45 gunluk kızım gunduz gece uyumuyor acil yardım!!!

Gündüz uyuyor mu? Uyuyabiliyorsa aslında gece gündüz karışmış olabilir bazı bebekler böyle. Birde sallamayı bırakın biran önce sallamak bebeklerde gazı daha çok arttırır. Her akşam aynı saatte yıkayın yıkamasanız bile aynı saatte üstünü değiştirin ve karanlık odada yatağına koyun. Bu şekilde doğduğundan beri hiç sallamadım oğlumu ki gaz sancısından üç ay çok çektik bizde. Sab simplex hayatımızı kurtardı. Birde alerjikte olabilir dikkat edin
1 haftadır gunduz gece uyumuyor uykuya zor dalıyor o yuzden gazdan Baska bsy var mı diye dusunuyorum. Doktora goturmuştum gaz demişti ama su an uykusuda yok o sıkıntı. Kiraz cekırdeklı gaz giderici kemer duydum da ne kadar etkilidir bılmıyorum siz kullandınız mı ya da bilginiz var mı acaba

Rica ederim canım, her zaman sorabilirsin 💕
Oğlum şimdi 3,5 yaşında geri de kaldı o gunler şükür, zordu ama geçti.
Sen tedbiren fotoğraf çek, bir daha ki kontrolde göster anlaşılır inşallah sebebi 😊
Güzel uykuları olsun inşallah meleğin 🙏🙏
Tesekkur ederim canım :) benım de su an zor zamanlarım Allah yardımcımız olsun.

Ya tesekkur ederim. Aslında gazını rahat cıkarıyor ama o kadar gazı var ki uyumuyor. Ben kiraz cekırdeklı gaz giderici kemer duydum bana doktor da soylemıştı ama denedınız mi acaba? Bebegım gaz sancısı olunca uyumuyor da

Hani ısıtıp karnının üstüne koyulanlardan mi? Öyle birşey vardı ama biz pek fazla faydasını görmedik. Ama her bebekte farklı tepki gösterebiliyor.

Birde elma yağı var bebeğin ağzına sürdükten sonra gaz sancısı geçiyor

Hani ısıtıp karnının üstüne koyulanlardan mi? Öyle birşey vardı ama biz pek fazla faydasını görmedik. Ama her bebekte farklı tepki gösterebiliyor.
Aynen kemer havlu gıbı ıcınde ısıtıp karnına baglıyorsun. Doktor soylemıştı bize de. Nette araştırdım etkisi cok fazla oldugu yazıyor ama deneyenden fıkır almak daha iyi tabi.

Yazan oldu mu bilmiyorum ama alerji ihtimalini bi değerlendirin. Aşırı gaz ,uykuya dalamama, mukuslu kaka ,ilerleyen zamanlarda meme reddi alerji belirtileri .
Kaka resminden doktor anlar ,bazen alerji testleri negatif çıksa da alerjik tepkiler olabiliyor .Eğer öyleyse süt ve ürünleri,kuruyemiş, paketli gıda, tahin v.b alerjen gıdaları tüketmeyip gozlemlemelisiniz .
2 yaşındaki oğlum aynen öyleydi, diyetle bi tık düzeldi ek gıdayla rahatladı 1.5 2 yasa doğru düzene girdi.
Geçmiş olsun ,Allah güç kuvvet versin

Kakası normal sanki ishal seklinde yapıyor ne sarı ne yesıl bazen sumuksu bazen normal. Ama gazı cok var bizde farkındayız bu ara hıc normal degil uyumaması. Sizde nasıl oldu alerji durumu ben cok bilemediğim ıcın o yuzden soruyorum. Tecrube tecrubedır. Annelik boyle birsey cocugu ıcın care arıyor malesef. 😓
Bu kaka fazla emdigini ve cok gazli olduğunu goaterir.

Şimdi okudum mama da alıyormuş, Eğer bebeginiz alerjikse, mamada inek sütü proteini var o da tetikler .Kaka sümüksü demissiniz alerji olabilir ,bizim de ilk 4 ay kabus gibiydi kanlı mukuslu kanaları olur ,yarim saat bile uyumazdı.
Alerji durumunu netleştirin facebook ta alerjiyle ilgili gruplar var ,kaka resmi atarsanız tecrübeli anneler ordan yardım eder size

Kakası mukusluysa siz bir süt ve süt ürünlerine karşı diyet yapin kendiniz tuketmeyin bakalim duzeleck mi. Birde fotosunu çekip doktora gösterin

Ek mama verıyorum 1 aylık kontrolde kilosu dusuk cıktı ama hala zayıf bebek once emzirme daha sonra mama.
Ben sizi cok panik gördüm. Once sakin olun. Ben de 3. Cocuguma hamileyim yuzu koyun yatirmayi deneyin bogulmaz.korkmayin ilk dogum kilosu ve ilk ayda kac gr aldi da dusuk deyip mama basladilar? 100 200 gr mi uoksa 1 kilo almadigi icin bebekleri begenmeyen bir doktor hemsire grubuna mi denk geldiniz..

