Gece - gündüz farkini öğretemedim :(

febi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
2.762
0
Kızlar benim kızımla işim iş walla.. doğduğundan beri pek uyuyan bir bebek değil .. bazen büyük insan kadar bile uyumuyor.. devamlı emecek gazı kakası sonra sar başa.. 40 çıktı daha beter oldu sabah 6 lara kadar ayaktayız devamlı sallıyorum hiç faydası yok kendi istemeyince uyumuyor zilli... 2-3 saat arayla uyanarak öğlen 1-2 ye kadar uyuyor sonra da genelde daha uyku gözü yok anca olursa gözlerini dinlendiriyor 15 -20 dakikalık 1-2 uykuyla..
siz gece gündüz farkını nasıl öğrettiniz .. beşiğine yatırıyom gece lambasını yakıyorum cibinliğe bakıp bakıp gülüyor yaw salla salla perişanım walla.. ben bu çocuğu nasıl uyutacam geceleri :eek:klava: napıcam bilemiyorum ??? :1no2:

canım bu konuda pek bilgi sahibi değilim ama biraz önce nette gezinirken gözüme takıldı aklıma geldin aktarayım dedim:
"Siz tam bir ‘zombi’ye dönüştüğünüze inanmışken, bir de bakacaksınız ki bebeğiniz tüm gece uyumaya başlamış. Sağlıklı ve zamanında doğmuş bebekler genelde 5. haftadan itibaren 7 saat kadar uyuyabilir.
Bazı bebekler gece ile gündüzü karıştırabilir ve gece uykularını hava aydınlıkken yaparlar. Bunu değiştirmenin yolu 3 en fazla 4 saatlik uykudan sonra bebeği uyandırmaktır. Bebeğiniz zamanla uyku düzenini, evdekilerin düzenine göre yeniden belirleyecektir.
3. ayın sonuna geldiğinizde, bebeğiniz, ara ara uyansa bile geceleri 10 saat kadar uyuyabilmelidir. Uyandığında ağlayabilir veya sadece emziğiyle oyalanabilir. Bu yarı-uyanık dönemi uyku saati boyunca yaşayacaktır. Yetişkinler de uykularında aynı dönemi yaşarlar ancak onlar tamamen uyanmamaya programlıdır, yatakta bir iki kez dönüp yeniden uykuya dalabilirler. Bebeğiniz de, uyanır uyanmaz yanına koşmadığınız sürece, aynı düzeni kendi kendine bulacaktır. Uyandığı anda yanına gitmeniz onu yanında annesi olmadan tekrar uyuyamayacağına inandırır.

Bu yaştaki bebeklerin uyuyana kadar ağlaması çok sık görülen bir durumdur. Ağlamanın, onu bir şekilde rahatlattığı gözlenmiştir. Ancak bebeğiniz, yatağına yattığı anda ağlamaya başlıyorsa, gün boyunca yeteri kadar uyanık kalmadığı sonucunu çıkarabilirsiniz. Bu nedenle, eğer uykusu yoksa ya da uyumuyorsa bebeği yatağında tutmayın. Bebek uyku ile yatağı bir tutmalıdır. Diğer yandan, özellikle uykudan önce uyarılmışsa, uyumakta güçlük çekebilir. Böyle zamanlarda bebeği sakinleştirmek için biraz emzirmeyi veya mama vermeyi (böylelikle bebeğinizin karnı hemen acıkmayacaktır), bezini değiştirmeyi ve biraz sallamayı deneyin.

Bebeğinizin sabah uyanma saati en son beslendiği saat ile doğru orantılı olabilir, ancak bu şart da değildir; bazı bebekler ne zaman beslenirse beslensinler, kurulmuş saat gibi sabah 6.00’da, hatta daha erken uyanabilirler. Bebeğin günlük uykusunu bir düzene sokmaya çalışmak bazen boş bir çaba olabilir. Bazen oyun zamanını kısa tutup öğleden sonra erken bir saatte yatmasını isteyebilirsiniz ama o bunu reddeder. Başka bir gün ise onu görmeye gelen misafirlerinizle oynasın, maskaralık yapsın istersiniz ancak o uyumayı tercih eder."

canısı bebegin daha cok küçük uyutmaya calısmayın kendi haline bırakın
bebekler geceyi gündüzü bilmez zaten zamanla düzelicek uykusu
uykusz kalmanı anlayabiliyorum ama büsüre dayanmalısınız
eşinden yardım isteyebilrsin dönüşümlü ilgilenin

teşekkürler kızlar.. umarım tez zamanda düzelir yaa... uykusuzluk ve sadece gündüz uyumak tüm hayatımı olumsuz etkiliyor.. bakalım nolcek halimiz :KK43:(

benım kızım gunduz toplam 4 saat falan uyuyordur fakat aksam olunca muhakkak saat 20.00 yı gecırmıyor. 2 veya 3 saat aralıklarla uyanıp emıyor ve tekrar yatıyor.ben boyle alısmasını daha 40 ı cıkmadan gunduz gurultulu ortamda yanı tv nın bulundugu odada yatırmaya baglıyorum.o zamanlar sureklı uykusu bolundu ve aksamları rahat uyumaya basladı umarım bu boyle devam eder ama bebeklerıun huyları cok cabuk değısıyor umarım bebegın zamanla bır duzene alısır canım bızde de gaz sorunu varken saat 1.00 de uyurdu ve cok sık uyanırdı .bılırım zorlugunu uykusuzlugun........

benım kızım da 45 gunluk gunduzlerı tv olan odada yatırıyorum ama yıne de cok fazla sese ızın vermıyor hemen kıprıdayıverıyor
gecelerı ıse 3-4 defa kalkıyor gazının şiddetıne göre bazen aglamadan bazen de cok aglayarak geceyı gecırıyoruz ve bende artık uyku duzenı kurmasını ıstıyorum.ve ozellıkle uyuma olayını kendı kendıne bırakarak nasıl yapabılırım bılmıyorum
oglumda bunu beceremedık 5 yasına geldı halen uyumaya bızımle gıdıyor tek basına uyumuyor barı kızı alıstıralım dıye umıtlenıyoruz ama nasıl ne zaman olacak bılemıyoruz

X