geceleri uyurken bacağınıza kramp giriyor mu?

BenAyKizim

anneyim ben!!!!
Kayıtlı Üye
6 Mart 2008
1.447
184
kızlar 5-6 gündür geceleri bacaklarıma, dizden aşağı olan kısmı adı gelmiyo şimdi aklıma o bölgenin,acayip kramplar giriyo.en ufak bir kıpırtımda kasılıyorum.çok acıyo valla.birkaç sn sonra geçiyor ama yine de sinir ediyor.magnezyum da alıyorum düzenli ama acaba size de oluyor mu? 2-3 kere oluyor.zaten hiç uyuyamıyorum bu da tuz biber oldu..:a015:

evet ya benimde bu sabah 2 bacağımada acayip şekilde kramp girdi.cimciklemek işe yarıyor aklında bulunsun.

normal kızlar ben her sabah hatta gecenin bir yarısı bu kramplarla uyanırdım doğumdan sonra geçti benimki umarım sizinkilerde geçer...

bende gecen hafta bi defa oldu ne yapacagimi sasirdim allaha sukur dediginiz gibi cok kisa surdu uzun surse ne yapardim bilmiyorum ve o gunden beri gece donerken felan cok dikkat etmeye calisiyorum insaallah bir daha olmaz hic birimizin

Magnezyum alın kızlar eczanede satılıyor toz hali ya da emilen tablet hali hamilelikte kullanımın sakıncası yok düzenli olarak alırsanız kaslarınız ani kasılmalar ya da gevşemeler yaşamaz.Magnezyum kaslar için çok önemli bir mineraldir.Yine de doktorunuza danışabilirsiniz.Ağrı ya da kramp yaşamazsınız.

bu kramplar aynı şekilde bende de oluyo ara ara.Olduğu an ayağa kalkıp hangi bacağımda kasılma oluyosa o ayak parmaklarımın üstünde topuğum havada kalacak şekilde duruyorum ve geçio bu karmplar bende çok oluyodu ve beni çok korkutuyodu allahtan bu aralar olmuyo ama bu yöntemi bana arkadaşım söylemişti o günden beride hep yaparım gerçekten işe yarıyo anında kramp geçiyo

bi kere oldu gece ve 2 gün bacağım ağrıdı.hiç olmamıştı daha önce.magnesyum ve kalsiyum eksikliğinden oluyor.magnesyum yeşil yapraklı sebzelerde ve bademde var.ayrıca maden suyu iyi geliyor.

merak etmeyin kızlar ben hamıleyken banada çok oluyordu uykudan fırlatıyordu kramplar dogumdan sonda yok oldu hamılelık sürecinde cektım bende agrıları saolsun esım ovalıyordu acısı en aza ınıyordu o anda hiç hareket etmemenız gerekıyor yoksa daha çok can yakıcı oluyor büyük geçmış oldun o tatlı bebeişleri kucagınıza aldınızmı bütün kramp acıları unutuluyor hepınıze hayırlı ve saglıklı dogumlar canlarım

kızlar olunca ayağınızı bacağınıza doğru gerin hemencik geçiyo
ama her gece oluyosa dra söyleyin o ilaçlardan verir

kizlar kramplar ve bacak agrilari sadece mg eksikliginde olmuyor..bebek büyüdükce büyüyen rahim bacaga giden sinirlere basi yapiyor oda agrilara vs sebeb oluyor ve mg almak herzaman ise yaramiyor..yinede düzenli mg alip sabretmekten baska caremiz yok..benim suan bacaklarim öyle agriyorki üzerinde duramiyorum..

bende 2 gün önce inanılmaz bir kramp acısıyla uyandım ve bacağımın kramp giren yeri hala acıyor hala acısının geçmemesi normal mi peki?

ay sana kıyamam benim hiç öyle şeyleirm olmuoyr yani uzun süreli ve ben sürekli magnezyumu kullanmıyorum sadece gerinmeye kalkarsam bir kasıntı turunde bişey oluyor ama hemen geçiyor sende mesela bu tarz hareketleirne dikkat et canım benim snei yoracak şeyler yapma çok fazla birde ayrıc abunla rçok normla şeyle rkorkma

normal biliyorum canım ama özellikle bugün kramp giren yer çok ağrıyor yürürken üstüne basamıyorum o yüzden sordum sizin kramplar girip,acıyıp, bitiyor mu yani?

normal biliyorum canım ama özellikle bugün kramp giren yer çok ağrıyor yürürken üstüne basamıyorum o yüzden sordum sizin kramplar girip,acıyıp, bitiyor mu yani?

bana olan kramplar genelde sabah yataktan kalkmadan oluyor,3-5 saniye sürüyor fazla sürse dayanılmaz.ee kalktıktan sonra hafif yürürken kasılma gibi bir acı oluyor oda kısa sürüyor.

bu sabah yine kramp girdi ve bu ikinci oldu.anladım ki gerinince oluyor.çok canım yandı yaa.

Bende de oluyo, bağırarak uyanıyorum nerdeyse. Eşim ovuyo keçiyo sagolsun, kendim ağrıdan terpenemiyorum

kramp korkunç bişiii......ölüyorum sandım.bide gece uyurken yakalamasa...ama şimdi iyiyim.hem maganezyum alıyorum hem de günde bir bildiğimiz soda dan içiyorum.peynir yoğurt zaten yerim.bir haftadır olmuyo bakalım.ama şiddetle SODAyı tavsiye ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…