Gecikmiş konuşma

Ezgicsntr

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Ekim 2024
3
0
28
Merhabalar
Oğlum 4 yaşına basacak bir kaç hafta sonra gecikmiş konuşma problemi var. Psikiyatri gittik 5 ay önce sosyal gelisim eksikliği dedi . Yani iletişimi baslatamiyor başlayan iletişimi devam ettiremiyor ve kaygı düzeyi yüksek dedi doktor. Yapamadığının farkında oda kendisinde kaygı yaratiyor dedi ve doktorun yönlendirmesiyle iki ay haftada beş gün özel eğitime götürdüm çok da faydasını gördük. Bugün kreşe başladı. Grup oyunlarına katılmış arkadaşlarına karşı uyumlu konuşması da aslında gayet güzel ilerliyor. Yanlız çok içine kapanık . Diğer çocuklar canavar gibiler atlıyor zıplıyor koşuyor saldırıyor herşeye bizimki çok sakin bir oğlan çocuğu kendi gibi çocuklarla oynamayı tercih ediyor. Ne bilim böyle bir süreç yaşayan var mıdır acaba yada kaygılı içine kapanık çocuğu olan süreçleri merak ediyorum paylaşırsanız çok sevinirim

Dil terapisti gerek yok dedi psikiyatri harfleri düzgün çıkartıyor . Özel eğitim de zaten oyunla öğretiyorlar binevi oyun terapisi gibi. Kreşe de başladı inşallah tez zamanda ilerleme kaydeder

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…