Geçmeyen hastalığım

Gizse

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2023
190
65
30
Konu yeri burası değil biliyorum ama sağlık bölümünde hiç yorum alamadım ve çok kötü hissediyorum. İyi şeyler duymaya ihtiyacım var
Kızlar 6-7 yıldır geçmeyen bir ishalim var. En son geçen sene doktora gittim ilaçlardan sonra geçmişti. 1-2 aydır yeniden başladı.
Günde belki 10 defa tuvalete gidiyorum. Yetmezmiş gibi çok kilo verdim. Bir anda ( iki üç haftada) 52 kilodan 47 kiloya düştüm. Ki çok yemek yiyen biriyim.
Önceden de kilo vermiştim. Geçen sene çözüldükten sonra biraz almıştım. Ama artık çok korkmaya başladım.
Geçen hafta doktora gittim. Dışkıda kan çıktı ve kolonoskobi yapacaklar. Birde crp değerim de yüksek çıktı. Ancak iki ay sonraya sıra verdiler. Bekleyeceğim mecbur ama ben kilo verdiğimi gördükçe çok korkmaya başladım. Çünkü bütün belirtileri araştırdığımda kolon kanseri ya da iltihabi bağırsak hastalıkları çıkıyor. Doktorda bunlardan şüphelendi, ailede var mı hiç diye sormuştu.
Başka bir şey olabilir mi böyle bir şey yaşayan oldu mu kötü bir şey çıkmasından çok korkuyorum
Belki böyle bir şey yaşayıp sonu kötü çıkmayanlar vardır

Tenya serit vs olsa gaita tahlilinde cıkar mıydı acaba. Bir de kolonoskopi için iki ay beklemek yerine özelde yaptırsanız.

Bence crohn hastaligi var sizde. Bunu arastirin belirtilere ve tedaviye bakin ama genelde tedavisi olmayan bir hastalik

Bence crohn hastaligi var sizde. Bunu arastirin belirtilere ve tedaviye bakin ama genelde tedavisi olmayan bir hastalik
Yani iyi bir şey çıkma ihtimali yok mudur, huzursuz bağırsak sendromu gibi. Bende crohn ya da kolon kanseri belirtilerine benzetiyorum. Ama tek güvendiğim şey bende karın ağrısı yok onlarda karın ağrısı da çok oluyormuş

Olabilir hzuursuz bagirsak s. Ama ishal olmamasiclazim. Kolonskopi ile belli olur.

Mr bir de kolonskopi cektir mutlaka biopsi yaparlar En azindan ne oldugu belli olur

Pazartesi günü gidip öğreneceğim. Çok fazla olmadığı sürece verilen ücrete göre yaptırmaya çalışacağım

çok pahalı olacağını sannıyorum.
kan ne zaman gelmeye başladı?
muhtemelen polipleriniz var kolonoskopi esnasında temizlenirler. özelde yaptırmaya karar verirseniz doktorun kendisinin yapacağından emin olun.

çok pahalı olacağını sannıyorum.
kan ne zaman gelmeye başladı?
muhtemelen polipleriniz var kolonoskopi esnasında temizlenirler. özelde yaptırmaya karar verirseniz doktorun kendisinin yapacağından emin olun.
Ben hiç kan görmedim aslında, dikkatimi çekmedi yani. Dışkıda kan testi pozitif çıktı sadece. Büyük ihtimal özelde yaptıracağım bir an önce

Polip olabilir, doktor temizler düzenli takibini yaptırırsın biter gider inşallahh. Hemen en kötüsünü düşünme sakın.

Ben hiç kan görmedim aslında, dikkatimi çekmedi yani. Dışkıda kan testi pozitif çıktı sadece. Büyük ihtimal özelde yaptıracağım bir an önce

6/7 yıllık ishaliniz başka bir sebeptendir diye düşünüyorum. kanser olsa şimdiye ohooo..
dışkıda kan çatlaktanda olabilir dediğim gibi poliptende. makat muaynesi yapıldı mı size?
çatlak için?
poliptense zaten temizlenecek kolonoskopi esnasında ve biyopsiye gidecek. her polip kanser demek değildir. dereyi görmeden endişelenmeyin boş yere.

Çok teşekkür ederim rahatlattınız. Makat muayenesi yapılmadı. Geçen sene endoskobi yaptılar sadece. Peki polip sürebilir mi 6-7 yıl

İritabl bağırsak sendromunuz var mı? Stres yaşadınız mı son zamanlarda? Stres ibs’ yi tetikliyor ben de durup dururken günlerce ishal olduğumu bilirim, artık dizlerimde derman kalmamıştı. Çok bol su için susuz kalmayın ve mutlaka özelde baktırın devleti beklemeyin.

Evet geçen sene iyileşti ve uzun süre olmamıştı. Aslında tam olarak stres yaşadığım bir dönemde tekrar başladı. Tek korkum dışkıda kan olması ve crp değerinin yüksek çıkması. Sanırım ibs de böyle belirtiler yok

Çok teşekkür ederim rahatlattınız. Makat muayenesi yapılmadı. Geçen sene endoskobi yaptılar sadece. Peki polip sürebilir mi 6-7 yıl

siz özele gidip bir muayne olun belkide sadece makat çatlağınız var ki uzun süreli ishal geçmişiniz var şiddetli ishalde çatlak oluşabilir.
doktor zaten e nabızdan görür tahlil sonucunuzuda ona göre kolonoskopi ister.
polip ishal yapmaz.
bir polip oluşmasından itibaren 8/10 sene sonra kansere dönüşebilir. her polip illa kanserli hücre demek değildir sadece poliptir.

Siz bir özele görünün içinizi de ferah tutun. İbs ya da bağırsakla ilgili diğer hastalıklar çok illet, insanı hayattan soğutuyor. Kanser olsaydı başka bir çok belirti olurdu zaten korkmayın.

Colyak, crohn vb hastaliklar bakildi mi?
Amipli dizanteri vs bakildi mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…