Kakası normal sanki ishal seklinde yapıyor ne sarı ne yesıl bazen sumuksu bazen normal. Ama gazı cok var bizde farkındayız bu ara hıc normal degil uyumaması. Sizde nasıl oldu alerji durumu ben cok bilemediğim ıcın o yuzden soruyorum. Tecrube tecrubedır. Annelik boyle birsey cocugu ıcın care arıyor malesef. 😓
Ayni durumdayiz 38 gunluk bebegim saatlerce ayagimda salladigim oluyo elimde salliyorum hamak bessik yapti esim onda saliyoruz her yolu deniyoruz nerde uyursa artik bi tane gaz damlasina bagli kalmayin basma markalarda deneyin belki iyi gelmiyodur rezene anason kimyon caylari icin bizimki arada birde olsa sakinliyo yani ilk kolik teshisi koyuldugu zamanki kadar aglarken catlicak gibi olmuyo birde simdi bana kizacaklar ama cok caresiz kaldigimda poposunu uyariyorum o zaman kakasini yapiyor gazini cikariyor rahatliyo ama cok sık yapmamalisiniz

Biz çingene salıncağı tarzında bir hamak almıştık (İnternete paşa hamak yazarsanız çıkar). Onda sallandıkça gaz da çıkarıyorlar rahat rahat. Belki işe yarar. Bu arada bebeğiniz hayırlı olsun, tez zamanda ailecek rahat edersiniz inşallah.

Merhaba bayanlar,
45 gunluk kızım gunduz gece hıc uyumuyor bir bebek 12 saat hıc uyumadan durur mu? Benım 2.cocugum az cok tecrubelıyım ama sanki hıc cocuk bakmamışım gıbı insan ne yapacağını sasırıyo. 1 hafta once gaz sancısından asırı aglamasından dolayı hastaneye goturduk ve doktor mudahele ettı az birsey lavman verdi. Bıogaıa damla verdi onu kullanıyoruz ama ıyıce uykusuzluk huzursuzluk ve gaz arttı sanki. Emzırıyorum rezene cayı ıcıyorum ve emziren anneler ıcın damlalar var onlardan kullanıyorum tayin pekmez bol su ıcıyorum sut artırsın diye. Bu ara uyku uyumuyoruz dun aksam saat 6 dan sabah aksaya kadar hıc uyumadı ayagımızda sallıyorum tam dalacak gıbı oluyor tekrar uyanıyor. Su an oyle yine uyumadı. İlk oglumda kolıktı uyku yoktu 2 yasında oglum uyku yonunden yine aynıyız. sımdı kızımda aynı seyı yasayacagız diye korkuyorum. Varsa onerılerınız alabilir miyim? Bu kadar fazla uyanık bebek ıcın doktora goturmelı mıyım? Gecıcı bir durum mu siz neler yasadiniz? Tesekkur ederim sımdıden herkese yorumlarınız ıcın.
Bebekler ilk 3 ay kendilerini anne karnında sanmaya devam ediyor o yüzden sizin kokunuzu arıyordur. İlla yatağına koymaya çalışmayin. Doktor gaz için birşey vermiş ama bağırsaklar tam gelişmediği için gaz bütün bebeklerde olur. Ayşe onerin gaz için masajı var. Gün içinde bol bol yapın. Gaz için verilen damlalar genelde daha da zorlaştırıyor durumu.
Bir de ben doğum yaptığımda sağlık ocağındaki ebe, süt yapar adı altında ki çayları içme demişti. O zaman sormak aklıma gelmedi ama sonrasında araştırdıkça öğrendim. Sütten geçtiği için bebeğin karaciğerine etki ediyor. Eğer emziriyorsanız rezene içmeyin. Toplumda çok bilinmiyor ama zararlı. Tahin alerji ihtimali yüksek bir gıda. Bebeğiniz rahatsız oluyor olabilir. Kulak arkası kabuklanma, kakada mukus, kan, yüzde kızarıklık var mı? Alerji ihtimali elendi mi?

bir arkadaşın kızı 2 yasina kadar boyleydi
en son bir doktor hayatlarini degistirdi.
cocukta gizli reflü varmış bur surupla hersey normale döndü..gitmedikleri yer kalmamisti..
garip olan reflü adına cocukta hic bir belirti yoktu

Bırakın ağzına sürmeyi ayağınin altına sürmek dahi ölümcül risk taşıyor. Doktorlar uyarıyor bu konuda.
İlaç şirketleri doğal olanı istemiyor ondandır hastaları manüpüle ediyor ki eltim gazlı kızına bunu çok verdi, hiç birşey olmadı,
Elma yağı organik ve doğal, kimyasal değil doktor ve ilaç şirketi kazanmayınca karalıyacak tabi, uyanık olun

X