle ki erken gebelik testi almıştım sonra markete gidip ped almıştım bitti diye o kadar umutsuzdum testte görünce şok olmuştum :)

Bende çok hayal kırıklığına uğradım aynen test yapıp peşinden hasta oldum kaç defa oyüzden bu sefer test yapmak istemiyorum dayanmak istiyorum günüm gelene kadar ama aklımdan çıkmıyor 6 daha sabredebilirmiyim bilmiyorum :)

Bende de durum aynı. Test yaptım hamile değilim. 1 Aralık iğne tarihim. Bat 21 Aralık. 2-3 gündür özellikle ayakta az durayım ağrılarım başlıyor bel kasık ve bacak ağrısı. Sizinde mi öyleydi. Kuyruk sokumu gibi tam bel değil de

Benim bel ağrısı falan Yok sadece kasık ağrısı var tahmini yumurtlama günlerimde başladı hala devam ediyor

Benim ne bel ağrım vardı ne başka bir ağrım hatta ağrım kasık bile değilmiş kemik oluyor sanırım orası kemiğin bacakla birleştiği yer belki varis olabilir bendeki :):) Ama eminim yumurtlama zamanı başladı yumurtlamaya yakın sızısı arttı ben yumurtam çatlamadı sandım hatta çatlamadığına emindim sonra o ağrı dindi. Hatta yumurtlamadan sonraki 1 hafta hiç ağrım sızım olmadı halsizlikmiş mide bulantısıymış o da olmadı. O yüzden hamile olmadığıma emindim. Adet tarihim yaklaştıkça böyle beyaz yoğun kıvamlı akıntı oldu. Ara ara kasık ağrısı ve çok hafif mide bulantısı çok nhafif ama. O kadar

Aynı durum bende de var nasıl oldunuz geçti mi? Ortopediye mi gideyim kadın doguma mi bilemedm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…